Jump to content

2012-Rok Smoka


majowa19

Recommended Posts

Wschodni kalendarz oparty jest na fazach Księżyca, nie pokrywa się więc z naszym. Chiński Nowy Rok to święto ruchome – przypada na przełomie stycznia i lutego. Rok Smoka zacznie się 23 stycznia o godzinie 7.41 naszego czasu.

 

 

Według chińskich wierzeń Smok jest strażnikiem prastarych tajemnic, łącznikiem między niebem a ziemią. To niewidzialna istota poruszająca się swobodnie między różnymi wymiarami. Chińczycy traktują go z ogromnym szacunkiem. Rysują i rzeźbią jego wizerunek na świątyniach i domach, aby je chronił, odpędzał złe moce, a mieszkańcom dawał mądrość, siłę i jasność myśli. Starają się mieć dzieci właśnie w Roku Smoka, gdyż uważają go za jeden z najszczęśliwszych znaków przynoszących zaszczyty i bogactwo.

 

Smok jest symbolem zwycięstwa i sukcesu, niezależności i niespożytej energii. Dlatego w starożytnych Chinach przypisany był, jako znak, tylko cesarzowi i wysoko postawionym dworzanom. Potem stał się symbolem i talizmanem łączącym ludzi z wyższymi wymiarami i energią niebiańską.

 

W chińskim kalendarzu Rok Smoka wypada co 12 lat. Jednak nie każdy Smok jest taki sam, bo w 60-letnim cyklu za każdym razem pojawia się w innym żywiole (Chińczycy znają ich pięć: to Ogień, Woda, Ziemia, Metal i Drewno). 2012 rok będzie Rokiem Wodnego Smoka. Woda to ruchliwy, impulsywny i emocjonalny żywioł związany z miłością. Pójdziemy więc za głosem serca, nie oglądając się na to co pomyślą inni. Wodny Smok przyniesie nam sporo romantycznych przeżyć, ale i sercowych dramatów. Losy wielu par przypominać zaczną prawdziwą brazylijską telenowelę – gwałtowne kłótnie i rozstania przeplatać się będą z namiętnymi powrotami.

 

Chińskie porzekadło mówi, że smok oznacza mądrość umysłu, lecz nie mądrość postępowania. Dlatego trzeba wytyczyć sobie już pod koniec stycznia jasne i precyzyjne cele, wówczas można będzie pokonać przeszkody, rozwiązać problemy i odnieść sukces – tak w sprawach zawodowych, jak i osobistych. Smok doda nam energii, pozwoli jaśniej myśleć. Gwiazdy sprzyjają odważnym indywidualistom, którzy nie boją się iść pod prąd i głosić śmiałe, kontrowersyjne poglądy.

 

Będzie to łaskawy rok dla biznesmenów i hazardzistów. Opłaca się ryzykować i grać o najwyższe stawki, bo Fortuna sprzyja teraz śmiałkom jak nigdy wcześniej. Interesy rozpoczęte w tym roku będą się pomyślnie rozwijać, zwłaszcza w branżach związanych z wodą i morzem, a także reklamą, sztuką i mediami.

 

W pogodzie możemy spodziewać się większych opadów deszczu i gwałtownych burz. Pojawi się ryzyko powodzi, warto więc być mądrym przed szkodą i się ubezpieczyć.

 

To też dobry rok dla wszelkich związków – zawierania nowych przyjaźni, zakładania spółek, stowarzyszeń i oczywiście brania ślubów.

 

Rok 2012 zapowiada się niezwykle znacząco w polityce światowej, gdzie uda się zmienić układ sił. Pojawią się nowe charyzmatyczne osobowości, które mogą wiele zdziałać, jeżeli wykażą się bezkompromisowością, odwagą, ale także dyplomacją i mądrością. Zdeprawowani i skompromitowani przywódcy będą musieli na zawsze opuścić swoje wygodne stołki.

 

Od połowy roku czas sprzyjać będzie odnowie gospodarczej i politycznej na świecie. Wtedy można skutecznie przeprowadzić wiele reform, zażegnać konflikty i rozwiązać trudne problemy. Jeśli mądrze wykorzystamy szanse, które da nam Wodny Smok, odzyskamy nadzieję i optymizm, poprawimy stan gospodarki, zaczniemy rozwijać się duchowo, wreszcie nauczymy się żyć w zgodzie z naturą.

 

 

zrodlo-Wrozka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...