Jump to content

Strach przed wysokością


Afuredasu

Recommended Posts

Nie wiem czemu, ale gdy we śnie widzę coś na co muszę patrzeć w górę, np. wysokie budynki, samoloty, to czuję się jakby ziemia pode mną zaczęła się bujać. Wiele razy śniło mi się, że nad moim domem jest parada samolotów, i gdy na nie patrzałam, musiałam złapać się dywanu, bo bałam się, że spadnę. Chciałam dodać, że wszystko jest wtedy jak w grotesce: samoloty wielkie, robiące wiele chałasu, a budynki wysokie, aż do chmur. Bardzo nie lubię tych snów. Może mają one jakieś głębsze znaczenie którego nie mogę pojąć, bo śnią mi się bardzo często

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

O tak, jak byłam młodsza to śniło mi się, że stoję przed ogromnym budynkiem. Spojrzałam w górę i aż mi się w głowie zakręciło, bo tak był wysoki. Znalazło to odzwierciedlenie w realnym życiu - do dziś odczuwam lęk przed wielkimi rzeczami - budynkami, statkami, samolotami. Przeraża mnie ich ogrom.

Link to comment
Share on other sites

Tez miewam takie sny o wysokosci, np na budynku na dachu przerazajaca wysokosc wszystko widac cale misto i morze niedaleko ja sie strasznie boje i leze i trzymam sie dachu by nie spasc ten budynek jak by sie ruszal wiatr wieje czuje ze jak bym sie puscil tej powierzchni plaskiej /dachu spadlbym nie mily sen lub jade winda strasznie wysoko i ona jest uszkodzona ta winda przewaznie znajduje sie w szpitalach tak mi sie sni. Zawsze gdy mi sie sni wysokosc na budynkach jest to duzy lek i obawa przed spadnieciem oraz zawsze ten wiatr ktory moze zwiac i tylko nie spadam dzieki temu ze sie mocno trzymam az miesnie bola.

Edited by luk82
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja zawsze się bałam wysokości, ale jak we śnie mam zawsze takie coś, to boję się jeszcze bardziej. Kilka dni temu przyśniło mi się, że szłam chodnikiem pod bardzo wysoką górkę tak, że aż musiałam się wspinać po linie, ale szłam pionowo do chodnika, czyli do ziemi poziomo. Co chwilę się puszczałam i spadałam...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja tez mam czesto taki sen, ze jestem gdzies bardzo wysoko, nie mam pojecia jak sietam znalazlam i strasznie sie boje, trzymam sie czegos kurczowo lub leze nieruchomo sparalizowana strachem. Co taki sen moze oznaczac?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...