Skocz do zawartości

Oko Horusa


Reina

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś nosiłam na kciuku obrączkę z tybetańską mantrą, ale mama wciągnęła ją odkrzurzaczem i po dłuższym czasie zastąpiłam ją srebrnym pierścieniem z Okiem Horusa (taki sam jak na zdjęciu). Traktowałam go raczej jako ozdóbkę i nie dostrzegałałam jakiś ciekawych właściwości tej biżuterii. Oko Horusa to amulet cyt. "odbijający tzw. Złe spojrzenie. Chroni przed zawiścią, zazdrością, złorzeczeniem. Odrzuca złą energię wysyłaną przez innych ludzi.Oko Horusa to jeden z najskuteczniejszych symboli ochronnych, stosowany w staroegipskich sztukach uzdrawiania i energetycznej ochrony." Po za tym ponoć można go używać do rozwijania trzeciego oka. W każdym razie... ostatnio przestałam nosić tę obrączkę, zaczepiałam nim karty podczas tasowania, a nie chciałam ich zniszczyć. Odkryłam coś. Strasznie narezkałam na moją niezdolność do skupienia się, zapamiętania czegoś... WYRAŹNIE się mi poprawiło O.o Pierścienia Atlantów nie powinno się nosić cały czas, bo podobno może zaszkodzić i chyba z Okiem Horusa jest tak samo niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przesadzam... Cholera wie. Tylko, że ja jakoś specjalnie w tą obrączkę nie wierzyłam. Ale z drugiej strony, co mi wypominasz, sama nosisz pierścień atlantów ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, ja swój pierścionek nosiłam bez przerwy od lutego, jak już raz coś założę, to śpię z tym i się myję. Więc jeśli cokolwiek miało na mnie działać, miało czas i różnice mogły być wyczuwalne ;P Oczywiście, nie upieram się, że jakieś symbole na bank mają magiczne właściwości, może to jakiś przypadek...

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Dziewczęta, po co te złośliwości :)

 

Reino, ja słyszałam o tym znaku, a raczej jego negatywnym wykorzystaniu. Ponoć jest jednym z symboli wykorzystywanych w satanizmie jako symbol któregoś tam poziomu "kapłańskiego". Tak przynajmniej słyszałam kiedyś od znajomego księdza. :)

Edytowane przez kaffka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na odwrót, coraz bardziej się skarżyłam na słabą koncentrację, to było uciążliwe na przykład podczas sesji rpg z przyjaciółmi, bo nie mogłam się skupić na tym, co się dzieje, albo podczas oglądania filmów się gubiłam. Ostatnio jednak wszystko wraca do normy i skojarzyło mi się to właśnie z tym, że pozbyłam się obrączki - trudniej mi się było skoncentrować w czasie, kiedy ją nosiłam (dodam, że leków żadnych nie biorę ani nie brałam, jeśli chodzi o bardziej logiczne wyjaśnienia).

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko dla wszystkich korzystnie dziala :) moze przypadek, moze nie :) grunt, ze teraz Ci lepiej hehe

Ja tez go kiedys nosilam, ale chyba nic nie zauwazylam, ani negatywnie ani pozytywnie. Poza tym, ze faktycznie bardzo sie haczyl do wszystkiego ;) znacznie bardziej niz pierscien Atlantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A ja mam taki tatuaż.. Lewe Oko Horusa niby oznacza...

"Prawe oko Horusa było odpowiedzialne za aktywność i przyszłość, a lewe za pasywność i przeszłość. Razem stanowią symbol wszechwiedzy. Oko Horusa chroni przed złym spojrzeniem, pomaga zachować zdrowie, odnowić siły witalne, wzmocnić siły twórcze, mobilizuje do aktywności, pomaga spojrzeć na wszystko z różnych punktów widzenia."

Gdy tatuaż był robiony nie miałam pojęcia o jego znaczeniu..

Czy ktoś posiada na ten temat obszerniejszą wiedzę? Coś może mi więcej powiedzieć? Bardzo proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Dziewczęta, po co te złośliwości :)

 

Reino, ja słyszałam o tym znaku, a raczej jego negatywnym wykorzystaniu. Ponoć jest jednym z symboli wykorzystywanych w satanizmie jako symbol któregoś tam poziomu "kapłańskiego". Tak przynajmniej słyszałam kiedyś od znajomego księdza. :)

 

a dla aborygenów jest to po prostu oko :) A jak założe firmę/sektę to może stać sie symbolem sprzątania zieleni miejskiej.

 

Pierwszorzędne znaczenie ma to jakie to ma znaczenie dla nas, a nie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oko Horusa to także ma dodatkowe działanie;

 

Oko Horusa to egipski amulet odbijający tzw. Złe spojrzenie. Chroni przed zawiścią, zazdrością, złorzeczeniem. Odrzuca złą energię wysyłaną przez innych ludzi.

