Jump to content
Guest Daffne

9 KIER - znaczenie

Recommended Posts

Guest Daffne

9 Kier

Dziewiątka Kier - Dziewiątka Czerwo - 9 Karo - 9 Czerwo

 

156w9ah.png

 

Ogólne znaczenie karty:

Karta nauki poprzez miłość

miłość uniwersalna, dawca miłości, zawód emocjonalny, spełnienie poprzez współczucie i wyrażanie miłości uniwersalnej, zakończenie miłości, relacji, ponieważ nie są dla nas dobre, dzielenie się, kończenie, zostawianie czegoś z tyłu za sobą, empatia, współczucie, wielka strata lub wielkie spełnienie, niezwykle szczęśliwy lub bardzo cierpiący.

 

9 Kier

Otoczenie cię podziwia. Będziesz traktowana z szacunkiem i spotka cię wiele zaszczytów. Chwilowa radość może się zmienić w trwające szczęście. To przyjazna karta. Znamionuje pomyślność, przyjemność, radosną niespodziankę. Mówi o uczuciach. Dziewiątka odwrócona jest sygnałem przejściowych nieporozumień zakochanych.

 

9 Kier

radość, pozytywne uczucia, które mogą się zmienić w coś poważniejszego, radość i zadowolenie

odwrócona - nieporozumienie zakochanych, rozczarowanie miłosne, odwrócenie szczęścia.

 

Sławne Dziewiątki Kier:

Brigitte Bardot, Hillary Clinton, Gwyneth Paltrow, Martyna Wojciechowska, Agnieszka Kotulanka, Michał Szpak

 

Podstawowy układ planetarny:

Słońce - Dziewiątka Kier

Merkury - Siódemka Trefl

Wenus - Piątka Karo

Mars - Dama Pik

Jowisz - Walet Trefl

Saturn - Dziewiątka Karo

Uran - Siódemka Pik

Neptun - Dwójka Trefl

Pluton - Król Trefl

 

Źródło: 9 Kier

Źródło - strona internetowa: Strona Domowa (by truskawka)

Źródło: Znaczenie Kart Klasycznych

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Daffne

Powiązania 9 Kier:

 

Z 9 karo – prezent dla ukochanej osoby

Z 9 pik – spotkanie wiążące się z seksem

Z 9 trefl – łzy z powodu romansu, male kłopoty miłosne

 

Źródło: Noweezo - znaczenie Kart Klasycznych

 

z Dziewiątką Karo: wielka radosc z małych pieniędzy; prezent dla obiektu naszych uczuci.

z Dziewiarka Pik: spotkanie, wiążące się z seksem; randka.

z Dziewiarką Trefl: łzy z powodu romansu, małe kłopoty miłosne.

 

 

Źródło – „ Kiedy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart” – Zuzanna Śliwa.

[wstawiła Rokka]

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

9 kierowa oznaczająca tajemniczość i skrytość w zamiarach małżeńskich u osób płci obojga, miłość zmysłową, zawarte w tajemnicy zaręczyny małżeństwa – dadzą się rozwikłać w sposób następujący:

 

Jeżeli przy 9 kierowej znajdzie się obok as kierowy - wróży to gorącą miłość, pałającą do osoby, która nie jest wolną (mężatka lub żonaty) dochowywana jednak wierność przez długie lata może osiągnąć pomyślne rezultaty i spełnią się upragnione marzenia. Te same okoliczności mogą spowodować zerwanie narzeczeństwa i połączenie się węzłem dozgonnym z drugą osobą.

 

A gdyby przy 9 kierowej znalazł się as karo zapowiada, iż osoba bogata, z okazji naszych imienin lub rocznicy urodzin, dla pozyskania względów, osobiście lub przez posłańca obdarzy nas cennym podarkiem. Obie te karty razem również określają fakt, że interes i pieniądz łączy ludzi, a nie prawdziwa miłość, którą udają i wzajemnie się oszukują.

 

Przy 9 kierowej znajdujący się obok as treflowy wróży ochłodzenie się stosunków z ukochaną osobą, z którą przeżyło się wiele miłych i rozkosznych chwil; jeżeli ten osłabiający się stosunek pozostawimy losowi i nie będziemy przeciwdziałali – wywoła on chorobę i zakończy się śmiercią jednej ze stron.

