Jump to content
galadieraa

Rozbite lustro

Recommended Posts

galadieraa

Witam. Kilka lat temu, ok 6-7, rozbiłam lustro łazienkowe. Lustro wyglądało tak, jakby dwie owalne tafle (jedna większa, druga mniejsza) były nałożone na siebie i sklejone. Pękła dolna tafla, jednakże nie rozsypała się na drobne kawałki. Ponieważ było nowe, rodzice postanowili je posklejać, siostra natomiast zamalowała widniejące nadal pęknięcia (w miejscach pęknięć są łodygi, z których wychodzą liście). W mniej więcej rok, może dwa po tym zdarzeniu, pojawiły się problemy w moim domu. Choroby, śmierć, problemy finansowe. Przeglądając strony internetowe na temat rozbitych luster natknęłam się na myśl, iż przeglądanie się w rozbitym lustrze powoduje problemy. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Powinnam pozbyć siętego lustra czy jako że nie rozbiło się a jedynie popękało jest to tylko zbieg okoliczności i nie powinnam się tym przejmować?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwa użytkownika1

nieszczescie zwiazane z rozbiciem lusra wywodzi sie z zamierzchlych czasow kiedy to lustra kosztowaly majatek a parobkow i sluzbe traktowalo sie jak bydlo - 'zbiles mi lustro psie wiec dostaniesz 100 batow i rok bedziesz gnil do lochu'...

zreszta gdyby szklarze zaraz po otwarciu swoich zakladow byli nekani dziwnymi chorobami i naglymi zgonami ciezko byloby znalesc zaklady ktore funkcjonuja latami...

 

poza tym wskaz mi rodzine w ktorej nikt by nie zbil nigdy w zyciu jakiegos lustra czy lusterka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Arnica

Myślę że łączenie rozbitego lustra z pechem odbywa się w naszym umyśle i jeżeli w to uwierzymy to każde niepowodzenie czy przypadkowe pogorszenie sytuacji albo chorobę będziemy obwiniać za to rozbite lustro.A gdy w to mocno wierzymy to tak właśnie sie dzieje.Pozdrawiam wszystkich szklarzy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
51%Devil49%Angel

W razie "W" zamalować wszystkie odłamki na czarno i zakopać w lesie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiedźmin

Z tym pechem związanym ze zbiciem lustra to zabobon zwykły. Tak jak z czarnym kotem. Nikomu od tego pecha nie powinno przybyć. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...