Skocz do zawartości

Książka - ZAKOŃCZONE


Inez2503

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

Mam kilka ulubionych ksiażek. Chciałabym w tym warsztacie wspomniec o jednej z nich:)

 

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu)

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja?

 

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała?

 

4. O czym jest ta książka?

 

Serdecznie zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to tak...

 

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu) As Różdżek

Dostałaś ją/kupiłaś od jakiegoś mężczyzny.

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja? Królowa różdżek

Ciepłe kraje. Myślę, że czasy bardziej współczesne niż mniej.

 

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała? VII Pucharów

Duże wrażenie, bardzo Cię wciągnęła. Była fascynująca, skłaniała do wielu przemyśleń.

 

4. O czym jest ta książka? Rycerz Pucharów

O uczuciach, być może jest to jakaś książka psychologiczna?

Bohaterowie kierują się bardziej emocjami niż zdrowym rozsądkiem.

Edytowane przez Ush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy:

 

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu): siła, papież, 3 kielichy - dostałaś ją na urodziny lub inną okoliczność, tzn podczas jakiejś imprezy wydarzenia, choc możliwe że była to wygrana w jakimś konkursie; dostałaś ją od starszej osoby, kogoś, kto w jakiś sposób stanowi dla Ciebie autorytet - nauczyciel, ktoś z dziadków, rodziców, itp.

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja?: król pałek, 10 mieczy, 2 mieczy - są to czasy jakiejś wojny lub zaraz po wojnie, gdy dany kraj ledwo się podnosi do życia; miejsce akcji to jakiś dwór lub posiadłość na obszarach wiejskich lub jakichś peryferiach, raczej nie jest to duże miasto; pomocniczo: 2 monety, księżyc - czy jest to moze obszar którejś Ameryki? (tutaj strzelam zupełnie, czy też raczej kieruję się pewnym dziwnym poszlakiem, jak mi sie udalo trafic, to napiszę jakim ;) )

 

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała?: 6 kielichów, siła, wisielec - książka skłoniła Cię do refleksji nad wartością rodziny, nad poświęceniem dla niej, mówi o tym, że zawsze trzeba byc silnym i cierpliwym i walczyć w słusznej sprawie, jak np. obrona rodziny (w sensie nie chodzi mi tutaj o walkę na wojnie, ale raczej o byt w jakimś jego aspekcie); emocje: słońce, koło losu - pozytywne emocje, niesie sobą zaufanie do przyszłości, mówi by śmiało ufać losowi, gdyż przynosi on dobrze rzeczy, gdy chce się je dostrzec

 

4. O czym jest ta książka?: siła, 8 monet, 4 kielichy, rycerz mieczy - o mężczyźnie, który wyjechał od rodziny na zarobek (lub wojnę?), jest tutaj rozłąka i tęsknota za rodziną lub ukochaną osobą; mężczyzna ten musiał byc silny i przezwyciężyć wiele przeciwności losu, by móc wrócić do utraconego szczęścia

 

Mam nadzieję, że cokolwiek z tego się zgadza... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Skąd ją mam /tzn.od kogo ja dostałam,czy sama kupiłam,czy może była jakaś okazja ku temu/.As mieczy,5 denarów,Gwiazda,10 buław,Moc -kupiłaś ją sobie sama,długo czekałaś i szukałaś tej pozycji,było ciężko ją dostać az nareszcie spełniło sie Twoje marzenie.

2.Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja?4 buław,Rycerz kielichów,5 mieczy,3 mieczy -akcja rozgrywa się w starożytności prawdopodobnie w Ameryce w okresie walk o zycie i przetrwanie,okres pełen bólu i rozpaczy.

3.Jakie wrażenie na mnie zrobiła,jakie emocje wywołała?As buław,10 kielichów,5 mieczy,as denarów,5 denarów- bardzo emocjonalnie podeszłaś, do tej pozycji która wzbudziła w Tobie i żal i smutek a jednocześnie wzbudziła w Tobie chęć walki o miłość, o życie.

4.O czym jest ta książka?10 buław,9 buław,5 denarów,As kielichów,Wieża-o człowieku ,któremu zawaliło się życie,o trudach z jakimi broni tego co ma,rodziny,miłości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu) 9 mieczy, Cesarz, Księżyc, 10 pucharów Dostałaś ją

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja? Wisielec,królowa pucharów, as mieczy

Myślę,że mogła być to epoka romantyzmu, ewentualnie już końcówka tej epoki

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała? 7 pucharów, pustelnik, 3 buław

No taki romantyczny stan Tobie dała... Dużo rozmyślałaś po tej książce, analizowałaś. Ciekawa do dla Ciebie książka do której myślę będziesz jeszcze wracać bo dużo z niej wynosisz dla siebie

4. O czym jest ta książka? 6 monet, 5 buław, 9 monet, śmierć O konfliktach, problemach, o jakiejś kobiecie która to wszystko przechodzi - od równowagi po tragedie. I jej życie całkowicie się odmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu) dostałam ja w prezencie urodzinowym od znajomej lekarki w pracy, co wprawiło mnie w dobry nastrój, bo nie spodziewałam się prezentu od niej:)

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja? czasy współczesne, XX w., od roku mniej więcej 1945 do 1966 r., akcja dzieje się w Barcelonie

 

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała? Niesamowite, czytałam ja trzy razy, wywołała sporo emocji, w jednym miejscu się bardzo wzruszyłam

 

4. O czym jest ta książka? Ta książka nosi tytuł "Cień wiatru" - opowiada o chłopcu, który nha Cmentarzu zapomnianych Ksiażek odnalazł książkę ":Cień wiatru" i pod jej wpłtywem zacżął szuakć autora. W książce jest mowa o niespełnionej, tragicznej miłości, namiętnościach, a także prawdziwej przyjaźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Ush

 

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu) As Różdżek

Dostałaś ją/kupiłaś od jakiegoś mężczyzny.

