Jump to content

Życiowe prawidła


monika88

Recommended Posts

Świat jest taki jakim go widzisz – istnieje takie powiedzenie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" – niestety, ale to prawda. Choć świat w którym żyjemy jest ten sam dla wszystkich, to dla każdego z nas z osobna jawi się innym. Dla jednego jest zły bo spotykają go same nieszczęścia, choroby etc., dla drugiego jest dobry bo akurat spełniły się Jego marzenia. Dla Ciebie samego raz świat jest zły, bo akurat ktoś ukradł Ci samochód, a raz jest dobry i mówisz że jest piękny, bo akurat wygrałeś wycieczkę na Teneryfę. To jak postrzegasz świat zależy od Ciebie, zależy jaki masz humor, nastrój. Jak widzisz Twoja wizja świata jest zależna od Ciebie i od Twojego punktu odniesienia. Ale możesz też kreować wizję swojego świata dostrzegając więcej pozytywów i nawet w niemiłych sytuacjach dostrzec coś fajnego. Możesz dostrzegać samo zło na świecie, ale też możesz dostrzegać samo dobro. Wybór jest Twój. Przykład: Gdy jesteś szczęśliwy dostrzegasz same uśmiechnięte twarze bo nie zwracasz uwagi na te smutne bo Ciebie nie obchodzą. I odwrotnie gdy jesteś smutny dostrzegasz samych smutasków bo zwracasz na ich uwagę, bo chcesz ulżyć sobie w cierpieniu i mówisz wtedy - no tak świat jest smutny, zobaczcie ilu smutnych ludzi jest na ulicach. Jeśli spojrzysz na świat przychylniej to i on odwzajemni Ci tym samym. Jeśli będziesz widział tylko zło przemoc i choroby bądź pewien że tego doświadczysz. Musimy nauczyć się dostrzegać piękno w świecie, w ludziach i w otoczeniu.

 

Zadanie do wykonania:

Co dzień rano, gdy budzisz się ciesz się na nowy dzień, bo przecież możesz żyć i tworzyć swoje nowe spojrzenie na świat i tworzyć nowego siebie. Nie narzekaj! Przecież mogłoby być gorzej, przecież mogłoby być tak jak jest teraz. Nie musi być tak jak jest, zawsze może być lepiej.

Nasze myśli kształtują nasze życie - to o czym myślimy najwięcej powoduje, że to właśnie dzieje się w naszym życiu. Bez względu czy są to myśli pozytywne czy negatywne. Niektórzy jednak twierdzą, że myśli pozytywne mają trzy razy bardziej mocniejszy potencjał niż negatywne. Największy jednak potencjał mają myśli najbardziej nasycone emocjami. Warto pamiętać o tym na co dzień o czym myślimy. Jasne, że nie da się wykluczyć zupełnie negatywnych myśli, ale można je przekierować i po prostu zastąpić myślami bardziej przyjemniejszymi. Radość i ekscytacja to jest to czego nam trzeba co dzień, aby nasze pozytywne myśli zyskały siłę i moc urzeczywistnienia się. Sięgnijmy myślami wstecz i przeanalizujmy nasze życie – na pewno jest coś z czego jesteście dumni, na pewno udało się osiągnąć jakiś cel z którego jesteśmy zadowoleni. I jakie myśli towarzyszyły nam wówczas, na drodze do tego celu... to była na pewno swego rodzaju desperacja, byliśmy zdecydowani, aby coś osiągnąć i się udało. Nie skupialiśmy się wtedy na przeszkodach lecz na naszym pragnieniu. Nasze myśli są bardzo ważne, dbajmy o to by w większości były pozytywne. Bo tylko takie mają najsilniejszą moc. Przyrównajmy nasze pozytywne czy też negatywne myśli do miarowego marszu kolumny wojska, która wprawia most w drgania rezonansowe, przez co drgania mogą spowodować zarwanie się mostu. Każdy żołnierz maszerując z osobna nie ma takiej mocy jak ich marsz synchroniczny. Tak jest i z naszymi myślami pojedyncze rozbiegane pozytywne myśli nic nie zdziałają. W myślach musimy zachować miarowość, synchronizację, musimy je w sposób świadomy kontrolować, ale zarazem koordynować, by nie przysporzyły nam więcej zła niż pożytku. Wszystko z umiarem lecz konsekwentnie. Mistrz boksu nie staje się mistrzem z dnia na dzień, to co osiągnie zawdzięcza własnej pracy i konsekwencji. Jego myśli są skupione na celu jak promienie słoneczne skupione na grubej soczewce, które mogą wywołać płomień. Wymaga to czasu i odpowiedniego ustawienia soczewki. Tak samo i nasze myśli by się zrealizować potrzebują czasu i cierpliwości oraz odpowiedniej koordynacji.

