Jump to content
Guest Daffne

DAMA KIER - znaczenie

Recommended Posts

Guest Daffne

Dama Kier

Dama Kier - Dama Czerwo - 12 Kier - 12 Czerwo

 

257ops3.png

 

Ogólne znaczenie karty:

Karta poświęcenia, miłości, współczucia kochająca matka, narodziny dziecka, miłość, poświęcenie, oddanie, służba, towarzyskość, flirtowanie, idealizowanie, przygody seksualne, lenistwo, oddana matka, fantazjowanie, pobłażanie sobie, kobieta przyciąga silnych mężczyzn, mężczyzna jest bardziej wrażliwy niż inni mężczyźni. Karta ta reprezentuje poświęcającą się matkę, kobietę w ciąży, namiętną kochankę, małżeństwo lub fantazje romantyczne.

 

Karta Osobowości:

Dama Kier jest inspiratorką snów. Jest wierna wizji miłości i harmonii dla całego świata. Jest kartą: miłości, sympatii, przywiązania, piękna, urody i magnetyzmu. Pozytywną stroną tej karty jest rzetelny opis człowieka doskonałego: ciepłego, kochającego, życzliwego, przyjaznego, pociągającego, optymistycznego i uzdolnionego artystycznie, również wspaniałego przyjaciela i kochanka, otwartego i wrażliwego. Fachowa umiejętność komunikowania się, dynamiczna osobowość sugerują, że możesz być bardzo dobrym nauczycielem lub spełnić się w zawodzie zarządzając przedsiębiorstwem, zakładem albo znaleźć posadę gdzie będzie możliwość współdziałania z innymi ludźmi lub zwierzętami. Wiele kart w rozdaniu Damy Kier jest pośrednikiem przekazu psychologicznego, większość ma wydźwięk nadprzyrodzony, mówi o duchowej ścieżce lub w jakimś stopniu obejmuje też religię. Twoją pasją, drugą naturą jest wyrażanie od czasu do czasu postawy radykalnej, dramatycznej. Natomiast Twoim upadkiem może być : lenistwo, pobłażanie sobie, dogadzanie, słabostki rożnego rodzaju, które prowadzić mogą Twoją energię twórczą do działań niepożądanych. Masz niesamowicie wyszukaną inteligencję plus Twoja pasja wytyczają Ci drogę, która prowadzi do osiągnięcia w życiu tego co zapragniesz. Pamiętaj o tym, byś był inspiratorem własnych snów, które często mówią o przeznaczeniu i urzeczywistniają się w Twoim życiu. Dama Kier to karta „podwójnego Neptuna” mówiąca o idealizmie człowieka, czyli o kierowaniu się wzniosłymi ideami, których nie da się w pełni urzeczywistnić. Ci ludzie posiadają pewien urok, powab, czar, wdzięk i magnetyzm, który przyciąga do nich innych. Te osoby są „kochającymi matkami”, które dzielą się swoją miłością ze wszystkimi z kimkolwiek są w kontakcie. Wchodzą w związek, zakładają rodziny i poświęcają się temu lub angażują się bez reszty w jakieś profesji. Są to ludzie bardzo sympatyczni, atrakcyjni, rozkoszni, towarzyscy i kochający wszystkich i wszystko. To ludzie sukcesu na polu artystycznym posiadający zrozumienie dla sztuki i piękna. Posiadają zdolności duchowe (psychiczne), mają tego świadomość i wykorzystują je. Ich prawem wrodzonym jest, by swój idealizm kierować z oddaniem, ze szczerością i miłością. Kiedy działania obniżają poziom stają się: leniwi, frywolni i skłaniają się do „dobrego życia” , uciekają w świat alkoholizmu, udają się do krainy marzeń. Jednocześnie wiedzą, że ich możliwości życiowe nie mają żadnych ograniczeń i mogą wysoko wspinać się w pracy w swojej profesji.

 

Dama Kier

Przyjaciółka, narzeczona, dziewczyna. Kobieta która sprawi ci radość i pomoże w kłopotach. Ma jasne włosy i naturę kobiety romantycznej, uczuciowej. Może dać dobrą radę.

