Jump to content
Guest Daffne

10 KIER - znaczenie

Recommended Posts

Guest Daffne

10 Kier

Dziesiątka Kier - Dziesiątka Czerwo - 10 Kier - 10 Czerwo

 

2d0z42u.png

 

Ogólne znaczenie karty:

Karta idealizmu w miłości, przywództwa grupy, sukcesu towarzyskiego sukces towarzyski, publiczny, sukces w kontaktach międzyludzkich, sukces w sztuce, wiele kontaktów towarzyskich, czar, urok, sukces w grupie, małżeństwo, czas na reklamę siebie i swoich usług, lider, przyciąga silne osobowości, pociąga ją współpraca z dziećmi.

 

Karta Osobowości:

Dziesiątka Kier znajduje się w kolumnie Marsa i w rzędzie Jowisza. Każda Dziesiątka jest kartą sukcesu, osiągnięć i przywództwa. To silne, niezależne i samodzielne osobowości, które intuicyjnie rozpoznają wszystkie przeszkody, a także wiedzą, które z nich można przezwyciężyć miłością i wyrozumiałością. Dzięki naturalnej niezależności i elastyczności potrafią osiągnąć wyjątkową perspektywę życiową. Kiedy większość ludzi goni za zdobyczą Dziesiątka Kier jest tym nieporuszona, ona własne szczęście osiąga poprzez romantyczną miłość, rozwój duchowy i na końcu stronę materialną. Szuka spełnienia po emocjonalnej stronie życia. Kiedy nie wykorzystuje w pełni potęgi miłości jaką ze sobą niesie ta karta, 10 Kier popadają w zakłopotanie, zażenowanie, wątpliwości, niezdecydowanie i nieszczęście, które niesie ze sobą udrękę z powodu separacji, odizolowania od społeczeństwa. Silne uczucia i emocje są dla niej największą motywacją. Pozytywną stroną tej karty jest spełnienie się w miłości i samokontrola. Dziesiątka Kier potrafi kreować i zmieniać dowolne sytuacje zgodne ze swoim myśleniem. Sukcesem i radością jest rozwaga i logiczność myślenia. Naturę mają hojną, wspaniałomyślną i elastyczną, dlatego też mogą zajmować się dziećmi, pracować z nimi lub służyć innym w potrzebie. Jeśli wyrażanie uczuć sprawia im jakiś kłopot to istotne, bo blokują tym swoja uwagę, starania, popełniają gafy i śnią na jawie. Są czuli, ciepli, kochający, wspaniałomyślni, z dużą łatwością przyciągają innych do siebie. Ich niespokojną naturę zaspokoić mogą wszelkie zmiany, przemiany i podróże. Samodyscyplina jest kluczem do pomyślności. To urodzeni liderzy, najlepiej czują się będąc przy władzy, będąc autorytetem. Dziesiątka Kier , podobnie jak As Kier , posiada dużo życiowej ambicji, która może być przyczyną zejścia z prawidłowej drogi jednak ich doświadczenia życiowe i wrodzona wiedza o prawdzie zawsze prowadzi na ścieżkę prawdy. Są kreatywni, posiadają dużą wrażliwość artystyczną. Kochają dzieci i ludzi. Są innowatorami, mogą mieć swój duży wkład, udział w wybranej przez siebie dziedzinie o ile będą to robić jasno i rozsądnie. Motywuje je filantropia i humanitaryzm, albo samolubność i egoizm - to zazwyczaj jest ich celem. Są niezależni, samodzielni i często porywczy, nazbyt impulsywni, ale ich mądrość zawsze pozwala utrzymać im równowagę. Dzięki wrodzonym talentom są wyjątkowi, unikalni i rozpoznawalni. To łagodni, delikatni i mądrzy ludzie. Jeśli Dziesiątka Kier utknie w rutynie i nie kocha swojej pracy, czuje się nieszczęśliwa. Nie należy też popadać w skrajność, pracoholizm i obsesje na gruncie zawodowym. Wkładając serce w to co robi, może osiągnąć prawdziwy sukces.