Zadanie do wykonania:

Dbaj o to by Twoje myśli w większości były pozytywne pamiętając o tym, że poprzez nie kreujemy naszą przyszłość. Nie ignoruj negatywnych myśli one sygnalizują że może coś Ci grozić. Wtedy trzeba reagować. Ale postaraj się, aby pozytywne myślenie przeważało w Twoim życiu.

 

Ty jesteś tym kim myślisz i mówisz że jesteś – to nie prawda że wszyscy ludzie są równi, bo czy równe są dzieci, które wychowały się w kochającej rodzinie i dzieci z rodzin patologicznych? Każdy z nas idzie inną drogą i każdy z nas ma co innego do przerobienia w swoim życiu. Decyzje, wciąż podejmujemy decyzje. Wybór jakiego dokonamy jest jeden z możliwych wielu, ale to Ty decydujesz o swoim życiu i decydujesz o tym jakim chcesz być. Możesz zrobić to co zrobili by wszyscy, a możesz zrobić odwrotnie niż należy, niż wypada zrobić i dzięki temu możesz być inny - oryginalny niepowtarzalny. Jeśli myślisz, albo mówisz o sobie: jestem beznadziejny nic mi się w życiu nie udaje, to tak jest i dzieje się tak jak myślisz. Jednak w głębi serca każdego z nas jest poczucie, że mogę więcej, że mogę mieć to o czym marzę, że mogę być tym kim chcę być. Trzeba to wszystko wykorzystać i wzniecać w sobie tę piękną iskrę by przekształciła się w płomień. Postarajmy spróbować tworzyć nową rzeczywistość wokół siebie. Postarajmy się tworzyć nowych siebie – takich jakimi chcemy być. Twoje dotychczasowe życie jest odzwierciedleniem tego co o sobie myślisz i mówisz.

 

Zadanie do wykonania:

Poprzez swoje myśli kreuj swój wizerunek, wyobrażaj sobie siebie takiego jakim chciałbyś być już dziś i już teraz. Ten obraz niech Ci towarzyszy jak najczęściej.

 

Cechy, które kochasz w sobie kochasz w innych ludziach - ludzie spośród naszego otoczenia są naszym zwierciadłem. To co kochasz w sobie kochasz też w innym człowieku. Dlatego w momencie wyboru swojej sympatii czy partnera życiowego kierujesz się podświadomie tą zasadą i wybierasz osobą bardzo podobną do siebie, mającą wszystkie te piękne cechy które i Ty posiadasz. Każdy człowiek ma w sobie mnóstwo wspaniałych cech na których się nie skupia (bo przywykliśmy zauważać tylko swoje wady, bo wciąż jesteśmy poddawani ocenie przez innych ludzi), a to właśnie na swoich zaletach trzeba się skupić. Nikt nie jest doskonały, wiadomo, wybaczmy sobie niedoskonałości, wybaczmy sobie błędy, każdy je popełnia. Nie jesteśmy doskonali, jesteśmy tylko ludźmi, mamy prawo do błędów. Ale są piękne cechy, które posiadasz - rozwijaj je w sobie. To sprawi że podniesie się Twoja wartość w Twoich oczach. Ważnym elementem Twojego życia jest to byś siebie polubił, byś mimo wszystko dobrze czuł się we własnej skórze, abyś z sympatią patrzył w swoje odbicie i z ciekawością, albo przejrzał się w oczach innych ludzi, którzy patrzą na Ciebie z miłością. Pamiętajcie, to ludzie są naszym odbiciem. Cokolwiek zauważysz dobrego w innym człowieku to Ty masz to w sobie.