 

Dama Kier

- ktoś bliski, sympatyczny i życzliwy, wielka miłość, pomoc

 

Karta Roczna / Sezonowa / Dzienna:

Przygody seksualne, idealizm, fantazjowanie, poświęcenie matki

 

Sławne Damy Kier:

Michael Douglas, Heather Locklear, Goldie Hawn, Monika Olejnik, Paweł Wilczak, Andrzej Chyra

 

Podstawowy układ planetarny:

Słońce - Dama Kier

Merkury - Dziesiątka Trefl

Wenus - Ósemka Karo

Mars - Król Pik

Jowisz - Trójka Kier

Saturn - As Trefl

Uran - Dama Trefl

Neptun - Dziesiątka Pik

Pluton - Piątka Trefl

 

Źródło: Dama Kier

Źródło - strona internetowa: Strona Domowa (by truskawka)

Źródło: Znaczenie Kart Klasycznych

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Daffne

Powiązanie Damy Kier:

 

Z damą karo – twoja partnerka żywi lub ma nadzieję

Z damą pik – niebezpieczeństwo

Z damą trefl – twoja partnerka ma oparcie w krewnej, przyjaciółce

 

Z waletem kier – twoja partnerka spełni swe zamiary

Z waletem karo – twoja partnerka ma szanse

Z waletem pik – partnerka w niebezpieczeństwie

Z waletem trefl – przed partnerka dobra przyszłość

 

Z 10 kier – przy partnerce miłość, radość

Z 10 karo – partnerka otrzyma pieniądze, zarobi

Z 10 pik – podroż partnerki

Z 10 trefl – partnerce grozi choroba, nerwy

 

Z 9 kier – twoja partnerka jest zakochana

Z 9 karo – twoja partnerka otrzyma prezent

Z 9 pik – randka

Z 9 trefl – jest zdenerwowana, niedysponowana.

 

Źródło: Noweezo - znaczenie Kart Klasycznych

 

z Dama Karo: Twoja partnerka, żona, narzeczona żywi wobec Ciebie pewne nadzieje lub ma nadzieje na... na co - zależy to od karty, sąsiadującej z obiema Damami.

z Dama Pik: Twoja partnerka itd. musi się mieć na baczności; zbliża się niebezpieczeństwo.

z Dama Trefl: Twoja partnerka itd. ma oparcie w matce, krewnej, przyjaciółce.

z Waletem Kier: Twoja partnerka itd. spełni swoje zamiary.

z Waletem Karo: Twoja partnerka itd. ma szanse.

z Waletem Pik: partnerka w poważnym niebezpieczeństwie; może to być napad, kradzież, oszustwo, zły mężczyzna.

z Waletem Trefl: przed Twoja partnerka dobra przyszłość.

z Dziesiątką Kier: przy Twojej partnerce miłość, radość.

z Dziesiątką Karo: Twoja partnerka otrzyma pieniądze, zarobi.

z Dziesiątką Pik: Twoja partnerka wyjedzie do dalszej miejscowości lub oddali się znacznie od Ciebie.

z Dziesiątką Trefl: Twojej partnerce grozi choroba,

nerwy.

z Dziewiątką Kier: Twoja partnerka jest zakochana (w Tobie?).

z Dziewiarka Karo: Twoja partnerka otrzyma prezent.

z Dziewiątką Pik: spotkasz się z Twoja partnerka poza domem.

z Dziewiątką Trefl: jest niedysponowana, zdenerwowana.

 

 

Źródło – „ Kiedy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart” – Zuzanna Śliwa.

[wstawiła Rokka]

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

Dama kierowa, jasna blondynka, jest przedstawicielką pani, dla której są stawiane wróżby. Oznacza bardzo solidną kobietę i przy wróżbach, stawianych dla pana, tylko dama kierowa zastępuje jego żonę, narzeczoną, siostrę lub kuzynkę. Zalety, charakter i wady damy kierowej określamy w sposób następujący:

 

Znajduje się ona w towarzystwie tuż przy siódemce lub ósemce kierowej - oznacza to, iż jest młodą, wesołą i czarująco piękną. Charakter i usposobienie ma pogodne i wesołe, jest dzielną i energiczną; posiada wielki gest i wspaniałomyślność w stosunku do ludzi; odznacza się stanowczością i szybką decyzją, gdy chodzi o ważne rzeczy, w drobiazgach jest zawsze ustępliwą; w samotności nie nudzi się i zawsze potrafi wynaleźć sobie jakieś zajęcie. Lubi muzykę, śpiew, teatr, kino i piękną literaturę. Słowem – natura przebogata!

