Jump to content

Zasady obowiązujące na tym forum


Guest Lilith

Recommended Posts

Witamy na naszym dziale symboliki sennej.

Jest to sekcja przeznaczona dla interpretatorów oraz osób zainteresowanych znaczeniem snów.

Będziemy tu dzielić się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z poszczególnymi symbolami sennymi oraz interpretowaniem snów.

 

Nie będziemy tu przepisywać senników, ale możemy z nich korzystać.

Dzielimy się własnymi spostrzeżeniami, być może ciekawostkami dotyczącymi danego symbolu. Postaramy się rozważyć, czy symbolika znaleziona ‘gdzieś tam’ ma przełożenie na sny i czy warto z niej korzystać.

Uwaga:

Jeśli korzystasz z jakiegoś źródła, np. z sennika i opis symbolu nie jest Twoim własnym doświadczeniem - musisz to zaznaczyć w swoim wpisie i podać źródło, skąd ten opis pochodzi.

 

Żeby uniknąć nieporozumień: na tym forum mogą udzielać się wyłącznie użytkownicy mający co najmniej podstawową wiedzę nt. symboliki sennej.

 

Tutaj NIE interpretujemy snów (chyba, że w celach poglądowych) i nie zamieszczamy próśb. Jest to miejsce czysto naukowe.

 

Zasady:

Każdy z nas może założyć wątek z symbolem, o którym chciałby porozmawiać.

W pierwszym poście zamieszcza opis danego symbolu i / lub swoje tłumaczenie tego symbolu.

W kolejnych postach inni dopisują, jak oni rozumieją dany symbol i jak go tłumaczą.

Możemy rozmawiać, tłumaczyć, kombinować, dzielmy się doświadczeniami.

 

Możemy również zakładać wątki typu symbol-symbol, gdzie będziemy rozważać zależności pomiędzy symbolami, w przypadku, gdy łączą się w jednym śnie.

Możemy zakładać wątki dotyczące samej interpretacji. Jej technik, sztuczek i o czymkolwiek chcielibyśmy porozmawiać. Możemy dzielić się wątpliwościami związanymi z konkretnymi snami lub ich elementami.

Cel:

Czytając różne interpretacje na forum, zauważyłam, że różne osoby inaczej postrzegają pewne symbole. I to mnie zaciekawiło, bo ich tłumaczenia nie były bezsensowne, a mądre i zastanawiające.

Dlatego właśnie liczę, że to miejsce pozwoli nam się czegoś nauczyć, szlifować umiejętności.

Przecież żadne z nas nie jest alfą i omegą – wszyscy się ciągle uczymy, doświadczamy nowego.

 

Rozmawiajmy

Zakładajcie tematy niekoniecznie z symbolami, ale również dotyczące waszych przemyśleń odnośnie interpretacji snów.

 

Nie będziemy tu tworzyć listy miliarda symboli i tłumaczeń, jak to jest w normalnych sennikach czy w internecie.

Zajmiemy się raczej bardziej istotnymi symbolami, które wzbudzają najwięcej kontrowersji podczas ich tłumaczenia, oraz których symbolika jest najbardziej rozwinięta, typu: woda, latanie, ogień, itp.

Nie rozpisujemy każdego rzeczownika w języku polskim. To nie ma sensu. Nie wszystkie elementy senne mają swoją odrębną symbolikę, a wiele z nich to po prostu elementy poboczne, które nabierają znaczenia dopiero 'wspomagane' przez elementy główne. Dlatego tych 'pobocznych' tutaj nie rozpisujemy. Ważne jest, by ten sennik był jak najbardziej rzeczowy i profesjonalny, dlatego skupiamy się wyłącznie na ważnych symbolach.

 

Lista symboli nie musi być kompletna, doskonała. Po prostu tworzymy to, czym możemy się podzielić, bo mamy to np. już sprawdzone czy rozpisane w swoich notatkach.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...