Jump to content

OOBE


Szyla

Recommended Posts

OOBE (out of body experience, doświadczenie wyjścia z ciała) to projekcja w pobliżu świta fizycznego, odbywająca się w czasie rzeczywistym. Często dzieje się to jako cześć śmierci klinicznej, gdy pod wpływem jakiegoś poważnego urazu osoba jest "wyrzucana" z ciała, np. podczas wypadku samochodowego, operacji, ataku serca, rodzenia dziecka itp. Ludzie to przeżywający są swiadomi tego, co dzieje się w prawdziwym świecie; słyszą rozmowy i widzą wydarzenia dziejące się w pobliżu ich fizycznego ciała, a w wielu przypadkach potrafią potem, po powrocie do swojego ciała, dokładnie owe rozmowy i wydarzenia opowiedzieć.

 

Uwaga: OOBE nieznacznie sie różni od projekcji astralnej lub świadomego śnienia z powodu obiektywności obserwowanych wydarzeń i tego, że dzieje sie to w czasie rzeczywistym. Dzieje sie tak dlatego, że ciało astralne zawiera wiele materii eterycznej, która je "przywiązuje" do świata materialnego.

 

Istnieją dwa główne powody zaistnienia OOBE w czasie rzeczywistym:

 

1. Ciało danej osoby jest bliskie śmierci lub sądzi, że tak jest, co powoduje, że duża ilość materii eterycznej zostaje wysłana do ciała astralnego w przygotowaniu na proces umierania.

 

2. Osoba ma aktywne czakry, które robią coś podobnego, tzn. wysyłają materię eteryczną do ciała astralnego. Posiadanie aktywnych czakr może być przyrodzone, lecz może zostać również wyćwiczone.

 

Uwaga: Jeżeli dostateczna ilość materii eterycznej zostanie wygenerowana przez czakry, dojdzie do świadomego, kontrolowanego OOBE, w którym rzeczywistość jest odbierana obiektywnie, a czas płynie w sposób zwyczajny (czas rzeczywisty).

 

Patrząc się na to od strony technicznej, w OOBE świadomość przebywa w sferze granicznej między światem materialnym a astralnym; przebywamy tak blisko świata fizycznego, że go wciąż odbieramy

 

Istnieją silne naturalne przeszkody na drodze do kontrolowanego OOBE w świecie materialnym. Jedną z nich jest ilość materii eterycznej, jaką muszą wygenerować czakry. Ogranicza to czas trwania i częstotliwość tego rodzaju doświadczeń w zależności od stopnia rozwoju czakr i kontroli nad nimi.

 

Projekcja Astralna

Zachodzi, gdy ciało astralne perzenosi się w wymiar astralny, który znacznie się różni od naszego. Czas jest zaburzony i może być rozciągnięty, tj. godzina w astralu może być równoważna kilku minutom w świecie rzeczywistym, zależnie od tego, w jakiej częsci astralu się znajdujesz. Rzeczywistość jest płynna i zmienna.

 

Zrodlo: Traktat o Projekcji Astralnej

Link to comment
Share on other sites

  • 14 years later...

OBE czyli wyjście z ciała materialnego i "oglądanie" odległych światów jest niemożliwe. To bajka.

Nie ma na to dowodów.

Jedyne wyjście z ciała jakie jest realnie możliwe to podczas śmierci gdy dusza opuszcza ciało materialne.

Jeszcze nikomu z forów ezoterycznych nie udało się wykonać opuszczenia ciała, same niepowodzenia gdyż nie można wykonać OBE i szkoda na to czasu, naprawdę. 

Książki R. Monroe to fantazje. Zresztą ten autor współpracował ze służbami specjalnymi, firmami od technologii i Rotszyldami. Także jest to zwodzenie, manipulacja ludzi. 

Podczas głębokiej relaksacji możemy widzieć różne obrazy, nie czujemy wtedy własnego ciała ale to nie jest OBE - zjawjsko które tak opisują. 

 

 

 

Edited by Yunugar
  • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Tu bym spekulowała, po 1. Jest to udowodnione polecam zapoznać się nawet z raportem CIA na temat Instytutu Roberta Monroe.

2. Miałam wypadek coś przeżyłam wyjątkowego i wierzę w to.

3. Miałam też przygodę tego typu w dzieciństwie. 

 

Uważam że to działa i jest prawdziwe. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...