 

10 Kier

Wielka radość w miłości. To wróżba wspaniałej uroczystości, zaręczyn, ślubu. Karta też może symbolizować podróż we dwoje lub wiadomość od ukochanej osoby. Postaw na pierwszym miejscu miłość, właśnie dzięki niej będziesz szczęśliwa. Symbolizuje miłość, stabilizację, szczęście małżeńskie. Może być także zapowiedzią miłej niespodzianki.

 

10 Kier

miłość, uczucie, wielka radość, oświadczyny, dobre nowiny, pomyślność w rodzinie, radość

 

Karta Roczna / Sezonowa / Dzienna:

Duży urok emocjonalny, powodzenie w towarzystwie.

 

Sławne Dziesiątki Kier:

J. K. Rowling, Michael Jackson, Jane Fonda, Patrycja Markowska, Miley Cyrus

 

Podstawowy układ planetarny:

Słońce - Dziesiątka Kier

Merkury - Dziesiątka Karo

Wenus - Ósemka Pik

Mars - As Kier

Jowisz - As Karo

Saturn - Dama Karo

Uran - Piątka Kier

Neptun - Trójka Trefl

Pluton - Trójka Pik

 

Źródło: 10 Kier

Źródło - strona internetowa: Strona Domowa (by truskawka)

Źródło: Znaczenie Kart Klasycznych

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Daffne

Powiązania 10 Kier:

 

Z 10 karo – wielka radość z powodu rozwoju spraw finansowych

Z 10 pik – podroż miłosna

Z 10 trefl – kłopoty miłosne, schorzenia narządów płciowych lub kłopoty z seksem

 

Z 9 kier –wielkie słowa o miłości

Z 9 karo – prezent dla ukochanego

Z 9 pik – spotkanie miłosne, zaręczyny

Z 9 trefl – nieporozumienia miłosne

 

Źródło: Noweezo - znaczenia Kart Klasycznych

 

z Dziesiatka Karo: wielka radość z powodu rozwiązania spraw finansowych. Udane materialnie, bogate zamążpójście; przychód pieniędzy w małżeństwie; czasem może oznaczać także zakochanie się w pieniądzach, zbytni materializm.

z Dziesiątką Pik: podróż miłosna z kimś ukochanym; radość w drodze.

z Dziesiatka Trefl: kłopoty miłosne, schorzenia narządów płciowych lub kłopoty z seksem.

z Dziewiątką Kier: wielkie słowa o miłości; cudowne chwile z ukochana osoba; przy sprawach pracy, urzędowych i finansowych oznacza to nieprawdopodobnie udane zakonczenie kłopotów.

z Dziewiątką Kier: prezent dla ukochanej osoby, ogromna radosc z maluch pieniędzy; oznacza też spokój w miłości i równowagę w małżeństwie.

z Dziewiątką Pik: spotkanie miłosne, zaręczyny.

z Dziewiątką Trefl: mela nieporozumienia małżeńskie lub narzeczeńskie, ale z pomyslnym finałem.

 

 

Źródło – „ Kiedy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart” – Zuzanna Śliwa.

[wstawiła Rokka]

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

10 kierowa oznacza sprawy małżeńskie – wesele, szczęście małżeńskie, długie lata szczęśliwego pożycia itp.

 

Przy 10 kierowej znajdujący się obok as kierowy wróży stałą pomyślność w domu, dobre zdrowie całej rodziny, wierną miłość, radość, szczęście i beztroskie życie.

 

Przy 10 kierowej – as karo zapowiada stopniowo zwiększające się powodzenie, które zapewni nie tylko zdobycie dostatniego utrzymania, lecz także osiągnięcie wysokiego stanowiska w połączeniu z wielkimi wpływami i godnościami.

 

Przy 10 kierowej – as treflowy wróży kłopoty, zmartwienia, a także proces sądowy o rozwód małżeński, alimenty itp.

