Jump to content

Anioł na grudzień - Hanael


majowa19

Recommended Posts

W duchowym królestwie Hanaela – anioła grudnia, czyste światło zanosi ludzkie prośby do Boga i sprawia, że zostają wysłuchane. Anioł ten jest boską iskrą w zimowych ciemnościach, która chroni i wskazuje właściwy kierunek życia.

 

Niebiański przewodnik nad zodiakalnym znakiem Koziorożca pełni rolę strażnika karmicznego prawa przyczyny i skutku. Ze względu na wysoki poziom w anielskiej sferze Jowisza, emanuje trzema barwami: złotą, granatową i indygo. Hanael jest zwierzchnikiem sześciu aniołów z Chóru Księstw.

 

anioł Hahasiah

opiekun urodzonych od 3 do 7 grudnia

Niebiański posłaniec inspiruje swoich podopiecznych do poznawania tajemnic natury. Pomaga w badaniach naukowych z dziedziny chemii, fizyki, astronomii, medycyny i nauk pokrewnych. Odkrywa sekrety alchemii.

anioł Imamiah

opiekun urodzonych od 8 do 12 grudnia

Pomaga w beznadziejnych sytuacjach. Przynosi ratunek w nagłej potrzebie, nawet wtedy, gdy wszystko inne zawodzi. Równoważy energię ziemską i kosmiczną. Eliminuje negatywną karmę. Anioł miłosierdzia.

anioł Nanael

opiekun urodzonych od 13 do 16 grudnia

Sprzyja oświeceniu duchowemu, nakłania do odkrywania powołania duchowego czy zakonnego. Pomaga poczuć obecność Boga w czasie medytacji, kontemplacji, modlitw oraz ćwiczeń duchowych.

anioł Nithael

opiekun urodzonych od 17 do 21 grudnia

Chroni przed wypadkami. Otacza opieką w pracy, w domu, w podróży i wszędzie tam, gdzie może nas spotkać niebezpieczeństwo. Lekkomyślnych zawraca ze złej drogi, wskazując właściwy kierunek.

anioł Mebahiah

opiekun urodzonych od 22 do 26 grudnia

Roznieca duchową iskrę u osób, którym brakuje wiary. Rozwija duchowo, uczuciowo i intelektualnie. Anioł oświecenia, przemiany i boskiej miłości.

anioł Poyel

opiekun urodzonych od 27 do 31 grudnia

Obdarza dobrobytem i bogactwem. Dobroczyńca uwalniający energię w postaci materii. Wysłu****e modlitw o pieniądze. Dawca wszelkiej pomyślności, obfitości i bożych błogosławieństw.

Rytuał wezwania Hanaela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę dwunastą, symbolizującą grudzień. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów grudnia, a nad nią imię anioła Hanaela, napisane złotymi literami. Poproś go: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) wzywam Cię aniele Hanaelu o opiekę. Niech w grudniu posłani przez Ciebie aniołowie Hahasiah, Imamiah, Nanael, Nithael, Mebahiah i Poyel ześlą mi obfitość dóbr ziemskich, aby mi ich nigdy nie zabrakło. Niech również świeci we mnie Hanaelu, Twoje boskie światło, wskazując właściwą drogę życia.

 

Cechy Hanaela

 

barwa: złota, granatowa, indygo

litery hebrajskie: Ajin

świetlista liczba: 3

orma: trójkąt

metal: złoto

rośliny i kadzidła: mirra, drewno sandałowe, szafran, liście laurowe, olejek różany

 

zrodlo:astromagia-Anna Wiechowska, angelolog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...