Jump to content

błękitna sukienka

wody_niebieskie
 Share

Recommended Posts

Witam,

W maju 2010 podczas urlopu u babci na wsi śnił mi się fajny radosny sen,ale też trochę tajemniczy. W tamtym śnie było ciepłe lato, ja wraz z moją kuzynką i inną nieznaną mi młodą dziewczyną ubrane byłyśmy w długie, proste błękitne sukienki, z materiału nazwałabym pościelowego ;) Aura wokół była bardzo jasna, taka słoneczno biała że można by zaśpiewac latawce,dmuchawce,wiatr. My na boso tańczymy po trawie, trzymając się za ręce w kółeczko, śmiejąc się przy tym tak radośnie. Przerwałam taniec i podbiegłam pod drzewo po butelkę wody, a tam stała i patrzyła na mnie kobieta w takiej sukni jak nasze, błękitnej, o dużych niebieskich oczach, cerze mocno bladej piegowatej i z burzą loków rudych, nie była bardzo ładna ale intrygująca z urody w ogóle z całokształtu. Nic do mnie nie powiedziała, uśmiechnęła się tylko a ja nie wiem skąd wiedziałam nagle, że ona jest tu dla mnie i że jeszcze nie zdałam lekcji? egzaminu? coś w tym stylu. Później jej już nie było, zniknęła, a my dalej bawiłyśmy się jak dzieci.

2 miesiące temu zmarła moja babcia, przyśniła mi się niedawno w podobnej scenerii, też było ciepłe lato, te same kolory, byłyśmy na spacerze ja, babcia, jej siostra,brat i znowu młoda nieznana mi dziewczyna (ale nie wiem czy to ta sama, nie pamiętam obu ). Wszyscy byliśmy ubrani w jasne pastelowe ubrania, babcia jako jedyna była w błękitnej pościelowej sukni - tyle że do kolan a nie do kostek. Rozmawiałyśmy na różne tematy, młoda dziewczyna chwaliła mnie, mówiła że jestem dobrym człowiekiem, a ludzie tak źle o mnie myślą. I nagle brat babci zaczyna biec pod górę do rodzinnego domu tak szybko, że teraz gdy to widzę to chce mi się śmiac, albo patrzec na to z trwogą, a podczas snu wszyscy mieliśmy jakiś spokój w sobie, pamiętam że gdy tak biegł, babcia rzekła : od tego Władku nie uciekniesz, ale nie brzmiało to jak morale była spokojna, mądra.

Drugi sen wydaje się byc bardzo wymowny, zastanawia mnie jednak motyw błękitnej sukienki, czy wtedy w tym pierwszym śnie kobietą o rudych włosach mógł byc mój duchowy opiekun ? Anioł ? Dlaczego moja babcia była w podobnej sukience? Uprzedzam, że nie wierzę w zbieg okoliczności. Nigdy też takiej sukienki nie miałam i nie widziałam jej nigdzie indziej, poza snem. Wydaje mi się, że motyw tej sukienki powiązany jest mocno z czymś duchowym, nie wiem jak to określic i jak mam interpretowac te sny. Czekam na wiadomosc. Jeśli macie jakieś pytania z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam,

Wody niebieskie