Oko Horusa to jeden z najskuteczniejszych symboli ochronnych, stosowany w staroegipskich sztukach uzdrawiania i energetycznej ochrony. Prawe oko Horusa było odpowiedzialne za aktywność i przyszłość, a lewe za pasywność i przeszłość. Razem stanowią symbol wszechwiedzy. Oko Horusa chroni przed złym spojrzeniem, pomaga zachować zdrowie, odnowić siły witalne, wzmocnić siły twórcze, mobilizuje do aktywności, pomaga spojrzeć na wszystko z różnych punktów widzenia.

 

UDJAT - święte oko Horusa (boga Nieba) - symbolizuje przewidywanie i wszechwiedzę nabytą dzięki zmysłowemu spostrzeganiu świata. Symbolizuje i daje wieczną czujność. Oznacza także ciągłą wszechobecność bogów, którzy widzą zawsze i wszędzie - oko ma o tym przypominać. Noszone jako amulet ma chronić przed nieżyczliwym spojrzeniem bogów, zwierzchników, zawiścią i zazdrością, co według wierzeń mogłoby skomplikować dalsze losy.

 

http://sklep.psychotronika.pl/amulet-35-dla-yczliwego-spojrzenia-osob-obcych-p-267.html

http://sklep.psychotronika.pl/oko-horusa-wisior-srebrny-p-509.html

Edytowane przez Yoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Oko Horusa może być amuletem albo talizmanem. Amulet chroni, talizman wspomaga. To ogromna różnica. Jako amulet będzie chronić przed nieżyczliwym spojrzeniem ludzi. Jako talizman będzie wspomagał w zachowaniu zdrowia i sił witalnych, patrzeć na wszystko z różnych punktów widzenia. Już na początku, kupując go musisz w myślach dać mu przeznaczenie - amulet czy talizman. Po zakupie musisz go oczyścić. Ci, co go tworzyli odcisnęli na nim swój kod energetyczny. Umieść go na godzinę w szklance wody z dodatkiem łyżeczki soli, potem wypłucz dokładnie pod bieżącą wodą. Przesuń kilka razy nad płomieniem białej świecy. Każdy pierścionek ma coś w rodzaju próby. Tak włóż pierścień na palec, aby próba była skierowana do kciuka. Tak nosi się pierścień Atlantów i tak powinno się zakładać inne pierścienie. Nie wolno Ci nikomu pozwalać na dotykanie. Jest Twój i tylko Twój.

Raz w miesiącu musisz go oczyścić. Nie polecam szorowań pastami. Każda rysa na nim to zachwianie proporcji wymiarów. To samo, gdy przedmiot jest długo nieczyszczony i zachodzi patyną (np srebro). Pierścień musi być zawsze taki, jak w chwili zakupu. Do srebra polecam płyn. Można kupić na giełdzie ezoteryczne, Targi są dosyć często. Kosztuje niewiele. Zachwiane proporcje wymiarów znaczą, że to nie jest już Pierścień Horusa. Może naprawdę wtedy źle oddziaływać, wyrządzić Ci duże szkody. Nie wolno go nosić ciągle. Nocna przerwa powinna wystarczyć. Nie zostawiaj go wtedy na wierzchu, bo leżąc też oddziałowuje na nas energia kształtu (kłania się fizyka). Zawiń w ciemny kawałek naturalnego materiału. Dobry jest czarny, bo pochłania wszystko. To nie przedmiot kieruje naszym życiem. To my go nakierowujemy, jaką rolę ma pełnić. Wszyto powyżej odnosi się każdego amuletu i talizmanu. Jak widać trzeba bardzo dbać o to, co ma nam w życiu pomagać i nas wspierać.

Jeśli chodzi o znak szatana to ostatnio faktycznie mówi się, że Oko Horusa odnosi się do symboliki Lucyfera – króla piekła. Samo oko jest na pół zamknięte, co wskazuje na to, że choć czasami wydaje się, iż szatan nie obserwuje, to w rzeczywistości jest inaczej. Poniżej oka zauważymy łzę, ponieważ szatan płacze nad tymi, którzy są poza jego wpływem. Stąd pewnie takie a nie inne podejście Kościoła.

Pozdrawiam - alazala

Edytowane przez alazala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tyle czytałam o tym że jest to symbol: satanizmu, masonizmu i rzekomego zakonu Iluminantów, że jestem zaskoczona jego pozytywnymi właściwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile cie kosztowalo to oko?

"To nie kasa wyznacza wartość tego, w co wierzymy. To siła naszej wiary wyznacza jego wartość" Przepraszam, że to nieprawdziwy cytat, ale lubię sama pisać różne sentencje.

Witaj.

