Jump to content

Pytania bez odpowiedzi...


Melisana Klosterfrau

Recommended Posts

cześć,

 

jestem tu po raz pierwszy. Mam skromny bagaż doświadczeń - paraliże senne w dzieciństwie i towarzyszące im projekcje, jedna sytuacja gdy moje ciało astralne zaczynało się oddzielać od fizycznego, ale siłą woli to przerwałam z obawy że stamtąd już nie ma powrotu (byłam dzieckiem, nie wiedziałam na czym polega OOBE). Poza tym miewam spontaniczne LD, jak i sny, które być może powinnam uznawać za prorocze, bo sprawdzają się w krótkim czasie i z dosyć dużą dokładnością. Zdarza mi się także widzieć kule energii(?) - stawiam znak zapytania, bo do końca nie wiem co widzę. Przypomina to kolorowe orbsy(?), czasem są to niewielkie kuleczki srebrnego lub zlotego światła; w stanie relaksacji widzę jak cały pokój się nimi napełnia. Tyle o mnie.

Prawdziwym celem mojego posta jest chęć zadania Wam kilku pytań, na które szukam odpowiedzi. Mam nadzieję, że nikogo nie urażę - czysta ciekawość.

1. Czy wg Was człowiek w stanie wegetatywnym, który wg medycyny zachodniej nie posiada świadomości "ja" (na skutek uszkodzeń wrodzonych lub mechanicznych) może również opuszczać ciało i udawać się w podróż astralną? I czy dowiedzenie, że taka możliwość nie istnieje oznaczałoby, iż zjawisko eksterioryzacji jest generowane wyłącznie przez mózg śpiącego, więc w przypadku jego dysfunkcji nie ma miejsca?

2. Jak postrzegają rzeczywistość astralną osoby niewidome? Czy widzą w nim miejsca z realu, których na co dzień nie są w stanie zobaczyć? Czy osoby niesłyszące słyszą w astralu? Czy osoby poruszające się na wózkach odzyskują tam pełną sprawność fizyczną, czy też poprzez "srebrną nić" wiążącą ich z ciałem materialnym te ograniczenia z reala wciąż im towarzyszą?

3. Czy mój kot zobaczyłby mnie gdybym wyszła z ciała? Podobno koty należą do tej grupy zwierząt, która ma wgląd w 4 gęstość, czy to daje im możliwość "zajrzenia" do astrala? Czy w ogóle zwierzęta mogą podróżować poza ciałem?

4. Czy sen, w którym mam świadomość śnienia, ale nie potrafię kontrolować wydarzeń (narzucać scenariusza, generować przedmiotów i postaci), należy także zaliczyć do LD?

To chyba tyle... z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za totalnego głupola.

Link to comment
Share on other sites

ja się kiedyś zastanawiałam, czy gdyby ludzie byli nieśmiertelni nadal potrzebowaliby wiary w paranormalne, ale też nie dostałam odpowiedzi ;-)

Edited by cyganicha
ort.
Link to comment
Share on other sites

to ja się wypowiem na pyt. nr 2

 

Myślę, że astral jest przez niewidomych postrzegany tak jak ich sny. Otóż świat ludzi niewidomych ogranicza się do odbierania poprzez wyostrzone zmysły, których my (świadomie) nie używamy do postrzegania - my zwalamy wszystko na wzrok. Niewidomi przecież też śnią. Biorąc pod uwagę ludzi niewidomych od urodzenia, którzy nie mają wykształconego żadnego obrazu wizualnego - oni śnią poprzez te zmysły, które kształtują ich rzeczywistość na jawie - poprzez dźwięki i zapachy. Niewidomi też mają 'obraz', ale widzą go słuchem, węchem i percepcją przestrzenną. I właśnie takie obrazy ukazują im się we śnie.

 

Podejrzewam, że i w podobny sposób taka osoba postrzegałaby astral. Hmm... Była kiedyś rozmowa na ten temat. Świat astralny jest nie tyle 'naoczny' co 'czuciowy'. Ktoś mnie kiedyś spytał, jak widzą nas duchy i jak widzą siebie nawzajem, skoro nie są materią. Tutaj potwierdziłam tylko tę teorię, że powyższe osoby nie 'widzą' oczyma, a 'widzą' poprzez czucie. One odczuwają siebie nawzajem.

 

Znasz to uczucie, gdy stoisz gdzieś sama, a ktoś się skrada ci za plecami, a ty choć go nie widzisz i nie słyszysz (nie masz fizycznego potwierdzenia jego obecności) - czujesz, że jest obok?

____________

 

Co do tych kotów - tak, koty widz świat duchowy. Tutaj też poddałabym w wątpliwość, czy widzą go 'naocznie', czy to jest raczej to 'odczuwanie gęstości'. Moim zdaniem to drugie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...