Jump to content
chinol1

światełka przed zaśnięciem

Recommended Posts

chinol1

powie mi ktos o co chodzi w tych błyskach w światełkach nie wiem jak to opisac a wiec po technice 4+1 klade sie spac i zawsze ale to zawsze mam takie cos ze jak zamykam oczy rozluzniam sie i wtedy sie zaczyna:_haha: pełno blasków białych rozbłysków tak jak ktos by mi swiecił latarką po oczach i po tym wbija mi sie ld tylko ciekawi mnie ten fenomen co to te swiatełka nawet teraz gdybym zamknal oczy rozluznił sie to tez by byly. czekam na odpowiedz:oczko2: dodam ze te błyski zaczynaja sie tak miedzy oczami i zchodza nizej az wszystko,,mruga''

Edited by chinol1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PurE

Mam chyba coś podobnego. Te 'światełka' przybierają różny kształt, i często przybierają kształt takiego koła, nie wiem jak to określić <--- Takie coś masz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Soviel

Te światełka to tzw hipnagogi. Po czasie przybierają bardziej znane formy np. zaczynasz widzieć twarze albo jakieś przedmioty wyrwane z kontekstu. Hipnagogi mogą również objawiać się poprzez dźwięki w wielu poradnikach oobe są "wyznacznikiem" tego czy podróżnik zbliża się do celu czy nie. Ogólnie jeśli masz coś takiego a ćwiczysz aby osiągnąć oobe to się ciesz. Dodam jeszcze że zawsze pojawiają się na granicy zaśnięcia.

 

Taka mała porada, po hipnagogach zazwyczaj jeśli dotrwamy pojawia sie dziwne zjawisko. Mianowicie tracimy świadomość na kilka chwil i jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem to po tych kilku chwilach budzimy się już poza naszym ciałem. Jest to tzw. "wyjście pośrednie". Bezpośrednie charakteryzuje się tym że musisz samodzielnie walczyć aby wyjść ze swego ciała.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pola654

ja dzisiaj miałam sen, że patrzę z góry, ale nie jestem żadną postacią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...