Skocz do zawartości

Karty do "góry nogami"


Wizja

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zapytać czy jeśli podczas tasowania jakaś karta wypadnie i się obróci " do góry nogami " to czy tak zostawiacie, czy może zawsze karty do rozkładu macie prawidłowo ułożone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zostawiam karty tak jak są. Interpretacja zależy u mnie od pytania,czy miejsca w którym karta sie znajduje. Ale można też zostawiać karty odwrócone. Słyszałem nawet o sposobie tasowania, w którym talie rozkłada się w taki sposób aby część kart była "do góry nogami" To zależy tylko i wyłącznie od Twoich upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawia mnie to bardzo, czy układac karty prosto czy tak jak wyjdzie po tasowaniu i odczytywac odwrocone? Nie wiem co lepsze, nie wiem czy to ma wplyw na interpretacje(znaczy na pewno ma) stosowac si do kart odwrocnych czy tez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem ekspertem w dziedzinie tarota ale wydaje mi się, ze nalezy je odczytac tak jak wyjda po tasowaniu, czyli jeśli karta wyjdzie odwrocona to nie wolno jej odwracac;] tylko trzeba odczytac znaczenie "odwrocone"...

 

hm... chyba ze stosujesz jakis rozklad, w którym karta odwrocona nie ma racji bytu...tylko czy taki rozklad istnieje ?? i co zrobic z taka niposluszną kartą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ago, musisz się po prostu zdecydować, jak chcesz wróżyć. Jeśli chcesz stosować karty odwrócone, podczas tasowania niektóre przekręcasz o 180 stopni i jeśli pojawi się taka karta w rozkładzie, bierze się pod uwagę jej negatywne znaczenia. Musisz o nich po prostu poczytać i nauczyć się.

Mnie z początku wydawało się to znacznym uproszczeniem, miałam wrażenie, że od razu będę wiedziała, co karty chcą mi przekazać - czy coś dobrego, czy złego. Ale po paru próbach uznałam, że "nie czuję tego" i lepiej mi się karty rozkłada bez stosowania odwróconych, wygląda to wtedy dla mnie jakoś "płynniej".

Musisz sama zdecydować, co bardziej Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczęłam od kart odwróconych i pewnego dnia z ciekawośi posawiłam je "normalnie" i tak robię jak wróżę, ćwiczę tak moją intuicję i odczucia związane z kartą w danej sytuacji. To tylko i wyłącznie od Ciebie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1)Sama musisz ocenić,czy naprawde wygodniej Ci kłasc karty w dwóch pozycjach?

2)Rozumiem intencje,ale nie po to zostały one stworzone,aby je odwracać,dlatego,że w każdej karcie zawarty jest symbol,który obok drugiej karty i symbolu sam odpowie Tobie na pytanie.

Przykład: Jesli karta WIEŻY w tarocie oznacza dosłownie ROZPAD,to nie możesz zmienić jej znaczenia w momencie kiedy odwrócisz tą karte,bo ona sama w sobie oznacza ROZPAD.NIe można "tak ot" samemu sobie zmienić bazy wiodącej karty.WIEŻA po odwróceniu nie bedzię ani bardziej "wieżowata",ani też nie oznacza,że kłopoty nie minał gdyż nie jest to jej bazą wiodącą.

Patrz na symbole i postaci jak układają się wzgledem WIEŻY,a nie odwracaj kart.Bardzo wiele błędnych interpetacji wynika z odwrócen kart,bo niektórzy interpetują odwrócone karty jako te bardziej "sprzyjające" lub "mniej",zapominajac o tym,ze w takim momencie sami zmieniają sens karty,która taka nie jest.

Jeżeli odwrócisz karte ,to symbol też jest odwrócony,ale on sam w sobie sie nie zmienia...

Jest tzw.pozytywna i negatywna strona karty,a nie ze "odwracam"-to pozytywnie i negatywnie lub vice versa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy pod Ciebie czy masz ochote stosowac proste czy odwrocone.... tarot ma tyle znaczen, ze mysle, ze ani to nie zaszkodzi ani jakos specjalnie nie pomzoe.... wazne by Tobie bylo wygodniej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Chciałam zapytać czy jeśli podczas tasowania jakaś karta wypadnie i się obróci " do góry nogami " to czy tak zostawiacie, czy może zawsze karty do rozkładu macie prawidłowo ułożone ?