 

Przy 9 kierowej – as pikowy zapowiada list z wyznaniem miłości – ale bez podpisu wysyłającej go osoby, lecz z treści i sposobu wyrażania myśli, domyślimy się łatwo, od kogo list ten będzie pochodził.

 

Przy 9 kierowej znajdująca się obok 10 kierowa wróży przypadkowe wyjaśnienie się i wyjawienie dawno tajonej gorącej miłości między nieznającymi się dotychczas bliżej młodymi ludźmi, miłości tej będzie przeciwną jedna z rodzin; później jednak przeszkody te ustąpią; odbędzie się wesele i rozpoczną życie pełne radości i szczęścia.

 

Przy 9 kierowej - 10 karo wróży szczęśliwy ożenek i otrzymanie dużego posagu w pieniądzach i dobrach, a dla niewiasty – bogate wyjście za mąż lub podobne korzyści i zyski materialne.

 

Przy 9 kierowej – 10 treflowa zapowiada rozczarowania, zawody, kłótnie i przykrości, a także jakiś poważniejszy wypadek w domu, również nienawiść do osoby, którą do niedawna bardzo się lubiło lub kochało.

 

Przy 9 kierowej – 10 pikowa wróży podróż poślubną lub wyjazd do obcego miasta dla wzięcia ślubu, albo na uroczystości ślubne. Obie te karty razem wróżą również ucieczkę z domu niewiasty z powodu stawianych przeszkód w połączeniu się z ukochanym.

 

Przy 9 kierowej znajdująca się obok 9 karo zapowiada w niedługim czasie szczęśliwe spełnienie marzeń i upragnionych zamiarów; mogą to być zaręczyny lub dzień ślubu z ukochaną osobą, otrzymanie wysokiej godności lub stanowiska, zaszczytna nominacja, otrzymanie dawno oczekiwanej posady itp. Korzystne wydarzenia.

 

Przy 9 kierowej leżąca obok 9 treflowa wróży niepomyślność w sprawach sercowych i zawody miłosne, wielkie przeszkody i zawody przedślubne, zerwanie narzeczeństwa lub zdradę małżeńską.

 

Przy 9 kierowej – 9 pikowa zapowiada małą podróż lub wędrówkę w sprawach sercowych, albo dla załatwienia formalności przedślubnych.

 

Przy 9 kierowej - 8 kierowa wróży najpomyślniejsze wydarzenia i powodzenie w sprawach miłosnych i sercowych i zapowiada mające się odbyć wesele.

 

Przy 9 kierowej – 8 karo oznacza zapowiedź spełnienia dawno upragnionych marzeń jak ożenek, wyjście za mąż bogato, albo niespodziewane i nieoczekiwane zdobycie niezależności materialnej.

 

Przy 9 kierowej – 8 treflowa zapowiada nieporozumienia, sprzeczki i kłótnie z osobą, z którą łączą bardzo bliskie i zażyłe stosunki miłosne, albo spór o alimenty.

 

Przy 9 kierowej – 8 pikowa wróży spotkanie się i zapoznanie bardzo miłej i sympatycznej osoby płci odmiennej, z którą wspólnie bardzo wesoło, rozkosznie i beztrosko, przy muzyce i winie, spędzimy wieczór.

 

Przy 9 kierowej - 7 kierowa wróży płomienną miłość ze stuprocentową wzajemnością; miłości tej jednak stanie na przeszkodzie najbliższa rodzina i będzie starała się nie dopuścić do ślubu, wskutek czego mogą nastąpić powikłania uczuciowe u obojga kochanków, ale wobec urodzenia nieślubnego dziecka, przeszkody te ustąpią i zacznie się ich życie, pełne szczęścia i radości.

 

Przy 9 kierowej leżąca obok 7 karo wróży daleko posunięty romans z narzeczoną i w związku z tym duży wydatek pieniędzy. Dla niewiasty te same karty razem wróżą zawód miłosny – z powodu swej lekkomyślności i uległości – i zerwanie z narzeczonym.

