Jump to content

Anioł na lipiec – Verchiel


majowa19

Recommended Posts

Dzięki mocy tego anioła rozwiną się w nas talenty artystyczne i zdolności parapsychiczne. Łatwiej nauczymy się języków obcych i poznamy sekrety zielarstwa. Anioł będzie naszym obrońcą przed napadami i gwałtem, doda sił na sali sądowej.

 

Verchiel zsyła w lipcu – tylko raz w roku! – na Ziemię złocistożółte światło, które emanuje energią wyższych istot świetlnych, tworzących harmonię na świecie. Za jego sprawą rośliny i owoce nabierają mocy, a ludzie rozwijają swoją świadomość i duchowość. Verchielowi patronuje zodiakalny Lew – święte zwierzę symbolizujące siłę i witalność.

Verchiel działa przy pomocy trzech aniołów z chóru Tronów i trzech z chóru Panowań.

 

anioł Nelchael

opiekun urodzonych od 2 do 7 lipca

Trzyma pieczę nad artystami i naukowcami, pomaga tworzyć dzieła sztuki. Obdarza mądrością, intuicją oraz wyczuciem piękna. Zdolnym i wytrwałym przynosi uznanie, nagrody i dobrobyt. Jeśli potrzebujesz inspiracji, zwróć się właśnie do niego.

anioł Yeiayel

opiekun urodzonych od 8 do 12 lipca

Pomaga w kontaktach z zagranicą. Uczy języków obcych i sprzyja dobrym kontaktom z cudzoziemcami. Ułatwia znalezienie stałej i dobrze płatnej pracy za granicą, więc to jego poproś o pomoc w tych sprawach. Opiekuje się także podróżnymi i wszystkim, co ma związek z wyjazdem. Chroni wolność i niezależność w obcym kraju.

anioł Melahel

opiekun urodzonych od 13 do 17 lipca

Odkrywa tajemnice zielarstwa, sprzyja osobom szukającym ratunku w ziołowych lekach. Ma dar szybkiego i skutecznego uzdrawiania.

anioł Hahuiah

opiekun urodzonych od 18 do 22 lipca

Chroni przed gwałtem, napadami i agresją zwierząt. Kieruje losami swych podopiecznych tak, by uniknęli złych wydarzeń i zagrożeń. W nagłej i niebezpiecznej sytuacji natychmiast śpieszy z pomocą. Zwracaj się do niego w trudnych chwilach.

anioł Nith-Haiah

opiekun urodzonych od 23 do 28 lipca

Pomaga zrozumieć tajniki parapsychologii. Niesie mądrość i zdolność pojmowania wiedzy duchowej. Odkrywa niewidzialne światy. Przekazuje dar jasnowidzenia i jasnosłyszenia. Otwiera czakram koronny i przekazuje nową świadomość. Jest z nami podczas medytacji i modlitw.

anioł Haaiah

opiekun urodzonych od 29 lipca do 2 sierpnia

Broni skazanych w procesach sądowych, ochrania winnych i niewinnych. To niebiański adwokat i Anioł Miłosierdzia, poucza, nawraca i pokazuje właściwą drogę życiową.

Rytuał wezwania Verchiela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę siódmą, symbolizującą lipiec. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów lipca. Czuwa nad nimi anioł Verchiel, którego imię napisane złotymi literami unosi się nad komnatą. Poproś:

„W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) proszę Cię, aniele Verchielu, o pomoc i ochronę. Niech światło Twoich aniołów: Nelchaela, Yeiayela, Melahela, Hahuiaha, Nith-Haiaha oraz Haaiaha opromieni mnie blaskiem mistycznego Słońca, odrodzi mnie i prowadzi drogą miłości”.

 

Cechy Verchiela

 

barwa – złocistożółta, pomarańczowa, niebieska, fioletowa

litery hebrajskie – Teth

świetlista liczba – 7

forma – siedmiokąt

kamienie – kamień słoneczny, cytryn, bursztyn

rośliny i kadzidła – drewno sandałowe, aloes, mirra, liście laurowe.

 

zrodlo-Astromagia:Anna Wiechowska, angelolog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...