Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Rokka

Znaczenie kart klasycznych: KIERY

Recommended Posts

Guest Rokka

Kiery opowiadają o uczuciach, miłości, emocjach i wynikającej z nich twórczości:

 

10 Kier oznacza małżeństwo lub szczęśliwy związek miłosny.

9 Kier przepowiada spełnienie życzeń, zdrowie i miłość.

8 Kier zwiastuje pomyślne załatwienie trudnych spraw.

7 Kier przestrzega przed nieuczciwymi osobami.

6 Kier pozwala innym wykorzystywać twoje dobre serce.

5 Kier zapowiada ważną decyzję i przestrzega przed pośpiechem.

4 Kier doradza odejście od rutyny. Przepowiada przeprowadzkę lub wyjazd.

3 Kier zapowiada bałagan, zamieszanie i plotki.

2 Kier oznacza zaręczyny, przyjaźń i pomoc. W otoczeniu niepomyślnych kart zwiastuje rozłąkę i przeszkody.

 

Źródło – internet

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Daffne

As kier

Wielka radość w domu. Będziesz niespodziewanie świętować szczęśliwe wydarzenia. Znajdziesz się w towarzystwie życzliwych osób. Dobra atmosfera w domu i sprawach sercowych.

Karta odwrócona - Troski rodzinne. Pojawią się nieporozumienia, które będą wymagały wyjaśnień. Możliwe miłosne rozczarowanie albo zawód na kimś z rodziny.

 

Król kier

Zaufana osoba. Spotkasz atrakcyjnego mężczyznę blondyna, który złoży ci propozycje. Nie krępuj się przyjąć od niego pomocy. Nie oczekuj jednak zbyt wiele. W rozkładach kart może reprezentować samego pytającego.

 

Dama kier

Przyjaciółka, narzeczona, dziewczyna. Kobieta która sprawi ci radość i pomoże w kłopotach. Ma jasne włosy i naturę kobiety romantycznej, uczuciowej. Może dać dobrą radę.

 

Walet kier

Młody człowiek serdeczny i uczuciowy. Ta karta symbolizuje spotkania przyjacielskie, radość lub szczęśliwy przypadek. Zapowiada okres szczęśliwy dla spraw sercowych. Dobry przyjaciel. Młody młodzieniec godny zaufania. Spełnienie planów.

 

10 kier

Wielka radość w miłości. To wróżba wspaniałej uroczystości, zaręczyn, ślubu. Karta też może symbolizować podróż we dwoje lub wiadomość od ukochanej osoby. Postaw na pierwszym miejscu miłość, właśnie dzięki niej będziesz szczęśliwa. Symbolizuje miłość, stabilizację, szczęście małżeńskie. Może być także zapowiedzią miłej niespodzianki.

 

9 kier

Otoczenie cię podziwia. Będziesz traktowana z szacunkiem i spotka cię wiele zaszczytów. Chwilowa radość może się zmienić w trwające szczęście. To przyjazna karta. Znamionuje pomyślność, przyjemność, radosną niespodziankę. Mówi o uczuciach. Dziewiątka odwrócona jest sygnałem przejściowych nieporozumień zakochanych.

 

8 kier

Skrywana miłość. To karta intymności, rozterek uczuciowych i tego co się obawiamy ujawnić. To karta zdrady, porzucenia, rozstania, trójkątów małżeńskich. Symbolizuje też dziewczynę o jasnych włosach.

 

7 kier

Myśli o miłości. Szansa na wielkie uczucie ale jest ryzyko złudzeń. Nie idealizuj ludzi bo możesz się rozczarować. Marzenia o nowym partnerze mają szanse się spełnić pod warunkiem że będziesz się twardo trzymać rzeczywistości. Może symbolizować oszustwo uczuciowe, miraż który zaraz się rozpłynie w powietrzu.

 

6 kier

Harmonia i trwałość związku małżeńskiego. Bezinteresowna przyjaźń. Wierność, stałość, harmonia, równowaga. Działalność charytatywna. Uzdolnienia artystyczne, aktorskie i literackie. Optymizm, wrażliwość, czułość i stałość.

Odwrócona: Niewierność. Przestroga przed powtórnym małżeństwem. Zły instynkt, fałsz. Brak umiaru i harmonii. Egoizm, zahamowania emocjonalne. Interesowność w partnerstwie i przyjaźni. Zagrożenie rozpadem małżeństwa.

