Jump to content

Anioł na marzec – Malahidael


majowa19

Recommended Posts

Gdy wiosną ruszają soki, anioł przemiany i odrodzenia budzi w nas radość i tętniące życiem serce.

 

Malahidael, obejmujący sferę Jowisza i zodiakalnego Barana, otwiera nową porę roku – wiosnę. W Kabale postrzegany jest jako dynamiczny i pełen energii anioł, który patronuje światu minerałów, roślin, zwierząt i ludzi. Działając w sferze duchowej, rozbudza siłę woli konieczną w okresie transformacji. Pod jego wpływem będziemy skłonni do najbardziej szalonych pomysłów, odważnych decyzji, a przede wszystkim do wewnętrznej odbudowy.

Malahidael jest zwierzchnikiem czterech aniołów z chóru Aniołów i dwóch aniołów z chóru dostojnych Serafinów. To dzięki tym właśnie Serafinom zmienia się cała przyroda Ziemi, ponieważ sprowadzają na nas pierwsze światło Boga. W marcu spływa na nas pastelowożółty promień, pomagając roślinom wzrastać, a ludzi obdarzając nowymi, duchowymi wibracjami.

Spójrz, jakimi dziedzinami życia opiekują się poszczególne anioły, aby wiedzieć, jakie działania powiodą się nam w marcu.

 

anioł Rahael

opiekun urodzonych od 1 do 5 marca

Patron sądownictwa. Interweniuje w bardzo trudnych i pilnych sprawach. Obdarza zmysłem wiedzy i orientacji w dziedzinie prawa cywilnego. Przywraca utracone mienie i honor.

anioł Yabamiah

opiekun urodzonych od 6 do 10 marca

Wspiera filozofów i religioznawców. Oświeca, rozwija dar jasnowidzenia, pomaga wejść na ścieżkę duchowego rozwoju. Wnosi w nasze życie równowagę i harmonię z otaczającym światem.

anioł Haiiael

opiekun urodzonych od 11 do 15 marca

Pomaga w walce ze złymi skłonnościami. Nawraca ze złej drogi. Anioł transformacji, ochrony i niezwykłej siły. Obdarza mądrością i umiejętnością właściwego postępowania.

anioł Mumiah

opiekun urodzonych od 16 do 20 marca

Uzdrowiciel – leczy i obdarza zdolnością uzdrawiania. Czuły, łagodny, opanowany. Emanuje bardzo pozytywną wibracją, wprowadzając harmonię ducha. Anioł miłości i zrozumienia.

anioł Vehuiah

opiekun urodzonych od 21 do 25 marca

Dodaje energii psychicznej i fizycznej. Niesie pomoc chorym, słabym, wyczerpanym pracą. Podnosi upadających na duchu. Daje męstwo, odwagę i radość. Zapewnia bezpieczeństwo.

anioł Yeliel

opiekun urodzonych od 26 do 30 marca

Obdarza mądrością, autorytetem i sprawiedliwym osądem. Anioł płodności, partnerstwa, przyjaźni i miłości. Zapewnia dostatek, godziwą pracę, stały dochód. Przyjaciel rodziny i dzieci.

Rytuał wezwania Malahidaela

W marcu dzięki energii Malahidaela będziemy skłonni do podejmowania odważnych decyzji, które mogą zmienić nasze życie. Poprośmy anioła o mądrość i opiekę. Pomoże nam w tym wizualizacja, prośby i modlitwa.

Usiądź w ustronnym miejscu, zapalając białą świecę i kadzidło. Wyobraź sobie okrągłą świątynię ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do jej środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę.

Wskazówkę zegara przesuń na godzinę trzecią, symbolizującą trzeci miesiąc – marzec i usiądź na wprost trzeciej magicznej komnaty. W jej środku mieszkają cztery anioły z chóru Aniołów oraz dwa anioły z chóru Serafinów. Wizualizując zapaloną oliwną lampkę, umieść ją nad komnatą, dostrzegając w jej świetle imię Malahidaela pisane złotymi literami. Zwróć się do tego anioła z następującą prośbą:

W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) wzywam Cię, aniele Malahidaelu, bądź dla mnie w marcu opiekunem i odnowicielem mojego ciała i ducha. Niech Twoi aniołowie – Rahael, Yabamiah, Haiiel, Mumiah, Vehuiah i Yeliel patronują moim zamiarom i błogosławią mi w każdy czas.

 

Cechy Malahidaela

 

barwa – żółta, różowa, biała

litery hebrajskie – Heh

forma – trójkąt

świetlista liczba – 3

kamienie i minerały – bursztyn, akwamaryna, niebieski topaz

rośliny i kadzidła – szafran, nasiona lnu, liście brzozy, kadzidło bursztynowe.

 

zrodlo-Astromagia-Anna Wiechowska, angelolog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...