Jump to content

Praca maturalna o Aniołach


sanae

Recommended Posts

Witam. Mam takie nietypowe pytanie... chcę napisać pracę maturalną na temat Aniołów - ich wizerunku w Biblii i... no właśnie i? Byłabym wdzięczna za wszelkie pomoce - tytuły książek, filmów, stron internetowych, które w jakiś sposób mogłyby mi pomóc. Nie jestem jeszcze przekonana, co do tematu, więc również możecie podawać propozycje jak ma brzmieć. Angelologia to naprawdę fascynujący temat i chciałabym "pochłonąć" jak najwięcej informacji, które wykorzystam. Z góry dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Miałam dokładnie taki sam temat pracy maturalnej z polskiego. Jeszcze ją nawet mam na półce. Z tego co pamiętam to dokładny temat brzmiał: Motyw Anioła w literaturze i sztuce. Polecam ten temat bo materiałów mnóstwo a i bardzo przyjemny jest. (:

Edited by e
Link to comment
Share on other sites

Fakt, to bardzo przyjemny temat ;) W sumie materiałów jest mnóstwo, dlatego też nie mogę się zdecydować na konkrety. Przed chwilką natknęłam się na wzmiankę o aniołach w filozofii św. Tomasza z Akwinu. Oglądałam też mnóstwo obrazów czy czytałam wierszy, no i sama nie wiem, na co się zdecydować...;)

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłam w ten sposób, że znalazłam kilka różniących się od siebie przedstawień z różnych epok z literatury i sztuki i je porównałam. Pamiętam też podkład muzyczny miałam z piosenek o Aniołach. Ale może Tobie uda się wymyślić coś ciekawszego... (:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...