 

Przy 10 kierowej – as pikowy wróży zapoznanie miłej i sympatycznej osoby przy pomocy korespondencji i duże możliwości wejścia z nią w związek małżeński. Będzie to bardzo dobra i szczęśliwa pana kochanków. As ten również zapowiada otrzymanie listu, zawiadomienia itp.

 

Przy 10 kierowej – 10 karo wróży duże powodzenie i szybkie dojście do majątku, wygranie na loterii, dziedzictwo lub przeprowadzenie bardzo korzystnie spraw handlowych, przemysłowych itp.

 

Przy 10 kierowej – 10 treflowa zapowiada nieuniknione niesnaski domowe, sprzeczki, kłopoty i zmartwienia.

 

Przy 10 kierowej – 10 pikowa zapowiada większą podróż, w czasie której poznamy młodą i sympatyczną osobę, płci odmiennej, zaprzyjaźnimy się z nią, i resztę podróży odbędziemy w jej towarzystwie; znajomość ta stanie się już nierozerwalną i w konsekwencji zakończy się związkiem małżeńskim, który do końca życia da nam szczęście i zadowolenie.

 

Przy 10 kierowej – 9 kierowa wróży płomienną miłość ze stuprocentową wzajemnością; miłości tej jednak stanie na przeszkodzie najbliższa rodzina i będzie starała się nie dopuścić do ślubu, wskutek czego mogą nastąpić powikłania uczuciowe u obojga kochanków, ale wobec urodzenia nieślubnego dziecka, przeszkody te ustąpią i zacznie się ich życie, pełne szczęścia i radości.

 

Przy 10 kierowej – 9 karo zapowiada zmianę warunków życiowych na lepsze przez wyższy awans lub otrzymanie lepiej płatnej posady, albo wyższego stanowiska.

 

Przy 10 kierowej – 9 treflowa wróży zawód w miłości, wielkie przeszkody i kłopoty przedślubne, albo zerwanie narzeczeństwa, lub zdradę małżeńską.

 

Przy 10 kierowej – 9 pikowa zapowiada otrzymanie zaproszenia na przyjazd na wieś w gościnę lub na wesele, gdzie poznamy miłą i sympatyczną osobę, z którą potem wkrótce połączymy się węzłem dozgonnym.

 

Przy 10 kierowej znajdująca się obok 8 kierowa wróży najpomyślniejsze wydarzenia pod każdym względem, a przede wszystkim powodzenie w sprawach miłosnych i sercowych w ogóle – oświadczyny będą przyjęte, wesele nie napotka przeszkód i odbędzie się pomyślnie i szczęśliwie itd.

 

Przy 10 kierowej – 8 karo oznacza spełnienie dawno upragnionych marzeń, jak ożenek lub wyjście za mąż, albo zdobycie niezależności materialnej.

 

Przy 10 kierowej – 8 treflowa wróży nieporozumienia w małżeństwie lub między kochankami; mogą być również spory o alimenty.

 

Przy 10 kierowej – 8 pikowa zapowiada spotkanie się na spacerze lub w podróży z miłą i sympatyczną osobą płci odmiennej, dla której uczucie miłości żywiliśmy już od dawna; teraz może nastąpić wyznanie odpłacone wzajemnością.

 

Przy 10 kierowej znajdująca się 7 kierowa wróży wielkie szczęście w miłości w ogóle i zapowiada urodziny dziecka u osoby, stawiającej sobie wróżby, lub u najbliższej jej rodziny.

 

Przy 10 kierowej – 7 karo oznacza kłopoty pieniężne z powodu niedawno zawartego małżeństwa, lub w związku z narzeczeństwem i sprawami przedślubnymi.

 

Przy 10 kierowej – 7 treflowa wróży niepowodzenie w sprawach miłosnych i zamiarach matrymonialnych; zerwanie narzeczeństwa lub odłożenie terminu ślubu na czas nieokreślony.