 

Przy damie kierowej – siódemka karo określa wiek pani na lat około trzydziestu. Charakter zrównoważony i stały w uczuciach, energiczny i stanowczy z odrobiną upartości i despotyzmu, nieustępliwy i uparcie broniący swych racji. Lubi teatr, sztuki poważne, literaturę naukową, przeważnie przyrodniczą; w samotnych rozmyślaniach najczęściej zagłębia się we wspomnieniach własnych i samoanalizie.

 

Przy damie kierowej – siódemka treflowa określa wiek pani na lat pięćdziesiąt i więcej. Charakter tej pani jest słaby, bierny, bez odrobiny inicjatywy życiowej, pozbawionej ambicji życiowych i zawiści w stosunku do innych; posiadając wiele fantazji – przeważa jednak we wszystkim rezygnacja; w samotności nie nudzi się wcale; lubi czytać książki, układać pasjanse lub odczytywać stare listy i zastanawiać się nad tym co było i przeszło.

 

Przy damie kierowej – siódemka pikowa określa wiek pani na lat czterdzieści. Charakter jej, bezwzględny i natarczywy, trochę histeryczny i bardzo nierówny; mając wysokie pojęcie o sobie i czując się kobietą stuprocentową, zamęcza mężczyzn ciągłymi grymasami i pretensjami, iż mało zwracają na nią uwagi i nie darzą odpowiednimi względami; lubi ładnie się ubierać i bardzo dużo czasu poświęca swojej osobie. Duma i próżność – oto najgłówniejsze cechy tej pani.

 

Przy damie kierowej znajdująca się obok ósemka karo określa charakter pani, o której zaletach chcemy się dowiedzieć, jest ona ambitna, stanowcza i wyrozumiała; nie zna zazdrości; jest wesołą i lubi przebywać w dużym towarzystwie; kocha teatr i muzykę. W przyszłości czeka ją szczęście, bogactwo i majątek.

 

Przy damie kierowej – ósemka treflowa określa charakter pani, której przedstawicielką jest ta dama, jest ona prędka, wybuchowa i szybko podniecająca się, często gwałtowna i kłótliwa, o byle co lubi sprzeczać się; prowadząc rozmowę, nie pozwala nikomu przyjść do słowa, nie godząc się na nic, na wszystko mając swój własny punkt widzenia; przy czym jest zazdrosna, złośliwa i uparta. Taki charakter tej osoby tłumaczy się tym, że jest ona słabego zdrowia i często choruje.

 

Przy damie kierowej – ósemka pikowa – oznacza to, iż pani, której przedstawicielką jest rzeczona dama, ma charakter impulsywny, nerwowy, nacechowany wielką dumą, próżnością i despotyzmem; mając w sobie bardzo wiele kobiecości, cieszy się dużym powodzeniem u mężczyzn, w towarzystwie których lubi przebywać i bawić się; w miłości niestała i z tego powodu ma wiele przykrości ze strony mężczyzn; jako kochanka, choć grymaśna, jest niezastąpiona, natomiast na żonę – nie nadaje się wcale.

 

Przy damie kierowej znajdująca się obok dziewiątka kierowa, określa charakter pani, która nas w tej chwili interesuje, iż jest ona bardzo ujmująca, miła, słodka, sympatyczna i bardzo zmysłowa; lubi i umie elegancko się ubierać; chętnie przebywa w towarzystwie mężczyzn, szukając z nimi przygód i wrażeń przez co ma wielu wielbicieli i kochanków; w miłości jest niestała, zmienia kochanków jak rękawiczki, o zamążpójściu zaś nie myśli wcale. Słowem – lub życie i użycie, dużo nowości, ruch i zmiany.

 

Przy damie kierowej – dziewiątka karo określa charakter pani: posiada ona tak wiele zalet, że nieledwie zbliża ją do ideału; zrównoważona, zgodna w stosunku do ludzi, życzliwa, pogodna i pełna słodyczy, towarzyska i wesoła w zabawie; lubi muzykę, śpiew i teatr; w miłości i w uczuciach przyjaźni potrafi być wierna.

 

Przy damie kierowej leżąca obok dziewiątka treflowa określa charakter pani, reprezentowanej przez tę damę, iż jest ona zbytnio wrażliwa i przeczulona, usposobienie i humor zmieniają się, jak kameleon, od pogody i beztroski przechodzi do ponurych refleksji i ostrej samokrytyki, często sama nie wie, czego pragnąć i chcieć od ludzi i świata; w miłości nie ma szczęścia; mężczyźni, którym się podoba, nie przypadają jej do gustu i dostają od niej kosza, natomiast ci, którzy jej się podobają, zdają się nie zwracać na nią najmniejszej uwagi. Do gry i loterii także nie ma szczęścia. Słowem – ciąży nad nią fatum niepowodzeń. Dla tej pani jedynym wyjściem dla znalezienia sobie szczęścia, zdecydować się na męża, człowieka dzielnego, czynnego, energicznego i bardzo przedsiębiorczego, któryby mógł dać zupełną beztroskę.

