Jump to content

światełka przed zaśnięciem


chinol1

Recommended Posts

powie mi ktos o co chodzi w tych błyskach w światełkach nie wiem jak to opisac a wiec po technice 4+1 klade sie spac i zawsze ale to zawsze mam takie cos ze jak zamykam oczy rozluzniam sie i wtedy sie zaczyna:_haha: pełno blasków białych rozbłysków tak jak ktos by mi swiecił latarką po oczach i po tym wbija mi sie ld tylko ciekawi mnie ten fenomen co to te swiatełka nawet teraz gdybym zamknal oczy rozluznił sie to tez by byly. czekam na odpowiedz:oczko2: dodam ze te błyski zaczynaja sie tak miedzy oczami i zchodza nizej az wszystko,,mruga''

Edited by chinol1
Link to comment
Share on other sites

Mam chyba coś podobnego. Te 'światełka' przybierają różny kształt, i często przybierają kształt takiego koła, nie wiem jak to określić <--- Takie coś masz?

Link to comment
Share on other sites

Te światełka to tzw hipnagogi. Po czasie przybierają bardziej znane formy np. zaczynasz widzieć twarze albo jakieś przedmioty wyrwane z kontekstu. Hipnagogi mogą również objawiać się poprzez dźwięki w wielu poradnikach oobe są "wyznacznikiem" tego czy podróżnik zbliża się do celu czy nie. Ogólnie jeśli masz coś takiego a ćwiczysz aby osiągnąć oobe to się ciesz. Dodam jeszcze że zawsze pojawiają się na granicy zaśnięcia.

 

Taka mała porada, po hipnagogach zazwyczaj jeśli dotrwamy pojawia sie dziwne zjawisko. Mianowicie tracimy świadomość na kilka chwil i jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem to po tych kilku chwilach budzimy się już poza naszym ciałem. Jest to tzw. "wyjście pośrednie". Bezpośrednie charakteryzuje się tym że musisz samodzielnie walczyć aby wyjść ze swego ciała.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...