Jump to content

Amelia


Natka2

Recommended Posts

Amelia jest typem marzycielki. Jest bardzo pracowita. Ma dużą wyobraźnię, dzięki czemu jest twórcza i wpada na świetne pomysły. Bardzo nie lubi nudy i stale jest w ruchu, dlatego wprost uwielbia podróże. Amelia jest czuła, delikatna, opiekuńcza, pełna temperamentu i energii oraz ciekawości świata. Ma wielu przyjaciół, ponieważ oprócz tego, że potrafi wysłuchać jest też doskonałym doradcą. Amelia to osoba, która raczej rzadko zakłada rodzinę, woli raczej samotnie podróżować po świecie przeżywając gorące romanse.

 

Imieniny Amelii:

5 stycznia

30 marca

20 kwietnia

 

Patroni i święci

św. Amelia z Temse, Maubeuge

 

Zdrobnienia imienia Amelia

Amelka, Amelcia, Amela, Mela, Ama, Amcia, Meluś, Ameluś

 

Przysłowia

„Kocha bliźnich wciąż Amelia – Tak jak każe ewangelia”

 

Imię Amelia w innych językach

ang. – Amelia, Amalie, Emelie

franc. – Amélie

niem. – Amalia, Amalie

ros. – Amelija

wł. – Amalia, Amelie, Emmelina

 

Historia imienia Amelia

Amelia to imię pochodzenia germańskiego, wywodzi się od słowa „amal” – dzielny, aktywny.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Amelia – imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa „amel/amal”, oznaczającego „odważny, pilny, pracowity, niezmordowany w pracy”. Imię to w języku staroniemieckim oznaczało pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię domowego ogniska. W Polsce znane od XIV wieku, początkowo w formie Amalia, a od XVI wieku już jako Amelia. Kilkukrotnie w historii cieszyło się dużą popularnością, szczególnie w romantycznym okresie XVIII wieku, głównie wśród szlachty i bogatego mieszczaństwa. Później odeszło nieco w zapomnienie, a obecnie ponownie przeżywa renesans.

 

Amelia odznacza się pracowitością, rozwagą i odpowiedzialnością. Jest wnikliwa i pełna temperamentu. Wydaje się być pozbawiona większych pretensji do życia, ale w głębi ducha pragnie znaleźć się w centrum zainteresowania, być pożądana i podziwiana. Jednak często jest na to zbyt nieśmiała i za mało przebojowa. To kobieta subtelna i o dużej kulturze osobistej. Lubi podróżować, niestraszne są jej zmiany. Ma bogatą wyobraźnię i twórczy umysł, dzięki czemu jest bardzo pomysłowa.

 

Kobieta nosząca to imię skłonna jest do zmiennych nastrojów, melancholii, a nawet depresji i w takich momentach daje o sobie znać jej artystyczna dusza. Jednak pozytywna opinia innych bardzo ją mobilizuje, wręcz dodaje jej skrzydeł. Dzięki odpowiedniemu partnerowi, uczuciu i pierwszym sukcesom Amelia może zabłysnąć w towarzystwie. Odpowiadają jej zawody pozwalające na oderwanie się od rzeczywistości lub takie, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego podejmowania decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...