Skocz do zawartości

Podstawowa lektura kabalisty


kaballa

Rekomendowane odpowiedzi

Postawowa lektura dla początkujących kabalistów:

- Kabała ujawniona

- Osięganie Światów Wyższych- jedynie w wersji wirtualnej,

- Na zawsze razem -w postaci PDF

- wiele artykułów bardzo przydatnych choćby M. Laitmana na stronach grupy kabalistycznej

 

Literatura dla zaawansowanych:

-Tora

-Pticha

-Szamati

-Zohar

-Drzewo Życia

-Talmud dziesięciu sfirot

w kolejnych komentarzach napiszę kilka słów dla zainteresowanych, aby przybliżyc tematykę :oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam o takiej książce, co do "Drzewa życia", przesyłam tekst:

Wiedz, że do początku stworzenia, było wyłącznie Wyższe Światło, wszystko sobą wypełniające.

 

I nie było wolnej, niezapełnionej przestrzeni - wyłącznie równe, nieskończone światło zalewało wszystko sobą.

 

I kiedy postanowił On stworzyć światy i stworzenia je zasiedlające,

 

Tym otwierając doskonałość Swą,

 

Co stało się przyczyną powstania światów,

 

Skrócił siebie On w kropce centralnej swojej -

 

I skurczyło się światło i oddaliło,

 

Pozostawiając pustą, niczym nie wypełnioną przestrzeń.

 

I równomiernym było skurczenie światła wokół centralnej kropki

 

Tak, że miejsce puste formę okręgu stworzyło.

 

Ponieważ takim było skrócenie światła.

 

I po skurczeniu tej, w centrum wypełnionej światłem przestrzeni,

 

Wynikła okrągła pustka, wyłącznie wtedy

 

Objawiło się miejsce, gdzie mogą stworzenia i twory istnieć.

 

I przeciągnął się z Nieskończonego, światła promień prosty,

 

Z góry do dołu opuścił się wewnątrz przestrzeni pustej tej.

 

Przeciągnęło się, opuszczając się po promieniu, nieskończone światło w dół,

 

I w przestrzeni pustej tej stworzyło wszystkie całkowicie światy.

 

Przed tymi światami był Nieskończony,

 

W doskonałości tak pięknej swojej,

 

Że nie ma sił u stworzonych poznać doskonałości Jego -

 

Przecież nie może stworzony rozum sięgnąć Go.

 

Przecież nie ma u Niego miejsca, granicy i czasu.

 

I promieniem opuściło się światło

 

Do światów, w czarnej przestrzeni pustej znajdujących się wszystkich.

 

I krąg każdy od każdego świata i bliskie do światła - ważne,

 

Aż nie znajdujemy świat materii nasz w kropce centralnej,

 

Wewnątrz wszystkich okręgów w centrum lśniącej pustki.

 

I tak oddalony od Nieskończonego - najdalej ze wszystkich światów,

 

I dlatego materialnie tak niski -

 

Gdyż wewnątrz okręgów wszystkich znajduje się on -

 

W samym centrum lśniącej pustki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabbala to słowo oznacza : otrzymywanie, a konkretnie: prawidłowy sposób otrzymywania;

Metodyka kabały jest praktyczna, ale czuje, że nie o to pytasz :)

Praktyka w tym wypadku to wskazanie kierunku, jak możemy zmienic naszą naturę wrodzoną, którą jest pragnienie otrzymywania, we właściwy tryb otrzymywania;

Mamy dwie drogi: jedna to droga cierpienia, a druga Tory i przykazań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Widzę że nie wiesz nawet co to jest kabałą praktyczna, szkoda.

- Jest to żydowska magia oparta na inkantacjach boskich imion i talizmanach. Practical Kabbalah - Wikipedia, the free encyclopedia

 

hmm... a czy nie możemy zając się kabałą dla początkujących ?:)

- mnie to co robi Kaballa... jak najbardziej interesuje/wystarcza... :)

- bo przynajmniej jest w Niej Chęć pomagania... a nie niechęć do tego co robią inni... :/

- wiec ?... czy możemy nie Magik-ować tylko zająć się kabałą od Podstaw... :)

- dla Magików... proponuje założyć raczej Swój osobny Temat... tak będzie prościej i łatwiej, raczej... ;)^

- to jest Temat Kabally... wiec prowadzi go tak jak Ona tego chce, i dla kogo chce...

- a chce jak widać od Podstaw, czyli dla początkujących, raczej... :)

- i raczej, chwała Jej za To... :))

 

 

 

---pozdrawiam... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widzisz tu niechęć to źle patrzysz, ja tylko szukam informacji o tej mało znanej formie kabały.

- aaa... to O.K. sorrki... :)

- faktycznie :) ... widać uległem "pierwszemu wrażeniu" (podszeptu Ego)... cóż człowiek uczy się całe Życie, raczej... :)

- bo z drugiej strony To faktycznie mogło to być tylko niewinne szukanie informacji... :)

 

- chociaż... Sam sprowokowałeś do takiego odbioru... właśnie tym zdaniem ;

Widzę że nie wiesz nawet co to jest kabałą praktyczna, szkoda.

