Skocz do zawartości

Linia życia [interpretacja]


falling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem wczoraj strasznie dziwny sen, który bardzo zapadł mi w pamięć, niestety nie mogłem nigdzie odszukać jego znaczenia-

 

Sen zaczął się tak, leżałem na łóżku, obok siedziała moja babcia, opowiadała o utracie kilku bliskich dla mnie rzeczy. Załamało mnie to, i we śnie wpadłem w dość dziwny trans, tka jakby medytowałem. Przebywałem <gdzieś>, i czułem że jestem bardzo bliski odkrycia kilku tajemnic, dowiedzieć się wszystkiego o sobie, o świecie i tak dalej- krótko mówiąc byłem blisko źródła ostatecznej wiedzy. dzieliła mnie od niej cienka linia, granica, bariera. Byłem bardzo bliski jej przekroczenia, zbliżając się do tego źródła. Gdy ją przekraczałem, Ciągle medytując spytałem się wtedy mojej w/w babci, czym jest ta linia. Poczułem wtedy strasznie silne szarpnięcie, i powróciłem do rzeczywistości, strasznie nieszczęśliwy że mnie z tamtąd wyrwano. Babcia ciągnęła mnie z całej siły za ubranie, i wyjaśniła mi że jest to linia mojego życia a przekroczenie jej oznacza śmierć.

 

Obudziłem sie cały zalany potem, etc ale to już chyba standart przy tego typu snach : )

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pomógł mi zinterpretować ten sen.

pozdrawiam, falling.

 

//warto dodać że bardzo rzadko miewam sny, zwłaszcza tak wyraziste.

Edytowane przez falling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoja Babcia nadal żyje? Jak we śnie wyglądała i co było inne niż w rzeczywistości czy Twoich wspomnieniach?

 

Moja babcia zyje i ma się bardzo dobrze. jest stosunkowo młoda. Wyglądała dokładnie tak samo jak na żywo.

 

Czy kwestie, jakie omawiała, mają związek z rzeczywistością, z tym, co się stało - albo o co boisz się, że się może stać lada dzień? Jeśli jednak są to kwestie, o jakich nie myślałeś wcześniej - mógłbyś mi opisać, o czym dokładniej mówiła? O utracie jakich rzeczy?

 

Chodziło o rzeczy typowo materialne. Tak jakby wyrwała mnie ze snu, a w moim pokoju były puste miejsca po tych rzeczach- po prostu takie przedmioty do których jestem przywiązany i których na codzien używam.

 

Co miało Ci dać to źródło? Pomóc uporać się z tym, co we śnie "straciłeś"? Czy pomóc to odzyskać? Odpowiedzi na jakie pytania w nim szukałeś, że uważałeś je za tak cenne? Co ta wiedza miałaby w Tobie zmienić?

 

Trudno odpowiedzieć na to jednoznacznie. Czułem że skrywa się tam po prostu mądrość, szczęście. nie umiem tego sprecyzować.

 

Jak wyglądało to źródło, co widziałeś wokół siebie? Jakie kolory? Jakie kształty? Czy po prostu wiedziałeś, że "jest"?

 

Kolorystyka była ciemnogranatowa, 'źródło' dużo jaśniejsze.

 

Jak wyglądała linia życia? Jaki kolor? Na jakim tle? Jak Ty wyglądałeś w czasie tych medytacji?

 

Była to cienka złota linia, którą starałem się z niemałym trudem złamać, przekroczyć. Wszystko widziałem swoimi oczami, jeśli to ważne to w momencie gdy się obudziłem byłem w takiej samej pozycji w jakiej we śnie z medytacji wyrwała mnie moja babcia.

 

Co obecnie dzieje się w Twoim życiu?

 

W moim życiu nie zauważyłem żadnych zmian, wszystko po prostu biegnie w starym tempie:)

 

 

dziękuje za szybką odpowiedź, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co do tych przedmiotów... Niezbyt wiele z tego zakodowałem, było po prostu kilka pustych miejsc w pokoju. Pamiętam że napewno nie było mojego wzmacniacza i gitary basowej bo stoją naprzeciw łóżka i są największe: )))

 

 

Czyli mam rozumieć, że to "źródło" wyglądało jak źródełko wodne?

 

Nie, powiedziałem 'źródło wiedzy', nie do końca wiem co to było. po prostu takie najjaśniejsze miejsce w tym wszystkim.

 

Ja również pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i wyczerpującą interpretację. Chyba niestety trafiłaś w samo sedno- szukam łatwych rozwiązań, nie myśląc o konsekwencjach. Może najwyższy czas się nad tym zastanowić.

 

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam serdecznie!

falling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...