Jump to content

błękitna sukienka


wody_niebieskie
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

W maju 2010 podczas urlopu u babci na wsi śnił mi się fajny radosny sen,ale też trochę tajemniczy. W tamtym śnie było ciepłe lato, ja wraz z moją kuzynką i inną nieznaną mi młodą dziewczyną ubrane byłyśmy w długie, proste błękitne sukienki, z materiału nazwałabym pościelowego ;) Aura wokół była bardzo jasna, taka słoneczno biała że można by zaśpiewac latawce,dmuchawce,wiatr. My na boso tańczymy po trawie, trzymając się za ręce w kółeczko, śmiejąc się przy tym tak radośnie. Przerwałam taniec i podbiegłam pod drzewo po butelkę wody, a tam stała i patrzyła na mnie kobieta w takiej sukni jak nasze, błękitnej, o dużych niebieskich oczach, cerze mocno bladej piegowatej i z burzą loków rudych, nie była bardzo ładna ale intrygująca z urody w ogóle z całokształtu. Nic do mnie nie powiedziała, uśmiechnęła się tylko a ja nie wiem skąd wiedziałam nagle, że ona jest tu dla mnie i że jeszcze nie zdałam lekcji? egzaminu? coś w tym stylu. Później jej już nie było, zniknęła, a my dalej bawiłyśmy się jak dzieci.

 

2 miesiące temu zmarła moja babcia, przyśniła mi się niedawno w podobnej scenerii, też było ciepłe lato, te same kolory, byłyśmy na spacerze ja, babcia, jej siostra,brat i znowu młoda nieznana mi dziewczyna (ale nie wiem czy to ta sama, nie pamiętam obu ). Wszyscy byliśmy ubrani w jasne pastelowe ubrania, babcia jako jedyna była w błękitnej pościelowej sukni - tyle że do kolan a nie do kostek. Rozmawiałyśmy na różne tematy, młoda dziewczyna chwaliła mnie, mówiła że jestem dobrym człowiekiem, a ludzie tak źle o mnie myślą. I nagle brat babci zaczyna biec pod górę do rodzinnego domu tak szybko, że teraz gdy to widzę to chce mi się śmiac, albo patrzec na to z trwogą, a podczas snu wszyscy mieliśmy jakiś spokój w sobie, pamiętam że gdy tak biegł, babcia rzekła : od tego Władku nie uciekniesz, ale nie brzmiało to jak morale była spokojna, mądra.

 

Drugi sen wydaje się byc bardzo wymowny, zastanawia mnie jednak motyw błękitnej sukienki, czy wtedy w tym pierwszym śnie kobietą o rudych włosach mógł byc mój duchowy opiekun ? Anioł ? Dlaczego moja babcia była w podobnej sukience? Uprzedzam, że nie wierzę w zbieg okoliczności. Nigdy też takiej sukienki nie miałam i nie widziałam jej nigdzie indziej, poza snem. Wydaje mi się, że motyw tej sukienki powiązany jest mocno z czymś duchowym, nie wiem jak to określic i jak mam interpretowac te sny. Czekam na wiadomosc. Jeśli macie jakieś pytania z chęcią odpowiem.

 

Pozdrawiam,

Wody niebieskie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...