Tu alazala. Nie wiem, czy to pytanie skierowane jest do mnie. Zakładam, że tak. Nie mam Oka Horusa. Mam pierścień Atlantów, marmurową płytkę Atlantów, kilka naklejonych nalepek z tym znakiem (na meblach pod spodem, na drzwiach itp). Nie łączę symboli. Na wampira energetycznego, złe spojrzenia i nieżyczliwych ludzi mam czarną rudę. Nie pamiętam jak się nazywa. OBIECUJĘ, że napiszę jak zdobędę nazwę. Kupowałam dawno. Do tego mam przy drzwiach wejściowych dużą szczotkę ametystową. Nie jest najtańsza, ale warto ją mieć. W łazience, na półce stoi duży kryształ różowego kwarcu. Na okiennych parapetach mam po jednej sztuce róży jesryhońskiej, w mieszkaniu słupy solne o ciepłej barwie mocnej pomarańczy. Jak widzisz - preferuję naturalne zasoby. Warunek - im mniej obrabiane i szlifowane - tym lepiej. Raz w miesiącu ich mycie (poza wyrobami z soli). To nie znaczy, że omijają mnie złe koleje losu. Ale znoszę je nieźle. I to się liczy.

Jeśli chodzi o amulety i talizmany ( i nie tylko) polecam firmę Ciszaka. Na każdej giełdzie ezoterycznej ma swoje stanowisko. Cena wyrobów - bardzo różna. Zależy od samego wyrobu, materiału i wielkości wyrobu.

:heej: z pozdrowieniami - alazala

ps: ezoterykę, karty, kamienie, astrologię - po prostu uwielbiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Przepraszam z góry, że odgrzebuje stary temat, ale mam pewne sugestie.

 

Aby Talizman udjat (oko horusa) działał, trzeba go aktywować i jest tylko jedna możliwość w roku.

Dzień przed przesileniem zimowym umieszczamy (zawieszamy go) w najbardziej odludnionym, pustym i naturalnym miejscu, tarczą do słońca.

słońce od wschodu musi być widoczne dla tarczy od samego świtu. Dnia 25 grudnia rano możemy talizman już zdjąć i nosić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! Ale nie zapominaj o tanczacych nagich dziewicach deklamujących "Pana Tadeusza", które muszą dzien wczesniej zjesc dokladnie trzy cebule o wschodzie slonca stojąc na jednej nodze! Bo inaczej nic sie nie uda!!

 

Wybacz sarkazm, ale moze ujawnisz skad masz te informacje i dlaczego na bogów to nie zadziala kiedykolwiek indziej? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko Horusa jak i inne talizmany kupione w internecie czy na targu są zwykłymi symbolami ,które nie mają żadnej mocy. Chcąc wierzyć w to, że symbol może mieć wpływ na nasze życie musimy a) mocno w to wierzyć B) nadać mu jakieś znaczenie.

Jeżeli jest to symbol, który pełnił ważną rolę w życiu Egipcjan (chcąc uwierzyć w jego moc) powinniśmy spróbować utożsamić się z tymi ludźmi.

 

Horus jest bóstwem solarnym, wchłonął z biegiem czasu Re (Re-Hor-Achte). Co dzień zaczyna swoją wędrówkę po nieboskłonie według mitów. Dzień przesilenia zimowego był bardzo ważny dla Egipcjan z tego względu ,że okolo 22 grudnia słońce na 3 dni zatrzymuje się w najniższej dla siebie pozycji (wstrzymanie wędrówki po nieboskłonie), aby po 3 dniach na nowo rozpocząć swoją wędrówkę (odrodzenie się słońca-Narodziny boga). Okres ten był b.ważnym świętem (misteria Izydy) , w którym wiernym okazywano dzieciątko - Horusa, inwokowano śpiewy mówiące o dziewiczym narodzeniu, a uroczystościom towarzyszyły procesje i inkantacje chórów.Mówiąc dokładniej chodzi o oddanie Horusowi jego oka w czasie jego narodzin. Przypominam ,że Horus podczas walki z Setem stracił oko, które zostało później przywrócone za sprawą boga Thota opiekuna pisarzy - Mit Ozyrysa. Przesilenie zimowe jest świętem słońca stricte związanym z udjat.

 

Czy wyjaśnić coś jeszcze?

Edytowane przez talizman2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że lewe oko symbolizowało księżyc, prawe - słońce, lewe oko (symbol księżyca) Horus stracił podczas walki z Setem. Tylko razem symbolizowały jedność (bez sensu nazywać jest światłość światłością gdy nie ma ciemności). Podobnie jak ying yang. Dlatego podczas przesilenia nasz amulet-oko jednoczy się z Horusem (wg wierzeń) w jedność. Od przesilenia mija 12 dni (liczba symboliczna w Egipcie) do peryhelium (najbliższej odległości Ziemia-Słońce)

Edytowane przez talizman2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie. Moim zdaniem symbole mają same w sobie moc - owszem, możemy je wzmocnić, nakierować tą energię ale taki scisły ceremonializm jest zupełnie niepraktyczny i nieżyciowy ;)

Ale jak mawiają, każdemu podle gustu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...