 

Przy 9 kierowej obok znajdująca się 7 treflowa wróży bezgraniczną radość z okazji otrzymania wiadomości o wzajemności uczuć sercowych dawno kochanej osoby. Te same karty wróżą również przyjazd drogiej nam osoby, której nie widzieliśmy wiele lat.

 

Przy 9 kierowej – 7 pikowa wróży chwilowe niepowodzenie w zalotach i staraniach o względy osoby, która nam się bardzo podoba i pragnęlibyśmy nawiązać z nią serdeczne stosunki.

 

Źródło: "Jak wróżyć z kart. Samouczek"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciastko08

Obrazuje bardzo pozytywne wydarzenia: nie tylko harmonijny, udany związek, ale także miłość absolutną. W odniesieniu do osoby ukazuje optymistę, serdecznego i stałego w uczuciach. Dziewiątka uchodzi za kartę spełnienia życzeń i stanowi pomyślny znak symbolizujący to, co najważniejsze dla osoby, której wróżymy. Wróży szczęście, zdrowie, pomyślność, miłe niespodzianki i wszelkie przyjemności. Zwiastuje poprawę sytuacji, nawet, gdy sprawy nie układają się pomyślnie

 

Źródło: Wróżenie z kart klasycznych ze szczyptą zdrowego rozsądku

 

9 kier + król kier + dama kier + 10 kier Idealne pełne miłości małzeństwo

9 kier + walet kier + 7 kier Skrywana miłość, która przedwcześnie nie powinna wyjść na światło dzienne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
karolka365

To najszczęśliwsza karta w całej talii. Nazywa się ją "kartą życzeń". Wskazuje ona, że osoba, której wróżymy, ma możliwości wszechstronnego rozwoju w każdej dziedzinie swojego życia oraz że wkrótce może oczekiwać radości i szczęścia. Najprawadopodobniej osoba ta czerpie dużą przyjemność i satysfakcję z możności pomagania innym. Karta ta oznacza też znaczący wzrost duchowy. Jedynym mankamentem obecności dziewiątki kier w kartach jest zapowiedź skłonności klienta do przesadnego akcentowania materialnej strony swojego życia.

 

 

 

Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Dziewiątka kier – to podstawa korpusu rycerskiego. Kiedy inni walczą niezbyt umiejętnie albo z

powodu naiwności właściwej 7 kier, albo przez brak opanowania charakterystycznego dla 8,

dojrzali rycerze walczą pewnie niezależnie od tego, jak niebezpieczny i ryzykowny jest bój.

Zawsze zachowują spokój, opanowanie i zdecydowanie. Na planie emocjonalnym 9 kier wskazuje

na stałe uczucia: wierną przyjaźń, trwałą miłość, spokój wewnętrzny, głęboką radość. Po

dzieciństwie i młodości, które odpowiadały wiośnie i latu, 9 kier wskazuje na nadejście jesieni i

dojrzałości w życiu emocjonalnym.

 

9 kier – zapowiada harmonię, serdeczną przyjaźń, która z czasem może przekształcić się w coś

więcej. głębokie uczucia, silne namiętności. beztroski czas.

Ważne połączenia:

9 kier + król kier = płomienna miłość;

9 kier + dama kier = kobieta oczarowana pewnym panem;

9 kier + as pik = wątpliwe, aby to była miłość;

9 kier + as trefl = przelotne uczucie, przygoda miłosna.

 

Źródło: Książka Vitalij Zajczenko " Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

9♥

 

Romans, miłość. Dobre uczucie. Zauroczenie. Zakochanie, dobry seks.

Dobry związek uczuciowy.

Zakończenie niekorzystnej sytuacji. Odnowienie miłości.

Dobra perspektywa w związku, partnerstwie. Dobra energia sprzyja dobrej sprawie. Marzenie spełniają

się, pogodzisz się z kimś kto jest dla ciebie ważny.

Ktoś sprawi ci niespodziankę – bardzo przyjemna. Przyjaźń, serdeczność. Karta dobrych życzeń i nadziei.

Czas na przemyślenia.

 

Odrwócona:

 

Niepewny romans, brak szczęścia , niefart.

Oznacza też niepokoje w miłości, romans zmierzający ku końcowi lub romans kłopotliwy, chorobliwa

zazdrość.

Można też interpretować to jako "odwrócenie się karty szczęścia".