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja? Królowa różdżek

Ciepłe kraje. Myślę, że czasy bardziej współczesne niż mniej.

 

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała? VII Pucharów

Duże wrażenie, bardzo Cię wciągnęła. Była fascynująca, skłaniała do wielu przemyśleń.

 

4. O czym jest ta książka? Rycerz Pucharów

O uczuciach, być może jest to jakaś książka psychologiczna?

Bohaterowie kierują się bardziej emocjami niż zdrowym rozsądkiem.

 

 

Kloto

 

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu): siła, papież, 3 kielichy - dostałaś ją na urodziny lub inną okoliczność, tzn podczas jakiejś imprezy wydarzenia, choc możliwe że była to wygrana w jakimś konkursie;dostałaś ją od starszej osoby (starszej ode mnie o kilka lat) kogoś, kto w jakiś sposób stanowi dla Ciebie autorytet - nauczyciel, ktoś z dziadków, rodziców, itp. - od lekarki (kapłan często lekarza pokazuje)

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja?: król pałek, 10 mieczy, 2 mieczy - są to czasy jakiejś wojny lub zaraz po wojnie, gdy dany kraj ledwo się podnosi do życia; miejsce akcji to jakiś dwór lub posiadłość na obszarach wiejskich lub jakichś peryferiach, raczej nie jest to duże miasto; pomocniczo: 2 monety, księżyc - czy jest to moze obszar którejś Ameryki? (tutaj strzelam zupełnie, czy też raczej kieruję się pewnym dziwnym poszlakiem, jak mi sie udalo trafic, to napiszę jakim ;) )

 

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała?: 6 kielichów, siła, wisielec - książka skłoniła Cię do refleksji nad wartością rodziny, nad poświęceniem dla niej, mówi o tym, że zawsze trzeba byc silnym i cierpliwym i walczyć w słusznej sprawie, jak np. obrona rodziny (w sensie nie chodzi mi tutaj o walkę na wojnie, ale raczej o byt w jakimś jego aspekcie); emocje: słońce, koło losu - pozytywne emocje, niesie sobą zaufanie do przyszłości, mówi by śmiało ufać losowi, gdyż przynosi on dobrze rzeczy, gdy chce się je dostrzec

 

4. O czym jest ta książka?: siła, 8 monet, 4 kielichy, rycerz mieczy - o mężczyźnie, który wyjechał od rodziny na zarobek (lub wojnę?), jest tutaj rozłąka i tęsknota za rodziną lub ukochaną osobą; mężczyzna ten musiał byc silny i przezwyciężyć wiele przeciwności losu, by móc wrócić do utraconego szczęścia

 

 

ANEZ

1.Skąd ją mam /tzn.od kogo ja dostałam,czy sama kupiłam,czy może była jakaś okazja ku temu/.
As mieczy,5 denarów,Gwiazda,10 buław,Moc -
kupiłaś ją sobie sama,długo czekałaś i szukałaś tej pozycji,było ciężko ją dostać az nareszcie spełniło sie Twoje marzenie.

2.Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja
?
4 buław,Rycerz kielichów,5 mieczy,3 mieczy
-akcja rozgrywa się w starożytności prawdopodobnie w Ameryce w okresie walk o zycie i przetrwanie,okres pełen bólu i rozpaczy.

3.Jakie wrażenie na mnie zrobiła,jakie emocje wywołała?
As buław,10 kielichów,5 mieczy,as denarów,5 denarów-
bardzo emocjonalnie podeszłaś, do tej pozycji która wzbudziła w Tobie i żal i smutek a jednocześnie wzbudziła w Tobie chęć walki o miłość, o życie.

4.O czym jest ta książka?
10 buław,9 buław,5 denarów,As kielichów,Wieża-
o człowieku ,któremu zawaliło się życie,o trudach z jakimi broni tego co ma,rodziny,miłości .

 

 

Gaja

 

1. Skąd ją mam (tzn. od kogo ja dostałam, czy sama kupiłam, czy moze była jakas okazja ku temu) 9 mieczy, Cesarz, Księżyc, 10 pucharów
Dostałaś ją

 

2. Gdzie, w jakich czasach rozgrywa się akcja? Wisielec,królowa pucharów, as mieczy

Myślę,że mogła być to epoka romantyzmu, ewentualnie już końcówka tej epoki

3. Jakie wrażenie na mnie zrobiła, jakie emocje wywołała? 7 pucharów, pustelnik, 3 buław

No taki romantyczny stan Tobie dała... Dużo rozmyślałaś po tej książce, analizowałaś. Ciekawa do dla Ciebie książka do której myślę będziesz jeszcze wracać bo dużo z niej wynosisz dla siebie

4. O czym jest ta książka? 6 monet, 5 buław, 9 monet, śmierć
O
konfliktach, problemach
, o jakiejś kobiecie która to wszystko przechodzi - od równowagi po tragedie. I jej życie całkowicie się odmienia...

 

 

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...