 

Przy 10 kierowej – 7 pikowa zapowiada przeszkody w sprawach miłosnych, zawód w małżeństwie, plotki na temat zdrady itp.

 

 

Źródło: "Jak wróżyć z kart. Samouczek"

Share this post


Link to post
Share on other sites
karolka365

To znak nadciągających dobrych nowin. Zwykle są one bezpośrednią reakcją na działania zapoczątkowane przez osobę, której wróżymy, lecz czasem absolutnie nieoczekiwaną. Naturę tych nowin określają zwykle karty znajdujące się obok dziesiątki kier. Jednak należy mieć na uwadze, że te dobre nowiny są tymczasowe i nie będą trwać w nieskończoność.

 

 

 

Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Dziesiątka kier – ta karta zawiera w sobie wszystkie warstwy rycerstwa. Czasami łączy i

kształtuje trzy poprzednie stadia, tworząc harmonijną całość, w której znikają wszelkie różnice.

Wyrażając ogólne idee grupy, idee połączenia i święta, 10 kier w ostatecznym rezultacie wskazuje

na swego rodzaju zaproszenie, na publiczne wystąpienie, na spotkanie. Czyni aluzję do nadejścia

„zimy” w życiu, kiedy to szczególnie ceni się chwile spędzone w miłym towarzystwie i czas

odwzajemnionej miłości.

Kiedy karty mówią o publicznych osobach, czasami 10 kier można interpretować jako zapowiedz

popularności i sławy. Kartę tę można także uznać za symbol serc bijących unisono.

 

10 kier – symbolizuje wielką miłość i szczęśliwe relacje między mężczyzną i kobietą.

 

10 kier + walet trefl = wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia, do ślubu;

10 kier + as lub 10 karo = korzystne zamążpójście lub związek miłosny;

10 kier + as pik = trudna sytuacja, nieporozumienia między zakochanymi;

10 kier + as trefl = miłość powoli gaśnie;

10 kier + 10 karo + 10 trefl = wielki tryumf.

 

Źródło : Książka Vitalij Zaczenko " Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

10♥

 

Karta szczęścia i pogody ducha, triumfu, wesela i radości. Szczęście w rodzinie, szczera prawdziwa

miłość. Jej obecność przy kartach sprawy obiecuje sukces. Gwarantuje ustabilizowanie sytuacji, w tej

konkretnej sprawie o która pytamy. Gwarancja dobrego małżeństwa lub związku. Możesz liczyć na

miłość szczerą i prawdziwą lub korzystna propozycję w najbliższej przyszłości( jeśli karta leży obok osoby).

Przyjemna niespodzianka ze strony osoby którą darzysz uczuciem. Pełna harmonia w uczuciach i

sprawach małżeńskich. Awans zagwarantowany. Odwołuje złe prognozy sąsiednich kart. Wydarzy się

coś miłego nieoczekiwanego. Oświadczyny.

 

Odwrócona:

 

świeci jak sygnał alarmowy. Coś może zakłócić sielankę rodzinną. Emocje są złym

doradcą, nie trać wiary w szczere uczucia partnera, bo przegrasz. Nie ponaglaj, uczucia nie lubią

pośpiechu. Prezent cię rozczaruje, za wiele oczekiwałeś. Nie przywiązuj się do swoich planów, partner

ich nie zaakceptuje. Porozmawiaj zanim zaplanujesz bez jego wiedzy, bo możesz przeżyć

rozczarowanie. Ktoś żąda nadludzkich wyrzeczeń. Zakłócenia w rodzinie, plany ulegną zmianie.

Porozmawiaj z partnerem, nie trać wiary. Drobne nieporozumienia, rozczarowania. Przesunięcie planów

matrymonialnych. Utrata przyjaźni lub osłabienie uczuć.

 

 

ŹRÓDŁO - Książka H.ZUK -Karty klasyczne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

10 kier to karta dużej radości a tradycyjnie oznacza miłość i wesele.