 

Temat odwracania kart wiele razy przebija się przez różne wątpliwości,i tyle ile jest osób,tyle różnych opinii na temat czy je odwracać czy też nie.

Ja osobiście nie odwracam kart i uważam,ze ich odwracanie powoduje tzw."mentlik " w głowie i wcale nie ułatwia interpretacji,dlaczego?

1)Jeśli odwrócimy karty zmienia sie symbolika karty,która już w takim układzie nie pasuje do reszty układu,a przecież interpretowanie kart odbywa się na zasadzie symboli,ustawień postaci względem siebie!

2)Jeśli postaci na karcie sa od siebie odwrócone np. plecami to już w tym momencie mamy negatywna odpowiedź na pytanie więc po co odwracać karty "do góry nogami"

3)Najlepiej obrzuje się temat odwracania kart na Karcie WIEŻY-dlaczego?

Wiele razy jeśli ktoś odwróci ta kartę sam zaczyna sie gubić w interpretacji tej karty,że niby...zdarzenia odwracają się bo wieża się odwróciła i tu dochodzi do mylnego pojęcia,ponieważ WIEŻA sama w sobie oznacza rozpad-to jej baza i to ,ze my odwrócimy dana kartą do góry nogami nie spowoduje braku rozpadu..dlaczego?Bo bazą wiodąca tej karty jest ROZPAD.,a wiec nie wolno tak sobie samemu zmienic baze danej karty.Po to zostały one stworzone aby je intepretować własciwie.

NIektórzy uważaja ze jak WIEZA sie odwróci to oznacza ze tej "wiezy-rozpadu" nie będzie--a skad to wiadomo?Skoro bazą tej karty jest ROZPAD?

A niektórzy uważają ze jej znaczenie własnie sie pogłebi jak WIEZA sie odwróci - i znów skad ta pewnosc?

Dlatego proponuje nie odwracać kart,po to mamy na wizerunku WIEZE aby intepretowac ja w sposob ukazany na karcie taka jaka jest czyli w sposób własciwy. Jeśli widzisz ,że np.Rycerz MIeczy jest zwrócony w kartę WIEZY to juz masz odpowiedź negatywna na pytanie.Po co odwracac karty.?

OdwróćmyRycerza MIeczy i WIEZE i co powiemy? - będzie nagły wypadek czy nie?skad mamy pewność ze jak karty sie odwróciły to oznacza to ominiecie przeszkód bądź tez właśnie pogłębienie?

Po to sa stworzone karty w takich wizerunkach i ułożeniach postaci aby patrzec na symbole jak maja sie ku sobie,ja sa zwrócone do siebie.

Oczywiscie posypie sie zaraz grad ze "ja odwracam" i jest dobrze i zapewne masz racje odwracajac,ale czy wolno tak sobie samemu zmienic sens karty skoro juz zostala nadana?To nie tak.

Fakt to co oznacza dana karta zalezy od nas,ale wszystko musi miescic sie w tzw. bazie karty a nie zmianie jej calkowitej intepretacji-dlatego własnie sa potem sytuacje ze prognozy tych z Panstwa ktorzy odwracaja karty...po prostu sie nie sprawdzaja,bo źle zostały zintepretowane..bo odwrócona Wieżę zintepretowałam(em) jako wyjście z kłopotów..pomimo że to WIEŻA....

Edytowane przez magiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli karta wyjdzie z talii to tez to znaczy, jeśli jakimś strafem się odwórci to także... to co sie dzieje i potem ukłąd kart wszstko podlega interpetacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiam się nad sensem kart odwróconych, ale może dla kogos kto rozpoczyna łatwiej zauwazyć negatywny sens karty jeśli jest własnie odwrócona?

Magiczny bardzo to pomocne, co napisałes,m in. o tym w jaki sposób postaci są do siebie odwrócone, może jeszcze jakieś rady, które pomogą interpretować rozkłady takim osobom jak ja, dopiero się uczącym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czytam książkę Aleksandry Jaśniak (w przyszłości sięgnę również po inne książki o tarocie, bo tę już "zjadłam"). Autorka ta poleca na początku wszystkie karty ułożyć w pozycji pozytywnej - tzn jeśli są do góry nogami, odwrócić je. Następnie dzieli się karty i jedną część odwraca do pozycji negatywnej. W trakcie czytania i poznawania kart zauważyłam, że niektóre z nich mają znaczenie pozytywne niezależnie od pozycji w jakiej sie znajdują, ale np. zawierają dodatkowo ostrzenie o nadchodzących kłopotach czy sugeruja zachowanie ostrożności. Niektóre mają znaczenie negatywne niezależnie od pozycji, np. Wieża (o czym mówił już pan "na górze"), jednak A.J. pisze, że odwrócenie tej karty potęguje to, co ma/może się wydarzyć. Jednak wiele pozostałych kart, które w pozycji "normalnej" mają znaczenie pozytywne (i takich kart jest więcej w talii), po odwróceniu przyjmuje głównie znaczenie negatywne.

