Jump to content

Anioł


Guest Daffne

Recommended Posts

Kiedy śni Ci się Anioł lub Anioły, spodziewaj się jakiegoś niezwykłego przeżycia duchowego, na które czekasz od dawna, a do którego dopiero teraz dojrzałeś.

 

Chory, któremu śnią się Anioły wyzdrowieje, mimo że jego stan może wydawać się ciężki.

 

Anioł we śnie to również zapowiedź wycieczki do jakiegoś nowego miejsca, gdzie śniący przeżyje niezwykłą przygodę, która będzie miała wielki wpływ na jego dalsze życie. Może również chodzić o przeprowadzkę i związaną z nią znajomość z kimś ważnym dla Ciebie.

 

Jeśli śni Ci się zastęp Aniołów, to znaczy, że czujesz się bezpieczny mimo trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Ufasz swoim przyjaciołom i kolegom z pracy bo wiesz, że staną w Twojej obronie bez względu na okoliczności.

 

Sen o Aniołach oznaczać może także wiarę w boskie miłosierdzie. To znak, że tam na górze Ktoś czuwa i pomoże Ci przezwyciężyć kłopoty, nawet jeśli obecny okres jest dla Ciebie wyjątkowo trudny. Anioły śnią się często ludziom, którzy przeszli jakieś mistyczne doświadczenie i znajdują się w stanie uniesienia.

 

W wielu przypadkach Anioły pojawiające się we śnie zapowiadają przypływ sił twórczych. Może to być doskonały pomysł na założenie jakiegoś biznesu, może także - w przebłysku geniuszu - znajdziesz sposób na rozwiązanie trapiącego Cię od dłuższego czasu problemu towarzyskiego.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Czytając różne interpretacje na forum, zauważyłam, że różne osoby inaczej postrzegają pewne symbole. I to mnie zaciekawiło, bo ich tłumaczenia nie były bezsensowne, a mądre i zastanawiające.

Dlatego właśnie liczę, że to miejsce pozwoli nam się czegoś nauczyć, szlifować umiejętności.

Przecież żadne z nas nie jest alfą i omegą – wszyscy się ciągle uczymy, doświadczamy nowego.

Link to comment
Share on other sites

Guest Daffne
Czytając różne interpretacje na forum, zauważyłam, że różne osoby inaczej postrzegają pewne symbole. I to mnie zaciekawiło, bo ich tłumaczenia nie były bezsensowne, a mądre i zastanawiające.

Dlatego właśnie liczę, że to miejsce pozwoli nam się czegoś nauczyć, szlifować umiejętności.

Przecież żadne z nas nie jest alfą i omegą – wszyscy się ciągle uczymy, doświadczamy nowego.

Dzieje się tak dlatego, że człowiek ma indywidualne postrzeganie symboli sennych. Jeden symbol może kojarzyć się różnym osobom zupełnie inaczej w zależności od skojarzeń podświadomości albo wcześniejszych przeżyć czy traum. Pewnie stąd bogate i różnorodne znaczenia :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wyczytałam z książek o snach, postać Anioła w naszych snach, jest głosem od Boga. Dobrze jest pamiętać następujące po nim wydarzenia w naszym życiu. Następnym razem, kiedy przysni Ci się Anioł, będziesz już wiedziala co zwiastuje.

Dodam jedną z mniej optymistycznych wersji- Anioł może być również zwiastunem śmierci.

Link to comment
Share on other sites

Postać anioła w snach jest raczej dowodem albo manii religijnej albo zbyt rozbudowanej wiary w ezoterykę i zbyt poważnego jej traktowania...

Link to comment
Share on other sites

Ależ nazwanie świetlistej skrzydlatej istoty pojawiającej się we śnie, jest już tego snu interpretacją. Nacechowaną religijnie lub ezoterycznie. Bo taka istota może być równie dobrze starogreckim geniuszem (z których zresztą te popezoteryczne anioły są żywcem zerżnięte), ferikiem (Faery) czy nordycką walkirią. Albo setkami innych stworów, łącznie z tworami wyobraźni albo efektem obejrzanego filmu czy przeczytanej lektury.

 

Moim zdaniem w ogóle cała interpretacja snów idzie za daleko i dorabia tyłkowi uszy - przede wszystkim w interpretacji trzeba zwracać uwagę na myśli i przeżycia śniącego kiedy nie śpi. Bo zazwyczaj podświadomość wcale nie działa symbolicznie, a po prostu przerabia na obrazy przeżycia, myśli, doznania, emocje i pragnienia przeżywane za dnia. Inaczej dzieje się głównie w stanie przewlekłego stresu czy innych zaburzeń emocjonalnych. I na nieuprawnione przypisanie każdemu symbolowi znaczeń i interpretowanie ich bez znajomości tego, jak na co dzień żyje osoba śniąca, bez znajomości jego środowiska, jego zainteresowań i pasji, jego sytuacji życiowej i rodzinnej, temperamentu, sposobu myślenia i usposobienia, chciałam zwrócić uwagę. Ktoś wierzy w istnienie aniołów, gada z nimi, bałwochwalczo się do nich modli i wierzy, że się nim opiekują, to nic dziwnego, że potem o nich śni. Ezoterycznie zryta bania i tyle.