 

Jest mocną zapowiedzią ślubu (lub poważnego związku - trwałego konkubinatu) i mówi, że w tym związku pytający zazna szczęścia, że jego pożycie będzie udane - to rodzina, w której można czuć się dobrze i bezpiecznie.

Wskazuje, że rodzina jest ważna (jest się zainteresowanym założeniem rodziny i posiadaniem dzieci) i że w ogóle więzy rodzinne odgrywają dużą rolę w życiu opisywanej przez 10 kier osoby.

Opisuje sprawy małżeńskie w ogóle i w szczególe, w tym także same szczere zamiary matrymonialne i spokój uczuciowy, czyli to, że w opisywanym momencie ukochany/a cię kocha i nie zdradza.

 

Przy figurach o ile nie wskazuje na zawarcie związku przez pytającego to z reguły pokazuje osoby żyjące w związkach albo po prostu dobre, serdeczne, przyjazne lub sprzyjające, popierające sprawę pytającego.

 

Jeśli dotyczy spraw ogólnych to jest wskaźnikiem realizacji, sukcesu, spełnionych planów, zamiarów czy marzeń a także wskazuje na stabilność jakiejkolwiek sprawy o którą pytasz, tzn. że nic nie zakłóci ci szczęścia, nie zagrozi twoim planom etc.

Jest jakby wyznacznikiem tzw. zwycięstwa pytającego w każdej sprawie, którą opisuje 10 kier i jest to zwycięstwo na dłuższą metę, długotrwałe.

W układzie niepomyślnym jeśli jest sama to wskazuje na to, iż pytający ma duże szanse na zwycięstwo a już szczególnie gdy pojawi się na końcu układu, stanowiąc jego podsumowanie.

 

Jest to karta, która w większości wypadków odwraca zło i pieczętuje dobro (jej antagonistką jest 10 pik w swoim niekorzystnym wydaniu, która odwraca dobro i pieczętuje zło)

W sumie 10 kier wskazuje na to co jest dobre, wręcz najlepsze, przykrości sprawia rzadko a i to nie są to sprawy ostateczne lecz po prostu przykre (oczywiście i tu są wyjątki, bo w talii są karty szczególne, które zgaszą lub choć przygaszą każde szczęście)

 

To także karta przyjęć, uczt, biesiad czy bankietów - wesołych i miłych imprez w dobrym towarzystwie lub rodzinnych.

 

Czasami wskazuje na to, by postawić na miłość, czyli iść za głosem serca a nie rozsądku, tak w sprawach matrymonialnych jak i innych, czyli wybrać to co cieszy a nie to co musisz zrobić, bo 10 pozwala wrzucić na luz. Oczywiście w innych niż małżeństwo sprawach dotyczy to kwestii jakiegoś jednorazowego wyboru a nie całego życia.

 

Odwrócona (lub źle otoczona, jeśli nie uznajemy odwrócenia) na ogół oznacza zakłócenie szczęścia rodzinnego.

Może wskazywać, że zawiedziesz się na kochanej osobie, że nie jest taka dobra, kochana, miła czy bezinteresowna jak się wydawało, lecz nie jest coś, co może trwale rozdzielić partnerów.

Często także mówi o licznych związkach, gdyż osoba jest kochliwa ale niezdolna do głębokiego uczucia i zmienia partnerów, przyjaciół, bądź obiekt zainteresowania.

W sprawach małżeńskich oznacza odroczenie ślubu lub w ogóle rezygnację, osłabienie uczuć rodzinnych (więc i skok w bok) lub - z drugiej strony - wielkie przywiązanie, którym potrafi spętać drugą osobę. Albo jakąkolwiek trwałą więź, która przybiera patologiczne oblicze, jeśli osoba przedkłada jakąś sprawę, której się odda nad szczęście rodzinne.

Czasami wskazuje na bardzo zacietrzewionego osobnika, i w sprawach miłosnych i ogólnych :)

 

źródło: własne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...