Jump to content

WALET KIER - znaczenie


Guest Daffne

Recommended Posts

Walet Kier

 

Ogólne znaczenie karty:

 poświęcenie dla wyższego celu, silne uczucia emocjonalne, emocjonalna niedojrzałość, idealista, uzależniony od partnera. Karta ta reprezentuje kochanka, najlepszego przyjaciela lub zaufaną osobę.

 

Walet Kier

Młody człowiek serdeczny i uczuciowy. Ta karta symbolizuje spotkania przyjacielskie, radość lub szczęśliwy przypadek. Zapowiada okres szczęśliwy dla spraw sercowych. Dobry przyjaciel. Młody młodzieniec godny zaufania. Spełnienie planów.

 

Walet Kier

- przyjaciel, człowiek na którym można polegać, zakochany, adorator, osiągnięcie celu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Walet kierowy reprezentuje chłopca lub młodego mężczyznę, jasnego blondyna – w rodzaju pazia – i jest on wyrazicielem myśli, zamiarów, usposobienia, uczuć królowej i króla kierowego, zależnie od tego, przy której z tych kart znajduje się bliżej; następnie wszystkie inne karty, otaczające waleta kierowego określają szczegółowo zalety wady, myśli i zamiary osoby, reprezentowanej przez króla lub damę kierową. Przy pomocy waleta kierowego określamy wróżby w następujący sposób:

 

Jeśli walet kierowy znajdzie się w otoczeniu kart kierowych – oznacza to, iż osoba, którą reprezentują król lub królowa kier, posiada charakter dobry, łagodny, jest miła i sympatyczna, ma dążenia wzniosłe, zamiłowanie do prac artystycznych i muzyki, obowiązkowa i wymagająca; posiada wybitne zalety samodzielności i w przyszłości zrobi karierę zdobywając niezależność materialną i szczęście.

 

Jeśli znajdzie się walet kierowy w otoczeniu kart karowych – określa to charakter osoby, reprezentowanej przez króla lub królowę kier, w sposób pod każdym względem niepochlebny; osoba ta jest mało życzliwa, bardzo interesowna, za uczynioną przysługę lub grzeczność wymaga sowitej wdzięczności, jest w najwyższym stopniu egoistyczna i samolubna, również jest często zazdrosna, jednak tę wadę potrafi dobrze ukrywać i trudno jest ten objaw zauważyć.

 

Walet kierowy w otoczeniu kart treflowych określa charakter osób, reprezentowanych przez króla lub królowę kier, w ten sposób, iż są one fałszywe, zazdrosne, złośliwe i mściwe, nie dbają o opinię ludzką, myślą tylko o sobie.

 

Walet kierowy w otoczeniu kart pikowych określa charakter osób tak samo, jak i w otoczeniu kart treflowych, to jest, że są fałszywe, złośliwe, zazdrosne, mściwe itd. słowem – zalety siedmiu grzechów głównych.

 

Walet kierowy w otoczeniu damy kierowej, karowej, treflowej i pikowej, wróży to, iż osoba, stawiająca sobie karty, będzie narażona na obmowy i plotki, z powodu których spotka ją dużo przykrości i to ze strony kobiet.

 

Walet kierowy w towarzystwie pozostałych waletów, to jest kierowego, treflowego i pikowego, wróży wesołą zabawę lub pijaństwo w towarzystwie męskim.

 

Walet kierowy w otoczeniu dwóch, trzech lub czterech królów oznacza troskę, protektorów i opiekunów losem i szczęściem młodzieńca, którego przedstawicielem jest walet kierowy.

 

 

Źródło: "Jak wróżyć z kart. Samouczek"

Edited by werona
  • Like 3
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest to młody, budzący sympatię mężczyzna lub chłopiec; ktoś znajomy, pełny uroku osobistego lub ktoś, kogo darzymy uczuciem (również ulubione zwierzę). Może być dzieckiem miłości, ewentualnie najmłodszym dzieckiem w rodzinie. Karta przepowiada pozytywne wydarzenia, spełnienie marzeń. Zwiastuje ważne i miłe wiadomości dotyczące znajomej, młodej osoby. Jest sygnałem, że romantyczne spotkanie może się przerodzić w długotrwałą znajomość. Wróży nieoczekiwane, mile widziane zaproszenie. W układach kart oznaczać może seks. Znamionuje początek i gotowość działania (zwłaszcza do nauki). Może symbolizować adoratora albo myśli i stany ducha osoby reprezentowanej przez króla lub królową kier, zależnie od tego, przy której z tych kart znajdzie się bliżej.

  • Like 2
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Karta ta oznacza miłość i romans. Może również zapowiadać miłe przełamanie zwykłej, codziennej rutyny - od wspaniałych wakacji po wesoły i udany wieczór spędzony poza domem.

Walet kier niesie też niebezpieczeństwo zbytniego zamiłowania do przyjemności. Dlatego jeśli pojawi się wśród pierwszych trzech kart, to znak, że czas ustalać cele, planować dalesze działania i skoncentrować się na przyszłości, a nie doznaniu natychmiastowej przyjemności.

 

Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

 

 

Walet kier – w tym systemie ma szczególne znaczenie, gdyż może ukazywać myśli, odczucia i

przeczucia króla kier, ale nie ujawnia jakie, o tym opowiadają otaczające go karty.

walet kier + walet karo = pewien dżentelmen zadziwi swoją ukochana drogim prezentem;

walet kier + walet karo + walet trefl = bądź ostrożny, ktoś zastawia na Ciebie pułapkę.

 

Źródło : Książka -Vitalij Zajczenko "Niezwykle wróżby ze zwykłych kart"

 

J♥

 

Młody mężczyzna, ciemny blondyn.

Najmłodsze dziecko.

Wiek do 30 lat.

Dobry, czuły i odpowiedzialny.

Godny zaufania, wierny, prawdomówny.

Zapowiada nowy początek i realizację planów.

 

Odwrócona:

 

To młody, gniewny, może być żołnierzem.

Nie można mu ufać, niestały, zmienny.

Romansowy charakter, wyrachowany, zazdrosny, nieodpowiedzialny.

Trudności z realizacją planów na przyszłość.

 

Źródło : Książka H. Żuk - KARTY KLASYCZNE

Edited by Ismer
połączenie postów.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...