Zadanie do wykonania:

Każdego dnia uśmiechaj się do ludzi i do swojego odbicia w lustrze. Zobaczysz jak wiele piękna i dobra jest na świecie.

Cechy których nienawidzisz w sobie nienawidzisz w innych ludziach - gdy krytykujesz innego człowieka tak naprawdę krytykujesz cechę której nie lubisz w sobie. To bardzo ważne by uświadomić sobie, że to co nam się nie podoba w innych ludziach tak naprawdę nie podoba nam się w nas. Dlaczego ważne by sobie to uświadomić? A dlatego, że możemy zmienić to w sobie, albo gdy nie chcemy zmieniać aby zaakceptować to w sobie. Dzięki czemu będziemy potrafili swoje złe cechy zaakceptować w innych. I tu dochodzimy do sedna - jeśli pokochasz siebie ze swoimi wadami i zaletami to też automatycznie pokochasz albo po prostu polubisz innych ludzi. Nie jesteś doskonały... nigdy nie będziesz... pozwól sobie na błędy i wady masz do nich prawo.

Zadanie do wykonania:

Zawsze gdy popełnisz jakiś błąd, nie przejmuj się nim, wybacz sobie i idź dalej, ale wybacz też innym,tak samo często jak wybaczasz sobie. Chodzi o to, aby z tego błędu wyciągnąć właściwe dla siebie wnioski, po to tylko by już więcej podobnych nie popełniać.

 

To co komu życzysz powraca do Ciebie (niezależnie czy jest to coś dobrego czy złego) - fizyka kwantowa mówi, że każda istota żywa jest formą energii i że nasze myśli też są energią. Wyobraźmy sobie, że nasze pozytywne myśli dotyczące nas samych jak i dotyczące innych osób tworzą wokół nas kulę pozytywnych wibracji. Im więcej pozytywnych myśli tym kula jest większa i nabiera więcej siły i mocy do przyciągania coraz większej ilości pozytywnych rzeczy. Stwórzmy podobne wyobrażenie negatywnych myśli... i tu przypomina mi się powiedzenie - „bogatemu to się nawet byk ocieli, a biednemu zawsze wiatr w oczy”... Nie może być tak, że myślisz pozytywnie o sobie, a o innych myślisz negatywnie, życząc im niepowodzenia. Siły te znoszą się i nic z tego nie wychodzi bilans równa się 0. Jeśli życzysz komuś coś złego i jesteś przepełniony złością, żalem, zawiścią i zazdrością nie licz na to, że w Twoim życiu stanie się coś dobrego. Czasem dostaniesz jakieś ochłapy od losu i będziesz nazywał je szczęściem lub fartem, ale one nie spowodują że będziesz szczęśliwy. Ważnym elementem jest wyzbycie się destrukcyjnych uczuć, uwolnienie się od nich. Nie pozwól by takie uczucia jak złość czy żal miały nad Tobą władzę. Pozwól sobie mieć władzę nad samym sobą i robić to czego chcesz tak naprawdę i żyć tak jak pragniesz.

Zadanie do wykonania:

Każdego dnia postaraj się zrobić coś miłego dla innego człowieka szczególnie dla tego, którego nie znasz i którego nigdy więcej nie spotkasz.

 