Niegłupie mi się wydaje odwracanie części kart. Chcąc nie chcąc, w życiu czyha na nas wiele niebezpieczeństw ;> ;), można oczywiście się w czepku urodzić czy mieć lepszy okres, być wiecznym pechowcem czy mieć gorsze dni. Jednak myślę, że nawet jeśli odwróci się część kart, jesli ma kogoś spotkać szczęście, wybierze szczęśliwe karty, natomiast "złe" bedą spokojnie sobie leżeć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dlaczego uważacie, że używanie odwróconych kart jest jakieś gorsze?

Ja też jestem na początku drogi z tarotem poznałem narazie Arkana Wielkie i przy próbach różnych rozkładów łatwiej jest go "jakoś" odczytać gdy mam karty odwrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

Stosowanie kart odwróconych nie jest ani lepsze ani gorsze. To kwestia Twojej osobistej umowy z kartami. Ja nie odwracam, mam za to negatywne miejsca w rozkładzie. I najczęściej intuicyjnie czuję, kiedy karta chce mi cos negatywnego przekazać. Ja patrze na obrazki. Głupio by było, gdyby stały na głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz inna sprawa zapytam Was czy macie/mieliście taki mały problem z interpretacja układów? Np. układ na 3,4 karty i nie umiesz z tego stworzyć jakiejś historii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz inna sprawa zapytam Was czy macie/mieliście taki mały problem z interpretacja układów? Np. układ na 3,4 karty i nie umiesz z tego stworzyć jakiejś historii?

 

Pewnie że tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja osobiście stosuję karty proste jak i odwrócone. Tak rozpocząłem pracę z nimi i się przyzwyczaiłem już do takiego rozkładania kart i takiej ich interpretacji. To, czy postać na karcie jest zwrócona w stronę innej karty to nie ma dla mnie żadnego większego znaczenia. W każdej talii postacie są przedstawione w zupełnie innych pozycjach albo ich wcale nie ma. Skupiam się bardziej na znaczeniu archetypowym, a karty odwrócone raczej pomagają mi w interpretacji. Niestety póki co odwracam karty odwrócone na pozycję prostą, ale zapamiętując iż była odwrócona, gdyż odwrócony wizerunek nie przemawia aż tak bardzo do mnie jak prosty. Ale i tak skupiając się na takich kartach wyszukuję ich cieni, a nie blasków. Na pewno stosowanie tylko pozycji prostych jest lepsze w ćwiczeniu intuicji, bo nie mamy naznaczonych ani cieni ani blasków, i sami musimy wybrać, czy ta karta mówi o pozytywach czy negatywach. Wykonałem kilka rozkładów przy tylko pozycji prostej kart, ale stwierdzam, że na razie nie leży mi ten sposób. Tak karty lepiej oddziałują na mnie, ale na razie chyba jednak wolę stosowanie obu pozycji.

 

A jak interpretować karty, które przypadkiem się odwróciły, mimo że ich zwykle nie stosujemy? Hajo Banzhaf pisał, że nie zwraca uwagi na to, że jest odwrócona. Jak taka wypadła, to przywracał ją do pozycji prostej. Z drugiej strony można do tego podejść tak, że nic nie dzieje się bez przyczyny, więc skoro karta nam się odwróciła, to chce nam coś zasygnalizować. Także odbieranie takich przypadkowych kart zależy wyłącznie od naszego widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam duży problem z kwestią odwróconych kart:

 

1) nie wiem za bardzo jak to ma wyglądać w praktyce, tzn.:

 

- mam ułożoną talię i tasuje ją normalnie, jak wtedy mają pojawić się nagle odwrócone karty ?

czy np.wcześniej "rozrzucić karty, zebrać je "w kupkę" i wtedy potasować ?