Brak uczucia, zły romans. Uczucie wygasło, lecz nie pojawiła się również przyjaźń. Zabrakło

serdeczności i zrozumienia.

Skończył się seks, pozostała namiastka. Wymuszanie zbliżenia. Odwróciło się szczęście, gdzieś

popełniono błąd. Nieporozumienia, które niszczą uczucia.

Ten związek nie ma przyszłości jest tylko niezdrowy seks.

 

 

ŹRÓDŁO - Książka H.ZUK -Karty klasyczne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

9 kier przede wszystkim zapowiada romans, często bardzo ognisty, który może ale nie musi doprowadzić do ślubu, żeby tak się stało potrzebne są dziewiątce karty ślubne (głównie As kier, 10 kier, Król karo).

 

Tradycyjnie to karta romansu właśnie i oświadczyn (ale jeszcze nie ślubu).

Po prostu oznajmia, że się zakochasz lub ktoś pokocha ciebie, ale czym to się zakończy to pokażą inne karty

Ogólnie ona także oznacza radość, zaspokojenie i zadowolenie a konkretnie spełnienie tej sprawy która teraz dla pytającego jest najważniejsza (niekoniecznie miłosna).

W odróżnieniu od 10 kier jest to zwycięstwo krótkotrwałe, tzn. sprawa której dotyczy na dłuższą metę nie jest lub nie będzie tak ważna - bo to zaspokojenie aktualnej, bieżącej potrzeby, nawet zwykłego chciejstwa.

 

9 kier, choć to zazwyczaj romans, ale oznacza także: nagłą eksplozję uczuć, zauroczenie, zakochanie, namiętność, pożądanie, erotyzm, uciechy cielesne, przyjemność, przyjemny seksik i związek bez zobowiązań lub jedynie niewinny flirt czy sympatię, którą ktoś darzy pytającego albo miłość platoniczną.

 

Oznacza także dobre układy i powodzenie towarzyskie.

Jeśli chodzi o sprawy rodzinne i domowe to ona, podobnie jak i 10 kier oznacza szczęście domowe, spokój i dostatek uczuć.

Jeśli para pokłóciła się lub rozstała z powodu kłótni, niezgody w jakiejś kwestii - to pojawienie się 9 kier oznacza, że pogodzą się i / lub z powrotem się zejdą.

 

Ogólnie to "powodzenie w każdej sprawie, poważanie i szacunek o ile nie ma kart złych, które znaczą przeciwieństwo tego powodzenia. Jeśli są te złe karty, to o ile dalej pojawią się karty zwiastujące pomyślne wieści, szybko odrobisz straty i zapomnisz o niepowodzeniach." (źródło: jakaś książka)

W ogóle w dobrym jest pomyślna jak i 10 kier, bo zapowiada szczęśliwe zakończenie a to co szło źle przyjmie wreszcie pomyślny obrót.

Czasami wskazuje też na zmianę otoczenia, na nowe towarzystwo, nowych ludzi, z którymi wreszcie pytający dobrze się poczuje.

9 jest kartą płodności, więc jeśli nie chcesz mieć teraz dzieci to uważaj podczas miłosnych igraszek, a najlepiej się zabezpiecz :zeby_na:

 

Odwrócona 9 kier (lub źle otoczona) to odwrócone szczęście, niedostatek uczuć.

I w tym jest o wiele bardziej niekorzystna niż odwrócona / źle otoczona 10 kier - to jest brak szczęścia, jakiś niefart - nie tylko w miłości.

Oznacza zawalenie się marzeń i planów (tradycyjnie ślubnych) lub innych - one się nie spełnią.

Najogólniej - zerwanie, miłość zgasła i to jest koniec romansu.

Zapowiada kłopotliwy romans lub związek bez przyszłości albo udawane uczucia, którymi ktoś obdarzy pytającego po to, by osiągnąć jakąś korzyść (na przykład by go wykorzystać materialne lub seksualnie, czyli zaspokoić własne potrzeby bez troszczenia się o jego)

Seks - nieprzyjemny, nie dający satysfakcji, nie zaspokaja potrzeb pytającego.

Czasami to jest tylko "nuda w domu", zmęczenie związkiem albo partner wpędzający w jakiś kompleks.

 

źródło: własne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...