Jump to content

Lustro


gusherra

Recommended Posts

„Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?” tak witała się z lustrem piękna, ale zła królowa, chcąca zgładzić dobrą i piękną królewnę. Lustro wskazywało królową jako najpiękniejszą dopóki ta nie spotkała królewny i nie zdała sobie sprawy, że młoda, dobra dziewczyna jest od niej o wiele piękniejsza. Lustro, gdy napotkało ślad księżniczki, powiedziało królowej prosto w twarz „ona jest najpiękniejsza!”.

Lustro to narzędzie wyławiania prawdy i szczerości, w nim nic się nie ukryje. To dobry przyrząd do psychoanalizy, pomoc przy zrozumieniu samego siebie, swojego stanu energetycznego, psychicznego.

 

Zazwyczaj to jedna rzecz przykuwa naszą uwagę, gdy patrzymy we śnie do lustra. Ta część ciała wskazuje, co w danej chwili najmocniej wpływa na naszą kondycję psychiczną, ma największy wpływ na nasze poczucie czy to własnego piękna, magnetyzmu, seksapilu, czy niezależności, mocy, pewności siebie.

 

I tak, jeśli widzimy siebie pięknym, zdrowym, dobrze uczesanym – odczuwasz obecnie pełnię sił życiowych, gotowość do przeżywania miłosnych uniesień, porywów; porządek i harmonia w myślach i uczuciach, zadowolenie z siebie, ze swojej kondycji, siła, emanacja na innych.

 

Widzieć się brzydkim – cierpienie, źle znosisz swoją aktualną kondycję życiową, nie jesteś z siebie zadowolony, pałasz do siebie niechęcią

 

Niezależnie od tego, jaką część ciała widzimy w lustrze, stan tej części powie prawdę o obecnej kondycji patrzącego.

 

Przykładowo, włosy w lustrze:

Widzieć się źle uczesanym – niejasne myśli, pomieszanie uczuć i pragnień

Włosy matowe – słabość, niedobór sił, zmęczenie

Widzieć się łysym – zamknięcie w sobie, niezależność i dobrowolne odosobnienie, wewnętrzna asceza, brak wigoru lub niechęć do ujawniania swojego magnetyzmu

 

Dostrzegać w lustrze coś, czego wcześniej nie było – odkrywać w sobie nowe cechy, umiejętności, nowe pokłady prawdy o sobie

 

Widzieć w lustrze osobę tej samej płci – ona powie o twoich ukrytych cechach

 

Zbić lustro – niechęć do przyznania się do własnych błędów, stawienia czoła prawdzie o sobie, brak motywacji i chęci do zmiany tego co niekorzystne

 

Lustro to wierny przyrząd psychoanalizy, należy brać poważnie wszelkie wypływające w jego odbić wskazówki i uwagi odnośnie nas samych. Lustro ma to do siebie, że nie zna litości i bez ogródek pokazuje rzeczywistość (z której czasem sami nie zdajemy sobie sprawy).

 

Wg Sennika Marie Coupal:

„Magiczne zwierciadło – często jest to sen, w którym demaskują się nasi prawdziwi nieprzyjaciele lub stajemy twarzą w twarz z najgłębszymi ukrytymi wrogami

 

Mieć zakurzone lustro – wskazuje na zmęczenie umysłu obojętnością i nieznajomością praw kosmicznych i boskich

 

Przeglądać się w wodzie – zapowiedź poważnej choroby”.

Edited by Lilith
Link to comment
Share on other sites

Przejrzenie się w odłamkach stłuczonego lustra świadczy o 'chorej duszy' i nakazuje skoncentrować się na wewnętrznych siniakach i bliznach - jakaś wewnętrzna rana może się odnowić, lub się odnowiła.

 

Należy pamoętać, że lustro samo w sobie ma jakieś delikatne zakrzywienia i pokazuje odbicie nie do końca zgodnie ze stanem faktycznym - dlatego też zobaczenie w lustrze nie siebie, a cokolwiek innego, świadczy o tym, że mamy (w rzeczywistości) niewłaściwy obraz danej sytuacji, osoby, lub rzeczy.

 

Poza tym, lustro może być również (w specyficznych snach) odbierane przez aspekt magiczny - jako wejście lub wyjście, bramę między światami.

 

Niezależnie od tego, co tam widzimy, trzeba wziąć pod uwagę możliwość tkwienia w iluzji, życia złudzeniami. Z kolei stłuczenie lustra wskazuje na pozbawienie się iluzji, przejrzenie na oczy.

Link to comment
Share on other sites

Nie można ominąć tutaj starego jak świat przesądu, że tłuaczenie lustra to 7 lat nieszczęścia. Poza tym można to też kojarzyć właśnie ze zmianami w sobie, z zakończeniem czegoś, z postanowieniem pozbycia się starego wizerunku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Przejrzenie się w odłamkach stłuczonego lustra świadczy o 'chorej duszy' i nakazuje skoncentrować się na wewnętrznych siniakach i bliznach - jakaś wewnętrzna rana może się odnowić, lub się odnowiła.

 

Rozbicie lustra to też rozbicie własnej jaźni, wydzielenie różnych osób w jednym ciele. Przybieranie masek. Straszna tragedia życiowa z która umysł nie potrafi sobie poradzić.

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to Lustro
×
×
  • Create New...