Przeznaczenia nie można zmienić ale los jest w Twoich rękach – przeznaczenie to data Twojej śmierci, przeznaczenie to coś na co rzeczywiście nie masz wpływu. Większość ludzi za swoje życie obwinia los mówiąc - a taki już mój los - a to nie prawda. Przeznaczenie jest tym czego nie możesz zmienić ale los owszem. Los jest w Twoich rękach, swój los kształtujesz sam poprzez swoje wybory., poprzez swoje decyzje, poprzez swoje myśli. Możesz być szczęśliwy albo nie - to tylko Twój wybór. Możesz całe swoje życie narzekać na los na innych ludzi. Możesz całe życie obwiniać los lub innych ludzi za swoje niepowodzenia. Ale możesz tego nie robić i swój los wziąć w swoje ręce. Możesz w pełni decydować o swoim życiu jeśli tylko tego zechcesz, jeśli masz odwagę i jeśli jesteś już na tyle zdesperowany, aby swój cel osiągnąć. Możesz być dumnym człowiekiem, z którym nikt nie wygra w dyskusji, bo Twoja racja zawsze jest większa. Ale możesz zaniżyć swoje ego dla własnego tylko dobra. Nie jesteś najmądrzejszym na świecie. To musisz zrozumieć. Gdyby bowiem tak było – nie zaglądnął byś na tę stronę i nie szukałbyś pomocy. Gdyby tak było zapewne byłbyś najbogatszym człowiekiem na świecie. Ale tak nie jest. Kształtuj nowego siebie i swój los tak jak robi to matka pielęgnując swoje dzieci, przyglądając się im gdy śpią i wyobrażając sobie kim będą gdy dorosną. Bądź wobec siebie troskliwy i opiekuńczy, wymagający i łagodny. Zasługujesz na to jesteś człowiekiem. Daj sobie czas ... wkrótce poczujesz wartość życia. Nie warto rozmyślać o przeszłości bo jej już nie zmienisz, ale za to możesz zadecydować o swojej przyszłości. Wszystko ma swój sens, w życiu nic nie dzieje się bez powodu. Musisz wyciągnąć właściwe wnioski dla siebie i żyć dalej po prostu żyć. Warto być po prostu sobą. Człowiek został obdarzony wolną wolą po to właśnie, aby móc w pełni decydować o swoim losie. Bądź zatem sobą i decyduj o sobie.

Zadanie do wykonania:

Decyzja którą podejmiesz sam jest zawsze najlepsza dla Ciebie, słuchaj siebie przede wszystkim. To Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze.

W naszym życiu stanie się to w co głęboko wierzymy – często dzieje się tak, że w naszym życiu przytrafia się to czego nie chcemy. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że łatwiej jest nam uwierzyć w to co złe niż w to co dobre. Dlatego, że uważamy że nie zasługujemy na coś lepszego. Dlatego, że nie wierzymy w swoją siłę. Wiara czyni cuda, w naszym życiu dzieje się tylko to, w co jesteśmy w stanie głęboko uwierzyć, to o czym jesteśmy głęboko przekonani. Czy myślisz że Bóg chce dla Ciebie źle? Czy myślisz, że Bóg się cieszy gdy Tobie jest źle? Nie ! Nie! Nie! Bóg nas nie osądza ani nie karze. To bzdura, która została wymyślona przez ludzi do tego by manipulować innymi ludźmi. Bóg jest dobry i jest taką siłą, że gdyby nie była samą miłością zmiotła by nas z powierzchni ziemi. To ludzie sami siebie oceniają i karzą. To ludzie oceniają i karzą sibie nawzajem. Ale... mamy wiarę. Czemu wierzymy w to co złe? Uwierzmy w to co dobre, uwierzmy w miłość, uwierzmy w samych siebie. Nie musisz wierzysz w Boga. Wiara w Boga daje Ci jedynie mentalną podporę, abyś tak naprawdę mógł uwierzyć w siebie, w swoje siły i w swoją moc. Warto porzucić same negatywne myśli bo człowiek został stworzony do rozwoju a nie autodestrukcji.

Zadanie do wykonania:

Nie myśl nigdy więcej o tym co złego może Ci się przydarzyć, uwierz w to co dobrego Cię czeka. Bóg przygotował wiele więcej miłych niespodzianek niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.

Prawdy które pomogą Ci żyć

Link to comment
Share on other sites

ooo wielkie dzięki a piękny tekst więcej takich na czerwono wymalowanych może ludzie przestana jęczeć i narzekać jaki świat jest wstręty

 

życie jest piekneeeeeee

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Prawda.... stosuje tą zasadę od 3 miesięcy ..

I. nie narzekać - już samo narzekanie odbiera energię

II. porzucić negatywne myśli

III. codziennie powtarzać ' Bóg wspiera mnie we wszystkim co dla mnie ważne '

i tak każdego ranka ....

na początku nie jest łatwo ,bo trzeba zmienić sposób myślenia .... ale WARTO :icon_smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...