 

2) sens stosowania (poniekąd na siłę) odwróconych kart,

tzn. w znacznej mierze jest to prowokowanie negatywnych odczytów, po co więc się stosuje takie praktyki ?

 

z drugiej strony ucząc się znaczenia kart, ich odwrócona strona zajmuje niemal tyle samo "miejsca" co właściwa pozycja

- czyli odwróconym karom poświęca się dużo uwagi.

 

 

Jak praca z odwróconymi kartami wygląda w praktyce u wróżbitów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) karty wymieszaj na stole (tam gdzie wrozysz) przemieszaj je jakbys losy na loterii mieszala, mam nadzieje, ze wiesz o co chodzi. Potem je zloz do tasowania i tasuj..zrob 3 kupki lewa reka to chyba juz wiesz bo to podstawy.

 

2)Odwrocone karty dodaja jaśniejszych odpowiedzi, nie martw się o mozliwosc wiekszego negatywu - jak ma byc dobra karta to bedzie i tyle. Ale wiem, ze dla poczatkujacych ciezko zrozumiec odwrocone karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja odwracalam tylko swoje 1 karty rosyjskiego egorova,bo czułam ze tak wlasnie chca byc karty stawiane.Sprawdzało sie wszystko ale karty pokazywaly zazwyczaj same złe aspekty sprawy i pesymistyczne maks.

Bardzo bylam po ich stawianiu zużyta emocjonalnie:P Spalilam je i kupilam nowe.Jestem z nich zadowolona i stawiam je w calkowitej prostej formie bez odwracania.Tez pokazuja zle aspekty czasem ale nie sa juz to tak mroczne i dołujace rozklady.

Kart egorova nikomu nie polecam.One byly jak to nazwac bardzo dla mnie mroczne.Czulam ze zle sily mi pomagaja jak je stawiam.Teraz jest onaczej.Tego zla juz nie wyczuwam.Lekki strach bo czuje jak bym nie byla sama w pokoju jak stawiam karty ale nie ma juz tego zla ktore czulam przy tamtych kartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odwracam kart uwazam ze to nie jesst potrzebne,kazda karta ma pozytywny i negatywny przekaz.. a pozatym odwrocone na mnie bardzo zle oddziałuja maja zła energie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) karty wymieszaj na stole (tam gdzie wrozysz) przemieszaj je jakbys losy na loterii mieszala, mam nadzieje, ze wiesz o co chodzi. Potem je zloz do tasowania i tasuj..zrob 3 kupki lewa reka to chyba juz wiesz bo to podstawy.

 

2)Odwrocone karty dodaja jaśniejszych odpowiedzi, nie martw się o mozliwosc wiekszego negatywu - jak ma byc dobra karta to bedzie i tyle. Ale wiem, ze dla poczatkujacych ciezko zrozumiec odwrocone karty.

 

Wiesz ja nie uwazam ze daja jasniejsza odpowiedz.. zresztra doskonale znasz moje zdanie. i mysle ze nie ma znaczenia czy ktos jest poczatkujacy czy nie,bo w kazdej prawie ksiazce sa opisane te 2 pozycje kart:) Mi zabieraja pozytywna energie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Wam artykuł Pani Izabeli Podlaskiej "Odwracać czy nie odwracać" z 2 numeru Tarocisty.

 

Najważniejsze jest wypracowanie własnego podejścia do interpretacji kart odwróconych, bo niekoniecznie musi się taka interpretacja ograniczyć do odczytywania podręcznikowych, najczęściej negatywnych znaczeń przypisanych kartom w pozycji odwróconej. Poniżej krótkie streszczenie:

 

Możliwe sposoby interpretowania kart odwróconych:

 

1) Karta zmienia znaczenie na przeciwne - metoda najprostsza i najczęściej stosowana, min przez Chrzanowską czy Suligę. Jednak nie do końca logiczna, bo przecież jeżeli już przyjmujemy takie założenie, to trzeba by ją stosować do wszystkich kart w talii i zamieniać pozytywne znaczenia na negatywne i odwrotnie. Jednak postępując konsekwentnie odwrócona 9 mieczy musiałaby być kartą dobrych wiadomości, a Diabeł kartą czystości i działalności charytatywnej.

 

2) Energia karty jest zablokowana, a jej znaczenie osłabione - symbolika karty się realizuje ale na słabszym poziomie, energia jest pasywna ponieważ odwrócona karta wymaga od nas więcej pracy by odczytać jej znaczenie. Np. odwrócona Cesarzowa może symbolizować kobietę, która nam sprzyja ale nie chce się ujawnić lub nie może w pełni swobodnie działać.

