Jump to content

Powtarzający się od długiego czasu sen(zagrożenie, morze, tsunami)

rybapmi
 Share

Recommended Posts

Witam.

Od ponad roku mojej dziewczynie ma powtarzający się sen w którym motywem przewodnim jest zagrożenie związane z woda(tsunami, wysokie fale, itp. itd). Dodam, że nie nie boi się ona pływać i nie miała przeżyć, które można by jakoś powiązać z tym snem. Dzisiaj ten sen także wystąpił, wyglądało to mniej więcej tak:

była nad morzem ze swoją matka i zmarłą już babcią i dowiedziały się, ze przyjdzie kataklizm. Ogłoszony został stan wyjątkowy i ludzie mieli ratować się na własną rękę. W pobliżu znajdowało się tez jezioro i aby oddalić się w znacznej odległości od morza trzeba było przejść przez most przedzielający to jezioro. Moja dziewczyna panicznie bala się przejść przez ten most, ale zmuszona sytuacja przeszła przez most i wraz z mama i babcia wynajęły pokój w wysokim budynku, aby w razie powodzi woda ich nie dosięgnęła.

Ten motyw prześladuje ja już od jakiegoś czasu, nie jest to koniecznie jakiś kataklizm ale np. morze widoczne z okna mieszkania czy pobyt nad morzem w celach rekreacyjnych.

Kilkakrotnie zdarzało jej się mieć prorocze sny i martwi się czy nie jest to jakieś ostrzeżenie

Proszę o interpretacje snu i z góry dzięki za pomoc:)

Witam,

Sny o wodzie z reguły odnoszą się do naszego wnętrza, naszej podświadomości. Często też mówią o naszych wewnętrznych ograniczeniach czy marzeniach i potrzebach. Stan wody mówi też o uczuciach (np. burzliwe fale). Z kolei sam zbiornik wodny może nam dużo powiedzieć o naszym wnętrzu - jezioro jako zamknięty zbiornik z widocznymi brzegami wskazuje raczej na zakmnięcie się i kumulowanie emocji. Morze jest symbolem otwartości ducha, wolności, potrzeby swobody i niezależności - często też wskazuje na romantyczną duszę.

Co do tego snu - wygląda na to, że twoją dziewczynę czekają jakieś trudności. Myślę, że będzie bić się z myślami i ciężko to przejdzie w środku. Będzie zdana sama na siebie - ale tylko pozornie - ona będzie mogła liczyć na wsparcie bliskich i oni przejdą przez to razem z nią. Cały ambaras w tym, żeby się otworzyła i nie cisnęła emocji w sobie. Ogólnie ona taka nie jest na codzień, ale ta sprawa ją wyjątkowo zmęczy psychicznie.

Tutaj jest rozwiązanie - jeśli się przełamie, zaciśnie zęby i weźmie kogoś za rękę, żeby nie musiała przez to przechodzić sama - wszystko się dobrze skończy. Można powiedzieć, że to doświadczenie bardzo ją podbuduje.

Ja tu piszę o przyszłości, ale możliwe, że cała ta sprawa już się zaczęła. Lub chociaż zaczęło się coś, co doprowadzi niedługo do sytuacji, o której piszę.

Pozdrawiam, Lil.