Jump to content

Wigilijne przepowiednie


majowa19

Recommended Posts

Wigilijny wieczór to czas magii i niezwykłych wydarzeń. Uważnie obserwuj, co się wokół dzieje. Nawet pozornie nic nieznaczący drobiazg może bowiem okazać się zapowiedzią powodzenia w miłości lub finansach.

 

★ Policz sztućce leżące na wigilijnym stole. Jeśli jest ich za dużo, to znak, że wasza rodzina wkrótce się powiększy.

 

★ Podczas wigilijnej wieczerzy przyjrzyj się świecom. Gdy palą się jasnym płomieniem, to czeka was pomyślność. Jeśli ich ogień kładzie się, ktoś czyha na spokój waszej rodziny (np. plotkuje), gdy zaś strzelają iskierkami, wtedy grożą wam kłótnie. Jeśli świeca nagle zgaśnie, to znak, że ktoś wyjedzie lub zachoruje i w przyszłym roku nie będzie go przy świątecznym stole.

 

★ Jeśli masz sianko pod obrusem, to po wieczerzy wyciągajcie źdźbła. Zielone zapowiadają ślub w przyszłym roku, zwiędłe – długie oczekiwanie, a suche – samotność. Liczy się też długość. Ten, kto wyciągnie najdłuższe, ten najwięcej zarobi, a kto najkrótsze, ten najszybciej spotka miłość.

 

★ Zawieś na choince bombkę obrazującą to czego pragniesz. Najlepiej kup ozdoby o takim kształcie (np. samochodzik, domek. itp.) lub zrób je sam, naklejając (na „zwykłe” bombki) zdjęcie lub rysunek tego, na czym ci zależy.

 

★ Jeśli o czymś gorąco marzysz, napisz życzenie na kartce. Następnie włóż ją do czerwonej koperty i powieś na choince. Po Trzech Królach, po rozebraniu drzewka, kopertę spal.

 

★ Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy w nowym roku spotkasz miłość swojego życia, po wieczerzy zjedz jabłko i policz pestki. Odpowiedź jest pozytywna, gdy pestki będą dwie lub cztery. Gdy okaże się, że jest ich więcej niż sześć, to zaręczyny i ślub gwarantowane!

 

 

zrodlo:Astromagia.pl

Jak zaczarować przyszłość?

● Przed Wigilią spłać długi i zakończ spory, bo z czystym kontem w nowym roku lepiej będzie ci się wiodło.

 

● Szykując wigilijną kąpiel, wrzuć do wanny kilka monet – to zapewni ci bogactwo na cały rok. Potem schowaj je do kieszeni i potrząsaj nimi od czasu do czasu, aby przywabić większe pieniądze.

 

● Jeśli jesteś samotna, w drodze na pasterkę zawołaj miłość. Zgodnie ze starym przesądem wystarczy krzyknąć, a ukochany nadejdzie z tej strony, z której odezwie się echo lub zaszczeka pies.

 

● Nie wieszaj jemioły przed Bożym Narodzeniem, bo to przynosi pecha. Nie wstawiaj jej do wazonu, bo to niebiańska roślina, i nie zdejmuj przed Trzema Królami, bo pary, które się pod nią całowały, się pokłócą!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Mi kiedyś jedna osoba, która była częściowo jasnowidzem powiedziała, że gdy jakaś osoba ma odejść z tego świata w przyszłym roku to na Wigilię podczas ostatniej kolacji wigilijnej można u niej zaobserwować taką jakby czapę biskupią nad głową, która jest widzialna, dopiero jak się człowiek przypatrzy, a ile w tym prawdy, to nie wiem. Podobno zawsze tak jest i zawsze się to sprawdza, ale ja wolę nie widzieć...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...