 

 

Moim zdaniem ośmieszają się ci, którzy każdemu pojawiającemu się we śnie obrazowi czy zdarzeniu przypisują jakieś znaczenia, zwłaszcza dotyczące przyszłości. Wszystko od razu przerabiają na znaczący symbol. Sny prorocze to rzadkość, ale gdy już się pojawiają, to przyszłość zwykle jawi się w nich konkretnie i bardzo łopatologicznie - po prostu przeżywa się przyszłe wydarzenia we śnie. Jeszcze czym innym są sny-przekazy spoza Zasłony Światów. Ale one nie operują tak oczywistymi w interpretacji symbolami.

 

Przy sennym wyłączeniu świadomej oceny uaktywniają się też wszelkie zdolności prekognicyjne, zwłaszcza dotyczące osób bliskich. Wrażliwsi zresztą, bez przerabiania tego na obrazy, doświadczają działania tych zdolności i poza snem - nie trzeba śnić o przyjacielu, żeby mieć i na jawie wyraźne przeczucie, że wydarzy się u niego coś istotnego, dobrego lub nie. Znacie chyba te uporczywe myśli o danej osobie, połączone z zimnym skurczem żołądka, a potem docierającą informację, że np. miała wypadek... Albo równie uporczywe myślenie o kimś połączone z zupełnie nieuprawnioną radością i cieszeniem pyska jak głupi do sera. Osoby mniej wrażliwe, ale jednak pewną wrażliwość posiadające, takich przeczuć doświadczają w snach, ale to też nie podpada pod sennikowe ogólne tłumaczenia. W takim wypadku sen jest przerabianiem na obraz doświadczanego podświadomie przeczucia, którego nie zauważa się w ciągu dnia.

 

W sytuacjach silnej więzi emocjonalnej, choćby jednostronnej, nierzadka jest przecież pewność, że ukochana, a zdradzająca (albo poliamoryczna) osoba właśnie w tym momencie przeżywa orgazm... i o tym też nie trzeba śnić, by mocno to przeżywać.

 

Ale dobra, są chcący nadinterpretować, są chcący nadinterpretacji - jest podaż i popyt, więc jest i dobra zabawa. Byle tych interpretacji nie traktować zbyt poważnie... pamiętajmy, że interpretacja snów, podobnie jak wróżby, to jedynie ZABAWA. A jeśli ktoś podejrzewa, że jego sen jest przekazem spoza Zasłony - niech lepiej o interpretację zwraca się do kapłana/starszego swojej religii, albo osoby bardziej na drodze, którą idzie zaawansowanej, a nie pyta o to na publicznym forum... Bo tak naprawdę wszelka senna symbolika jest sprawą wybitnie osobniczą - i identyczne obrazy senne śnione przez dwie osoby będą w kompletnie różny sposób odnosić się do każdej z nich. No, chyba że ktoś wierzy w nieświadomość zbiorową, jakąś wspólną matrycę symboliczną.

Edited by bylica
Link to comment
Share on other sites

Daffne-Bylica-Nibyezoteryk

 

Zrobiłam podsumowanie z waszych usuniętych postów:

 

Zakładając, że anioł nie jest wynikiem ciągu skojarzeniowego z wydarzeń dnia na jawie to anioł we śnie może oznaczać:

 

Dla ludzi o skłonnościach mistycznych Anioł we śnie może pojawiać się jako przekaźnik ważnych wiadomości od „wyżej siły”. Dla jednych to głos Boga, dla innych intuicji. Biblijne Anioły miały za zadanie właśnie przekazywanie woli Bożej. Dla osób ze skłonnościami do snów proroczych anioł we śnie może symbolizować nadchodzące ważne wydarzenia. Starsi ludzie i ci skłonni do religijnych rozważań mogą śnić odwiedziny anioła kiedy będą czuć nadchodzącą śmierć. Przeważnie jednak anioły kojarzą się nam dobrze, więc zwiastują optymistyczne wydarzenia.

 

Osoby zbytnio opierające swoje decyzje na religii i jej nakazach/zakazach mogą śnić anioły częściej od innych, ponieważ więcej o nich rozmyślają.

 

Każda religia ma swoje dobre duchy, w chrześcijaństwie wyobrażamy je sobie właśnie pod postacią aniołów, ale inne religie będą wizualizować je inaczej i ich funkcje oraz związane z nimi skojarzenia również będą inne. Zaznaczam, że ateiście wychowanemu w otoczeniu katolików również mogą śnić się anioły, bo często się o nich słyszy.

 

Osoby w przewlekłym stresie i krytycznych sytuacjach często sięgają do zasobów swojego umysły i śnią o interwencji siły wyższej, która pomaga im i doradza. Również osoby niedoświadczające dostatecznej miłości i opieki mogą śnić anioły dla zrównoważenia braku poczucia bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to Anioł
×
×
  • Create New...