 

5 kier

to ważna , przełomowa decyzja trzeba to uczynić z rozwagą. pospiech przyniesie przykre konsekwencje. trzeba liczyc tylko na siebie , nie oczekiwać pomocy i wsparcia od innych . najblizsza rodzina i przyjaciele mogą nas nie zrozumieć. nie należy mieć zbyt dużo oczekiwań

 

4 Kier

Zapowiada sie ogolne polepszenie sytulacji. Zmiana moze objac spsob zycia dotychczasowe zwyczaje lub zawod. Karta sygnalizuje przeprowadzke, a w niektórych przypadkach w gre wchodzi wyjazd za granice. niewykluczone jest zawarcie malzenstwa, powrot dawnego zwiazku jezeli para rozstala sie lub pokłóciła. 4 kier to karta nagradzajaca oznacza, ze klijent uzyska satysfakcje i przyjemnosc pomagajac innym zwlaszcza tym ktorych kocha. Najprawdopodobniej bedzie tez zadowolony z wykonywanej pracy. ogólnie karta 4 kier oznacza duze zamieszanie i duze zmiany. moze oznaczac osobe, ktora poprzewraca nam zycie do gory nogami....

 

3 Kier

Obrazuje niepokoj zapowiada niestabilny okres, w ktorym warto zachowac daleko idaca ostroznosc i powsciagliwosc, uwazac na to co sie mowi, gdyz inaczej powstana konflikty i nieporozumienia, których mozna głeboko zalowac nalezy przełozyc wazniejsze decyzje na pozniej. Nie podejmowac ich samodzielnie, ewentualnie rozwazyc je bardzo dokładnie. 3 kier wskazuje na niepowodzenia i rozczarowanie zwykle w miłosci. Ostrzega przed pochopnym działaniem, uniknieciem błedów przez własciwe zapalnowanie sobie wszystkiego.

 

2 Kier

Zwiastuje sukces, pomyslnosc i szczesliwe dni, zapowiada nowa przyjazn, daje nadzieje na długotrwały zwiazek, zareczyny, a nawet malzenstwo, korzysci beda wieksze niz sie przewiduje. 2 kier oznacza cicha, spokojna przyjemnosc. Tradycyjnie karta ta oznacza dobre nowiny w milosci lub romansie. 2 kier ogolnie jest bardzo dobra karta mówi, ze juz niedługo wszystko sie ułozy.

 

Źródło - strona internetowa: Strona Domowa (by truskawka)

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

KIER

 

Kiery mówią o szczęściu, miłości i o odnoszeniu sukcesów.

Opowiadają o sprawach sercowych, o oświadczynach i ślubie, o domu i życiu rodzinnym, o małżeństwie, przyjaźni, o seksie i prokreacji oraz o radościach i przyjemnościach.

 

Figury kier to osoby to osoby bliskie sercu, te z najbliższej rodziny, domownicy.

Zazwyczaj są ciepłe, serdeczne, życzliwe, pomocne, przyjazne, kochliwe, wesołe, hojne, odważne, emocjonalne, wybuchowe, etyczne, prawe. Dbają o dom i rodzinę.

 

Jeśli kiery dominują w układzie

to zapowiadają szczęśliwy czas, radość, sukces, gorące uczucia i emocje, miłość, związek, spełnienie marzeń, udane życie rodzinne, czas wesela i śmiechu, miłej zabawy, przyjemne towarzystwo.

Informują, że pytającego teraz najbardziej interesują sprawy sercowe lub emocjonalne, związane z domem, miłością, rodziną, bliskimi osobami, dobra zabawa lub wesołe towarzystwo, kontakty i związki.

 

Gdy się odwracają

mówią o złych uczuciach, nieszczerych, o rozczarowaniu, niepokoju miłosnym, o zdradzie, egoizmie, nienawiści, o niespokojnym lub nieszczęśliwym domu, sygnalizują kłopoty domowe, rodzinne, kłopoty związane z bliskimi sercu osobami, ogólnie: zapowiadają jakieś niedobre zawirowania uczuciowe, miłosne lub domowe.

 

Każda karta kier mówi o sukcesie, szczęściu, uczuciach, związkach, bliskich osobach.

 

Wszystkie figury kier oraz niektóre inne kiery mogą wskazywać na "złą miłość", jeśli są w niekorzystnym towarzystwie kart wskazujących na: nieopanowaną chuć, demoralizację, przestępstwo, przemoc, wymuszanie, narkotyki (GHB!) itd.

Zła miłość to nie tylko niezdrowe pożądanie, chorobliwa zazdrość, nękanie, ale też gwałt, pedofilia i wszelkie zboczenia. Nie jest zboczeniem homoseksualizm.

 

Źródło: własne

Edited by Ismer
  • Super 3
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...