Skocz do zawartości

Co się wydarzy do końca roku?


nuvvik

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie,

mialam na mysli czy cos znaczacego do konca roku mi sie wydarzy

 

Hagalaz Sowilo Nauthiz

wszystkie proste

 

Transformujace zmiany (znowu?) ale co przyniosą? Nic, bo na koncu jest nauthiz.

Wedlug moich źródeł hagal i nauthiz to niepowodzenia, ale sowilo bardzo umniejsza te nieprzyjemne strony hagal i nauthiz.

 

Moje intuicyjne skojarzenie: moje zycie plynie sobie jak program TV, czasem cos przeskakuje na cos nowego, a tu nagle "cyt" i wszystko się wyłącza.

 

------

Co powinnam zrobic do konca roku?

 

IS (odwrócona) + BERkano (odwrócona) + FEHU

zaniechac lenistwa i zajmowania sie przyziemnymi drobiazgami, skupic sie na tym co zaprowadzi do rozwoju

ale to takie ogólne i uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kurcze mi to z wypadkiem się kojarzy, niebezpieczeństwem jakimś. Sowelo między Hagal i Nauidiz przyjmuje rolę pioruna, niszczycielskiej siły gromu.

Dlatego uważaj na siebie.

 

2. Widzę, że korzystasz z kart bo Isa nie posiada pozycji odwróconej, ale zinterpretuję po twojemu:

Powinnaś stać się bardziej zamknięta w sobie, bardziej zimna jako kobieta i powinnaś się przy tym zwrócić w stronę czysto materialną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauthiz to nie niepowodzenie, ale trud potrzebny do osiągnięcia celu. To runa uświadamiająca, że nic nie osiągniemy siedząc w bezpiecznym miejscu i czekając na cud. Jeśli jest to niepowodzenie, to jest ono konieczne dla osiągnięcia wyższego celu. Tak to wygląda wedle runicznych poematów:

 

"Kłopot jest ciężarem dla serca

W nim jest źródło rozwiązań

Znajdowanych przez ludzi

Dla wszystkich, którzy czas biorą pod uwagę"

 

"Potrzeba chwili daje mały wybór

Nagi człowiek zmarznie na mrozie"

 

"Potrzeba jest przywiązaniem do przeszłości

I trudnym wyborem

I pracą w trudzie i znoju

Potomek mgły. Praca."

 

"Strapienie jest ciężarem na piersi

Zwłaszcza dla dzieci człowieczych

Staje się często pomocą

Mimo wszystko i wybawieniem

Jeśli ustrzega się go w porę

Niedostatek stwarza sytuację trudną

Ten, kto jest nagi zamarznie w lodzie

Niedostatek cierpi młoda niewolnica

W trudnych warunkach

Krańcowo ciężkiej pracy."

 

Hagal kojarzy mi się z ostrzeżeniem, że dobro bardzo niedaleko leży od zła, dzieląca je linia jest tak cienka, że łatwo ją przeoczyć, czasem oznacza także czyjąś dobrą lub złą ingerencję. Generalnie jest to chaos, może oznaka trudnego wyboru, szybkiego działania. Jest to także przemiana, szeroko pojęta transformacja.

 

Sowilo to wygrana, słońce, ochrona, rozsądne decyzje, coś lub ktoś, kto będzie wzmagał nasze siły do przeciwdziałania problemom.

 

Więc ja widzę to tak: Coś ulegnie zmianie, pojawi się jakiś czynnik wprowadzający zamieszanie, być może zmusi cię do swoistej przemiany (być może do zmiany zachowania, poglądów). Nie będzie to proste, sprawi wiele trudności i może pojawi się zwątpienie, jednak nic nie dzieje się bez przyczyny, i dane ci będzie się o tym przekonać. Poza tym chyba będziesz mogła liczyć na (być może bardzo wielką) pomoc od kogoś lub czegoś, jak sugeruje sowilo.

 

Isa sugeruje, że powinnaś zachować rozwagę i spokój, skupić się na sobie i tym czego potrzebujesz, jednak nie na tyle, by odizolować się od innych, by przestać ich dostrzegać. Odwrócona Berkano w tym wypadku może sugerować (zwłaszcza w poł. z Isa) że za bardzo przedkładasz potrzeby innych ponad swoje, przez co się zaniedbujesz. Fehu to prośba o zadbanie o swój własny dobrobyt, swoje zaplecze duchowe i materialne, ale też ostrzeżenie, by nie dążyć do ucisku i skąpstwa.

Edytowane przez Kaisaran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czeka Cię kryzys,z którego wyjdziesz zwycięsko, gdyż masz do tego dużo siły, ale życie może postawić Cię w sytuacji gdy znowu będziesz poszukiwać rozwiązań.

2. Skoncentruj się na tym co już osiągnęłaś i co posiadasz zarówno w sferze materialnej jak i uczuciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakieś nieprzewidziane zmiany się szykują w obliczu których będziesz musiała wykazać się rozwagą i może większą uwagą w stosunku do otoczenia, ale wszystko powinno być ok, może być jakaś napięta sytuacja, ale poradzisz sobie, tylko dużo wysiłku w to będziesz musiała włożyć?

 

To drugie skojarzyło mi się żeby zrezygnować z "drobnych przyjemności" i oszczędzać kasę.

 

Uprzedzam, że jestem początkująca i to moja druga w życiu interpretacja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...