 

Przy damie kierowej znajdująca się obok dziewiątka pikowa oznacza to, iż pani, o której charakterze chcemy dowiedzieć się bliższych szczegółów – jest usposobienia nerwowego, złośnica, zazdrosna, prędka, z byle powodu wypada z równowagi, burzy się, irytuje i sprzecza się o najmniejszy drobiazg. Jest skąpa. Pomimo tych ujemnych zalet – charakter jej jest w pełni sprawiedliwy, a po wyjściu za mąż jej usposobienie stanie się bardziej zrównoważone. Chociaż jest skąpa, lubi jednak biżuterię i eleganckie ubiory, oraz urządza chętnie przejażdżki i niewielkie podróże.

 

Przy damie kierowej – dziesiątka kierowa określa cechy charakteru pani, której przedstawicielką jest rzeczona dama, iż jest ona usposobienia wesołego, ma upodobania artystyczne, dobry gust i lubi elegancko się ubierać, stara się podobać panom, a w wyborze towarzystwa męskiego jest bardzo wybredną, lubi komplementy i pochlebstwa; jest szczera i pełna temperamentu, a mężczyźnie, który jej się podoba staje się uległą, jak baranek, nie na długo jednak, gdyż będąc żądną nowych wrażeń, żyje raczej chwilą, która daje jej zadowolenie i nie lubi zastanawiać się nad tym, co było, ani nad tym, co będzie. W latach późniejszych, gdy zapragnie wyjść za mąż i stworzyć domowe ognisko – będzie stałą i wierną żoną, umiejącą dać mężowi pełnię zadowolenia i szczęścia.

 

Przy damie kierowej – dziesiątka karo określa niepospolity charakter pani, głębię uczuć i bardzo wiele życiowego taktu; chętnie lubi otaczać opieką swych bliźnich i służyć im dobrą radą i pomocą; jest wielką optymistką i z tego powodu jest stale wesołą, uśmiechniętą i zadowoloną z siebie, wnosząc wszędzie, gdzie się tylko znajdzie, pogodę ducha i szczery humor; posiada usposobienie i charakter samodzielny, niezależny i jeżeli nie wyjdzie bogato za mąż, w wieku późniejszym potrafi sama dać sobie radę, zdobyć majątek i zapewnić beztroskie życie.

 

Przy damie kierowej – dziesiątka treflowa określa stanowczy i uparty charakter pani, chcącej zawsze postawić na swoim, choćby nie miała racji, przez co często doprowadza do sprzeczek i kłótni; lubi opowiadać znajomym jedne i te same wydarzenia z własnych drobiazgowych przeżyć z najmniejszymi szczegółami, zanudzając niemiłosiernie słuchaczy, posiadając dużą dozę zarozumiałości, wydaje się jej, iż jest bardzo roztropna i mądra i o wiele wyżej się ceni od całego swego otoczenia. Oprócz tych ujemnych zalet, jest jednak wesoła, towarzyska i usłużna.

 

Przy damie kierowej - dziesiątka pikowa oznacza bardzo energiczny, żywy i ruchliwy temperament pani; interesuje się sportem i różnymi dziedzinami życia społecznego; lubi podróżować i dużo czytać, zwłaszcza literaturę, opisującą podróże; posiada charakter samodzielny, stanowczy i zmysł organizacyjny, a w postanowieniach swoich zdecydowanie, energicznie i wytrwale dąży do celu. Wytrwałą pracą sama sobie zdobędzie majątek, który da jej niezależność i szczęście. Jej energia i imperatywny charakter będzie oddziaływał na mężczyzn onieśmielająco i trzymał ich na uwięzi w pewnym dystansie od siebie z pełnym uznaniem i uwielbieniem, nie będą jednak mieli odwagi głośno jej tego powiedzieć.