- określenie "nie wiesz nawet" jasno i dobitnie ukazuje Twoją niejako "arogancje/ignorancje" co do drugiej Osoby... i dlatego mój odbiór był Taki a nie inny...

- jeśli nie chciałeś wyrazić niechęci to powinieneś raczej ując to w inny sposób, czyli tak aby nie dotykać Osoby której pytasz... raczej :)^

- czyli np. tak... "Czy wiesz coś o Kabale Praktycznej ? ... szukam informacji na ten temat, i osób które mogłyby pomóc w tym względzie... :)"

- aaale O.K. ... być może jestem przewrażliwiony... :)^

- zobaczymy jak odbierze to sama kaballa... ;)

 

 

 

--- pozdrawiam... infedro :)

 

Ps.

- szkoda, ze tak mało osób jest świadoma Tego że dobór tych "zwykłych" codziennych słów...

jest tez Magią... bo i to Tą najważniejsza dla siebie Samego... ;)^

 

[video=youtube;tnE7qz5GUFY]

 

- a oto... "dowód"... :)

- i takie dowody/przykłady ... zbieramy/doświadczamy kazdego Dnia Naszego Życia, a ich konsekwencją jest Samopoczucie, czyli właśnie Jakość własnego Życia... :)

Edytowane przez infedro
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Infedro również i za filmik, który napełnia radością i daje do myślenia, a myśl ma przecież przeogromne znaczenie, MYŚL jest nie tylko siłą, jest czymś znacznie większym :)

jest wiele osób, które ciągle szukają i często nie zdają sobie sprawy z tego, czego czukają;

niejednokrotnie poszukiwania dzieją się z płaszczyzny podśwaidomych dążeń, by w pewnym momencie odkryć się......

 

wiele jest dusz szukających odpowiedzi, gdyż dotychczasowe wszelkie wątpliwości nie zostały rozwiane, a jedynie nasiliła się potrzeba, pragnenie odnalezienia tego czegoś, co nazwać jeszcze nie jest prostą rzeczą;

 

trudno na początku samemu odnalezc cos w gąszczu tak przeogromnej informacji w internecie chociażby, łatwo sie pogubić, dlatego o ile znajdzie sie ktoś, komu materiały/ informacje, które wstawiam tu sa przydatne, powiem : bardzo dobrze;

 

Przy pomocy nauki Kabały człowiek wszystkimi swoimi uczuciami wchodzi do świata wyższego, świata przyczyn wszystkiego tego, co się z nim dzieje tutaj. Widząc przyczyny tego, co się dzieje, człowiek kieruje swoją drogą, przez to osiąga cel swego życia, spokój, rozkosz i nieskończoną doskonałość jeszcze podczas życia na tym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mona jeszcze dodać:

 

Dion Fortune - Mistyczna Kabała

Gareth Knight - A Practical Guide to Qabalistic Symbolism

Israel Regardie - A Garden of Pomegranates

Israel Regardie - The Tree of Life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Ale to akurat jest książka o magiji thelemickiej. A raczej jej uróżowionej wersji. Ciężko to uznać za źródło kabalistyczne.

 

Zapraszam jeszcze raz do lektury

 

Ps.

 

Źródłem Kabały jest Tora pisana i Późniejsze Komentarze Do Niej Miszna i Gemara ( Tora ustna )

Szukać w Chasydyzmie lub po prostu w Tanasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia Współczesna owszem zawiera elementy nawiązujące do kabały, przy tym w mojej ocenie ciekawie opisane, lecz zgadzam się z opiniami o tym, że nie należy traktować tego jako źródła kabały; ponieważ informacje o niej są w sumie jak na całą książkę niewielkie. Brak u mnie twierdzenia, że sprawę potraktował lekceważąco, jednakże porównując wielość treści o kabale w stosunku do całej reszty, to jest jej stanowczo za mało by (w mojej osobistej opinii) uznać za kabalistyczne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia Współczesna owszem zawiera elementy nawiązujące do kabały, przy tym w mojej ocenie ciekawie opisane, lecz zgadzam się z opiniami o tym, że nie należy traktować tego jako źródła kabały; ponieważ informacje o niej są w sumie jak na całą książkę niewielkie. Brak u mnie twierdzenia, że sprawę potraktował lekceważąco, jednakże porównując wielość treści o kabale w stosunku do całej reszty, to jest jej stanowczo za mało by (w mojej osobistej opinii) uznać za kabalistyczne źródło.

 

Całkiem niezła odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

No wskaźnik na krótko działa. Podłączony do przewodu pokazuję tylko 1/4 baku chociaż ten jest pełny. O ile na temp . pomogło zwiększenie do 8V to tutaj nie chcę więcej pokazywać. Czyli tak jakby rezystancja była za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...