 

3) Realizacja znaczeń karty odwleka się w czasie, sytuacja nie dojrzała jeszcze, żeby się rozwinąć lub w pełni zrealizować - wydarzenie lub przesłanie związane z kartą zostanie opóźnione w czasie.

 

4) Świat do góry nogami, czyli interpretujemy obrazek na odwróconej karcie dokładnie tak, jak go widzimy - znaczenie karty może się albo bardzo polepszyć albo znacznie pogorszyć, musimy spojrzeć na kartę w zupełnie innym wymiarze, np. przy 7 kielichów dobra i marzenia wysypują nam się na głowę, na 10 mieczy mężczyzna powoli nadziewa się na ostrza.

 

5) Karta odwrócona jako dodatkowa informacja dla tarocisty - np. gdy nie tasowaliśmy talii żeby karty były też odwrócone a mimo to jedna karta pojawi się odwrócona. Może to być znak, że w życiu klienta coś idzie na opak albo, że nie mówi nam wszystkiego, sygnał żeby na pewną sprawę zwrócić szczególną uwagę.

 

Rysunek na rewersie karty może nam ponadto podpowiedzieć czy talia jest stworzona do stosowania kart odwróconych.

 

To tak dla ukazania, że problem stosowania kart odwróconych jest może troszkę szerszy niż nam się początkowo wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja rowniesz zauwazylam, ze karta odwrocona moze roznie wplywac na interpretacje, bardzo roznie.

Szczerze mowiac jeszcze nie wypracowalam sobie tej jednej metody, zadna z tych metod nie pasuje mi do calej talii, tak by uzywac tylko jednej z nich :)

Poki co kieruje sie intuicja, jak bede juz mniej zielona to zobaczymy czy cos sie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie uwazam ze daja jasniejsza odpowiedz.. zresztra doskonale znasz moje zdanie. i mysle ze nie ma znaczenia czy ktos jest poczatkujacy czy nie,bo w kazdej prawie ksiazce sa opisane te 2 pozycje kart:) Mi zabieraja pozytywna energie.

 

To fakt, jak widze odwrocona karte to mnie to wkurza:D..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jak tobie to pasuje.Ja kiedys stosowalam proste,pózniej odwrócone,a teraz na nowo przekonalam sie do prostych.

Osobiscie uwazam,ze sa wieksze kaplikacje z odwróconymi,no bo np. jak zinterpretowac:smierc,10 mieczy,wieze itp?Oczywiscie mozna sie z kartami umówic,ale ja wtedy nie widze calej historii,caly obraz mi lata i nic z interpretacji nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jak tobie to pasuje.Ja kiedys stosowalam proste,pózniej odwrócone,a teraz na nowo przekonalam sie do prostych.

Osobiscie uwazam,ze sa wieksze kaplikacje z odwróconymi,no bo np. jak zinterpretowac:smierc,10 mieczy,wieze itp?Oczywiscie mozna sie z kartami umówic,ale ja wtedy nie widze calej historii,caly obraz mi lata i nic z interpretacji nie wychodzi.

 

Dokładnie, mam tak samo. Zresztą jeżeli przekaz ma być negatywny to są w talii karty, które nam to powiedzą i bez pozycji odwróconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Powoli uczę się tarota...nie stosowałam jeszcze kart odwróconych, bo faktycznie wydaje się to niepotrzebne.

Jednak mam pytanie, skąd wiecie kiedy należy odczytywać cienie danej karty w rozkładzie? Rozumiem, że jeśli leży ona na pozycji ostrzegającej, to wówczas powinnam czytać jej negatywne znaczenie. A jak w innej sytuacji? większość rozkładów ma miejsca z przypisanym znaczeniem, np. ogólna sytuacja, rada, nieoczekiwane zdarzenia itd., ale niektóre są bardziej ogólne. Skąd wiadomo, kiedy należy zwrócić uwagę na cienie danej karty? :icon_neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja mam jeszcze pytanie. W każdej książce do Tarota każda karta ma opisane 2 pozycje prostą i odwróconą. Jestem początkujący i z tego co przeczytałem znaczenia pozycji odwróconej mam się "nie uczyć", ponieważ jest jakoby nieistotna???

Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wlasnie dostałem talie Tarota Ridera Waite'a i mam takie pytanie:

Ja mam wszystkie karty ładnie poukladane prosto wiec jak to jest możliwe że przy wróżbie natrafie na kartę odwroconą??? skoro mam wszystkie normalnie poukladane.

Czy ja mam w specjalny sposob odwracac karty przy wróżbie czy jak bo torche nie rozumiem tego jak to jest mozliwe że sie natrafi na karte odwrocona.

Przepraszam że zadaje może głupie pytania ale to moje pierwsze spotkanie z Tarotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie dostałem talie Tarota Ridera Waite'a i mam takie pytanie:

Ja mam wszystkie karty ładnie poukladane prosto wiec jak to jest możliwe że przy wróżbie natrafie na kartę odwroconą??? skoro mam wszystkie normalnie poukladane.

Czy ja mam w specjalny sposob odwracac karty przy wróżbie czy jak bo torche nie rozumiem tego jak to jest mozliwe że sie natrafi na karte odwrocona.

Przepraszam że zadaje może głupie pytania ale to moje pierwsze spotkanie z Tarotem.

 

Na takim etapie radzę nie zabierać się od razu za wróżby.

Poczytaj na forum, jest tu wiele ciekawych informacji dla początkujących, w tym także osobny wątek o stosowaniu (lub nie) kart odwróconych.

To Twój wybór czy korzystasz tylko z kart w pozycjach prostych czy także w pozycjach odwróconych.

Ale to chyba jeszcze nie jest właściwy moment by wybierać.

Poznaj najpierw dobrze narzędzie, którym chcesz się posłużyć, nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem .narazie wybieram tylko karty dnia i ucze się ogolnie rozumieć karty zauważać symbole i duzo czytać.

Żadnych rozkladów ani wróżb narazie nie stawiam ani sobie ani nikomu.Tylko poprostu zaciekawily mnie te karty odwrocone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem .narazie wybieram tylko karty dnia i ucze się ogolnie rozumieć karty zauważać symbole i duzo czytać.

Żadnych rozkladów ani wróżb narazie nie stawiam ani sobie ani nikomu.Tylko poprostu zaciekawily mnie te karty odwrocone.

 

Technicznie po prostu tasując obracasz część kart podczas tasowania i wtedy są proste i odwrócone :usmiech:

 

Ale post nie w tym miejscu, bo tu gadamy o taliach a nie o technice pracy z tarotem :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja np wcale nie korzystam z odwróconych, a to dlatego, że jak odp. ma być negatywna to i tak będzie, a jak wyjdą odwrócone to przez moje gapiostwo co najwyżej, że do góry nogami schowałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uważam, że talię powinno się chować właściwie! (uśmiech) To jest powszechnie oczywiście wiadomo.

Używam kart odwróconych ponieważ bardziej do mnie one tak przemawiają. Czuję, że gdybym czytała je prosto - coś by mi umknęło. To jest osobista sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej ja mam problem z tymi odwroconymi kartami...nie potrafie jeszcze dobrze tasowac,nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym ale mi kazda karta wychodzi odwrocona ;/moze obracam cala talie i to przez to ,nie wiem.Tylko zupelnie nie wiem co mam zrobic.Sprawdzac przed rozkladaniem czy talia nie jest odwrocona czy jak..? Nawet mieszanie nic nie daje bo kazda karta ktora rozloze jest odwrocona,jak sprawdzam reszte talii to jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amfora

Przed tasowaniem je ułóż tak żeby po tasowaniu wszystkie były w jednej pozycji, jeśli je przetasujesz nie powinny Cie sie odwrócić, a jeśli karta wypadnie popatrz jaka wypadła (czasem ona oddaje idealnie odpowiedź) i włóż ją ponownie odpowiednim kierunkiem. Ja ich nie odwracam, bo to mi komplikuje całe życie :D Ja swojego Tarota snów tasuje pionowo, łatwiej bo jest dosyć sporych rozmiarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Linkinia

Nie stosuję kart odwróconych. Stwierdziłam, że i tak nauka Tarota jest trudna, po co mam sobie ją dodatkowo komplikować :_usmiech:

Jeżeli karta się odwróci, to ją ustawiam normalnie i interpretują ją w położeniu prostym. Jak kończę pracę z kartami albo chcę zrobić nowy rozkład to sprawdzam, czy nie ma odwróconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...