Jump to content

Anioł na sierpień – Hamaliel


majowa19

Recommended Posts

Za sprawą tego anioła nauczymy się rządzić, wydawać polecenia oraz panować nad własnym życiem i emocjami.

 

Hamaliel stoi na straży władzy i porządku, jest również przewodnikiem zodiakalnej Panny. To istota wyższa ze sfery Jowisza, anioł prawdziwego światła mądrości. Ma wielki wpływ na ludzki umysł i siłę woli. Jeśli zwrócimy się do niego o pomoc, odzyskamy kontrolę nad własnym życiem, będziemy umieli pokierować ważnym przedsięwzięciem. A co najważniejsze, da nam zdolność panowania nad sytuacją, sprawi, że nic ważnego nie wymknie się spod kontroli. Hamaliel sprawuje władzę nad sześcioma aniołami: Yerathelem, Seheiahem, Reielem, Omaelem, Lekabelem i Vasariahiem z chóru Panowań.

 

anioł Yerathel

opiekun urodzonych od 3 do 7 sierpnia

Patron sprawiedliwości. Demaskuje kłamców, oszczerców oraz wrogów. Eliminuje z najbliższego otoczenia fałszywych przyjaciół i intrygantów. Anioł szczerości, prawdomówności i bożego światła. Pomaga w respektowaniu praw człowieka.

 

anioł Seheiah

opiekun urodzonych od 8 do 13 sierpnia

Zapobiega pożarom. Niesie pomoc wszystkim, którzy boją się ognia albo zostali poparzeni płomieniami. Patron strażaków i uzdrowiciel chorób na tle psychosomatycznym.

 

anioł Reiel

opiekun urodzonych od 14 do 18 sierpnia

Jest tarczą ochronną egzorcystów, pozwala uwolnić się od czarów i klątw. Anioł ma szczególną moc w walce z siłami zła. Jest przeciwnikiem czarnej magii i pogańskich obrzędów.

 

anioł Omael

opiekun urodzonych od 19 do 23 sierpnia

Obdarza płodnością, opiekuje się dziećmi i rodzicami. Czuwa nad porodami, nie dopuszczając do powikłań. Anioł troszczący się o zdrowie potomstwa, pomaga w wyleczeniu wielu chorób.

 

anioł Lekabel

opiekun urodzonych od 24 do 28 sierpnia

Pomaga osiągnąć sukces zawodowy. Jest przychylny osobom ambitnym i operatywnym zawodowo. Zwróć się do niego, jeśli chcesz awansować. Anioł postępu zawodowego. Przynosi mądrość, a wytrwałym również finansowe korzyści.

 

anioł Vasariah

opiekun urodzonych od 29 sierpnia do 2 września

Uzdrawia dźwiękiem. Patron śpiewu, tańca i muzyki. Obdarza podopiecznych talentem muzycznym. Inspiruje tancerzy, śpiewaków, kompozytorów, dyrygentów. Opiekun nauczycieli i wykładowców muzyki. Zdolnych nagradza fortuną.

 

Rytuał wezwania Hamaliela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę ósmą, symbolizującą sierpień. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów sierpnia. Czuwa nad nimi anioł Hamaliel, którego imię napisane złotymi literami unosi się nad komnatą. Poproś: W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) wzywam Cię aniele Hamalielu do pomocy i ochrony. Niech światło twoich aniołów - Yerathela, Seheiaha, Reiela, Omaela, Lekabela oraz Vasariaha udzieli mi daru mądrości i pouczy, jak rozporządzać swoją wolą.

 

Cechy Hamaliela

 

 

barwa - żółtozielona

metal - mosiądz

litery hebrajskie - Yod

forma - ośmiokąt

świetlista liczba - 8

kamienie i minerały - akwamaryn, cytryn, ametyst

rośliny, kadzidła - mastyks, goździki, drewno jałowcowe, rumianek

 

zrodlo: Astromagia-Anna Wiechowska, angelolog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...