 

Przy damie kierowej znajdujący się obok as kierowy mówi, że pani ma bardzo wiele cennych zalet – jest pogodna, zrównoważona, zawsze optymistycznie usposobiona i lubi zajmować się gospodarstwem i domowymi sprawami; jest bardzo towarzyska i ma wiele życzliwości dla ludzi, dlatego też jest otoczona gromadą przyjaciół i przyjaciółek, którzy ją trochę zamęczają, gdyż będąc z usposobienia domatorką, najprzyjemniej czas spędza w domu czytając książki i słuchając muzyki, co bardzo lubi. Gdy wyjdzie za mąż da mężowi stuprocentowe szczęście.

 

Przy damie kierowej - as karo oznacza, iż pani z charakteru i usposobienia jest człowiekiem interesu; posiada dużą energię, stanowczość, wytrwałość i ciągłą chęć zdobycia majątku, wobec czego stale szuka nowych znajomych, dużo koresponduje, bardzo chętnie załatwia cudze sprawy, a zwłaszcza pieniężne; jest bardzo towarzyska, miła i uprzejma. Posiada dużą dozę dyplomacji, słowem – jest to typ kobiety, która wszystkiego w życiu chce doświadczyć sama i zdobyć majątek, niezależność materialną i szczęście własnymi siłami.

 

Przy damie kierowej – as treflowy określa słaby, chwiejny i niezdecydowany charakter pani, jest nabożna, cicha, małomówna, niczego nie wymagająca ani od siebie, ani od ludzi; ma skłonności do rozmyślania nad życiowymi sprawami i do zbytniego analizowania siebie i innych; poza tymi cechami charakteru i usposobienia – jest to typ kobiety, choć słabej zdrowiem, ale bardzo pracowitej, lubiącej szyć i haftować; małżeństwo nie da szczęścia.

 

Przy damie kierowej – as pikowy określa wesoły, beztroski, pełen radości i życia charakter; lubi zmiany i nowości, pędząc ciągle myślą na przód i szukając coraz nowych wrażeń; jest zmienna w uczuciach, a niestałość usposobienia sprawia, że ci, na których przyjaźni wczoraj bardzo zależało, dziś stają się zupełnie obojętni; lubi korespondować i prowadzić intrygi między znajomymi, interesując się każdym szczegółem ich życia; często zmienia przyjaciółki, flirty i przyjaciół.

 

Przy damie kierowej gdyby znalazły się pozostałe trzy królowe – karo, treflowa i pikowa – wróży to kłopoty, plotki i obmowy osoby, którą reprezentuje dama kierowa.

 

Przy damie kierowej znajdujący się obok król kierowy wróży w niedługim czasie szczęśliwe małżeństwo osoby, reprezentowanej przez damę kierową. Karty te leżąc obok siebie również oznaczają zgodę powaśnionych małżonków, narzeczonych lub kochanków.

 

A jeżeli przy damie kierowej znajdą się trzej lub czterej królowie – wróży to zatarg między wielbicielami pana, zatarg, w którym może dotkliwie ucierpieć osoba droga sercu pani, stawiającej sobie wróżby.

 

Jeżeli dama kierowa znajdzie się w towarzystwie waletów – wróży to wesołą zabawę w gronie młodych ludzi.

 

Źródło: "Jak wróżyć z kart. Samouczek"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciastko08

W rozkładach z całej talii oznacza kobietę, której wróżymy, lub najbliższą pod względem uczuciowym osobę mężczyzny, któremu wróżymy (ukochaną, narzeczoną, żonę, przyjaciółkę). W pozostałych układach reprezentuje jasną blondynkę, sympatyczną życzliwą, uczciwą i odpowiedzialną. Uosabia pomoc, wierność i miłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciastko08

Dama kier + Król kier - Jeśli znajdzie się przy królu kier, oznacza, że jest on żonaty

Dama kier + Dama karo + Król kier - Gdy pomiędzy damą kier a królem kier znajdzie się dama karo, układ ten mówi o partnerze poznanym w pracy lub poprzez biuro matrymonialne.

Kier + Dama kier + Kier - Sąsiedztwo kart koloru kier mówi dodatkowo o optymizmie, pogodzie ducha, domatorstwie, rodzinności

Karo + Dama kier + Karo - Sąsiedztwo kart koloru karo mówi o wyrozumiałości, energii i odpowiedzialności

Trefl + Dma kier + Trefl - Sąsiedztwo trefli mówi o temperamencie i przebojowości

Pik + Dama kier + Pik - Sąsiedztwo pików mówi o nerwowości i kłótliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
karolka365

Jest niefrasobliwą, beztroską, emocjonalna kobietą. Ma znakomitą intuicję i wciąż nowe, ekscytujące pomysły. Wykorzystuje swoje przeczucia, by zrozumieć, motywować i wspierać ludzi, o których się troszczy i na których jej zależy. Ceni piękno i nie toleruje niczego, co jest brzydkie, ordynarne lub nieharomonijne. Jest wrażliwa i łatwo ją zranić, jednakże nie chowa długo urazy i łatwo przebacza.

Dama kier lubi dobre towarzystwo, jest przyjacielska, towarzyska i uspołeczniona. Łatwo ją rozśmieszyć i lubi wesołe pogaduszki.

Jeżeli wróżymy kobiecie i dama kier pojawi się wśród pierwszych trzech rozłożonych kart, to znak, że nasza klientka ma w sobie wiele cech damy kier. Równie dobrym znakiem jest dama kier pojawiająca się wśród trzech pierwszych kart kładzionych dla mężczycny. Oznacza, że jest kochany. W takim przypadku karta może symbolizować całą rodzinę.

 

 

Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Dama kier – symbolizuje kobietę-pytającą, czyli tą, która tasuje karty i zadaje pytanie. Jeśli na

konsultację przyszedł mężczyzna, to dama ta oznacza jego ukochaną (przyjaciółkę, narzeczoną,

żonę lub kobietę jego marzeń).

 

dama kier + dama karo = rzeczowa, praktyczna, rozsądna, ale władcza kobieta;

dama kier + dama pik = kobieta umiejąca cieszyć się życiem, towarzyska, wielkoduszna i cierpliwa

dama kier + dama trefl = kobieta kochająca swój dom, dzieci, skromna, ale nieco zamknięta w

sobie.

 

 

 

 

 

 

Źródło : Książka -Vitalij Zajczenko " Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Q♥

 

Ciemna blondynka, zamożna, w wieku ponad 30 lat.

Dobra, kochająca matka i wierna żona, dobra przyjaciółka.

Czuła i wrażliwa, życzliwa ludziom.

Karta spełnienia dobrych planów.

 

Odwrócona:

 

Nadopiekuńcza matka, zaborcza w miłości, zazdrosna, kłótliwa i kochliwa.

Lubi kłamać, egoistka, nie dba o dom i rodzinę.

Zagubiona w rzeczywistości.

Niewierna i zmienna.

Lubi brylować w towarzystwie.

 

Źródło : Książka H. Zuk - KARTY KLASYCZNE

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Dama kier

Jako sygnifikator osoby opisuje kobietę serdeczną, życzliwą, przyjazną, pomocną, taką, która życzy ci najlepiej ze wszystkich.

To "dobry materiał" na: serdeczną przyjaciółkę, wierną żonę, kochającą matkę. Troszczy się o swoich bliskich i można na niej polegać, jest oddana i zdolna do poświęceń a także życzliwa wszystkim. To taki typ kobiety, żony czy kochanki o jakim marzy mężczyzna.

To ktoś bliski, na ogół żona, partnerka, konkubina, narzeczona, ukochana, dziewczyna a czasami siostra, najbliższa najserdeczniejsza przyjaciółka, życzliwa krewna albo osoba którą szczególnie lubisz, darzysz szczerą sympatią i / lub bardzo jej ufasz.

A tradycyjnie to sygnifikator kobiety, której wróżysz.

 

Jeśli Dama dotyczy sytuacji oznacza spełnienie marzeń lub realizację planów albo działanie dla dobra innych.

Ale przede wszystkim oznacza ciążę i narodziny.

A także osobę, która ci pomoże czy to wsparciem materialnym czy duchowym: pocieszy, przytuli, wniesie radość do twego życia, to taki duszek opiekuńczy. Oznacza też dobre zdrowie.

Dla mężczyzny oznacza, że jest przez swą Damę kochany (i dla kobiety także, jeśli to jest związek jednopłciowy)

 

Odwrócona (lub źle otoczona) pokazuje swe niemiłe cechy a także nadopiekuńczość.

Wskazuje na miłosne mrzonki i sentymentalne złudzenia, na miłość nieodwzajemnioną, zdradę, rozczarowanie.

Pani jest kochliwa ale przy tym zaborcza i mogą być z nią lub przez nią kłopoty.

Czasami oznacza tzw. występną (niegodną) miłość, to może być tak związek z żonatym mężczyzną jak i prostytucja lub pani, która oddała się w niewolę małżeńską w zamian za wygodne życie czy uzyskała awans (przywileje w pracy) w zamian za seks.

 

źródło: własne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...