Jump to content
Guest Daffne

DAMA TREFL - znaczenie

Recommended Posts

Guest Daffne

Dama Trefl

Dama Trefl - Dama Żołędź - 12 Trefl - 12 Żołędź

 

2jb1kw8.png

 

Ogólne znaczenie karty:

Karta samoświadomości, intuicji, matka percepcji, intuicja, wrażliwość umysłowa, służba, doradca lub nauczyciel, zdolności organizacyjne, kreatywna, pomysłowa, pracowita, niecierpliwa, nietolerancyjna.

Karta ta reprezentuje kobietę u władzy. Jest towarzyska, otwarta, przyjazna, czarująca, elegancka i pełna gracji. Bywa humorzasta i izolująca się.

 

Karta Osobowości:

Dama Trefl znajduje się w kolumnie Marsa i w rzędzie Merkurego. Dama Trefl to karta intuicji i samoświadomości. Może osiągnąć sukces dzięki wspaniałemu intelektowi,intuicji i kreatywności. Musi uczyć się pokładać ufność w swoje przeznaczenie, ufać swojej intuicji, by móc czerpać korzyści z wyznaczonej drogi życia. Ma wrodzoną zdolność jasnego myślenia i świetne pomysły oraz wysoki poziom inteligencji. Jeśli tylko umysłowo nastawi się na realizację celu, osiągnie go. Jako karta z koloru Trefl ma potrzebę zdobywania wiedzy, uczenia się i poszerzania horyzontów umysłowych. Potrafi doskonale wyrażać swoje zdanie, jest elokwentna i ma szybki umysł. Musi chronić się przed fizycznym i psychicznym stresem. Jest człowiekiem niezależnym, silnym, upartym, zdeterminowanym, życzliwym i kochającym. Może czasami być zbyt radykalny, czepliwy i przewrażliwiony będąc w stresie. Posiada konkretną bazę duchową ze sporą dozą elastyczności i wewnętrzną równowagą, która dla niej ma istotne znaczenie. Jak każda Dama - Królowa jest pełna dumy, godności osobistej. Miłość i związki są dla niej skomplikowane, ponieważ stawia zbyt wysoką poprzeczkę swojemu partnerowi. Często w związku ma wrażenie niepewności, wątpliwości czy niepokoju wewnętrznego. Powodem jej wrażliwości jest ciągłe angażowanie się w to co robi. Lubi wyrażać się poprzez własne talenty i naturalną kreatywność. Psychiczna natura Trefli skłania Królową Tref do zajmowania się działalnością wydawniczą, publikacją, handlem, pracą w sekretariacie. Będąc Królową stale ma się świadomość swojego miejsca na królewskim dworze i wszelkie zmiany przyjmowane są z dużymi oporami. Ich Kartą Karmy jest Trójka Kier oraz Piątka Trefl w pozycji Wenus, która mówi o dużym niezdecydowaniu w miłości i przyjaźni z uwagi na ciągłe poszukiwanie trwałego, stałego szczęścia w tej strefie życia. Nie mają świadomości, że ich wielkie talenty umysłowe (Dziesiątka Pik w Merkurym) i ich wiedza pochodzi z „ innej strony” - jakby z innego świata. As Pik w Jowiszu obiecuje im wielką nagrodę jeżeli obiorą kierunek rozwoju duchowego. Posiadają wielkie dziedzictwo wiedzy z przeszłości, która ciągle jest dostępna we współczesnym życiu. Królowa Trefl również jest znana jest jako karta „Matki Maryi”. Królowe Trefl najczęściej mają więcej niż jedno dziecko dla których muszą poświecić się w życiu. Jak każda Królowa, woli sama wydawać rozkazy aniżeli ich słuchać. Lubi mieć władzę i rządzić. Woli być sama sobie szefem. Może tracić cierpliwość w towarzystwie osób, które postrzega jako mniej inteligentne od siebie samej. Wówczas bywa podirytowana i uparta. Jednakże, zazwyczaj jest miła i hojna i nie boi się bronić swojego punktu widzenia. Lubi współzawodnictwo, ryzyko i aktywność. Jest pełna optymizmu i ma szerokie horyzonty.

 

Dama Trefl

Kobieta szczera i wesoła. Kocha życie więc podniesie cię na duchu. Możesz jej zaufać. Jej wpływ będzie korzystny na Ciebie. To również zaufana krewna, matka, starsza koleżanka. Opiekunka lub współpracownica.

 

Karta Roczna / Sezonowa / Dzienna:

Duża intuicja, pracowitość, zdolności organizacyjne.

 

Sławne Damy Trefl:

Lech Kaczyński, Halle Berry, Isabella Rossellini, Jack Nicholson, Cher, Beata Tyszkiewicz, Maciej Orłoś, Danuta Stenka, Nicolas Sarkozy, Paul McCartney, Maciej Maleńczuk , Izabela Trojanowska, Robert Oppenheimer, Vladimir Nabokov, Donald Tusk

 

Podstawowy układ planetarny:

Słońce - Dama Trefl

Merkury - Dziesiątka Pik

Wenus - Piątka Trefl

Mars - Trójka Karo

Jowisz - As Pik

Saturn - Siódemka Kier

Uran - Siódemka Karo

Neptun - Piątka Pik

Pluton - Walet Kier

 

 

Źródło: Dama Trefl

Źródło - strona internetowa: Strona Domowa[/font] (by truskawka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Daffne

Powiązania Damy Trefl:

 

Z waletem kier – bliskiej osobie udadzą się plany, spełnią marzenia

Z waletem karo – kobieta z rodziny ma przed Toba szansę

Z waletem pik – kobiecie z rodziny ktoś zagraża

Z waletem trefl – kobieta ta ma przed sobą świetne perspektywy

 

Z 10 kier – kobieta z rodziny przeżyje radość, zakocha się, ma zamiary matrymonialne

Z 10 karo – kobieta z rodziny otrzyma pieniądze

Z 10 pik – kobieta z rodziny wybiera się w podroż

Z 10 trefl – kobieta z rodziny zachoruje

 

Z 9 kier – kobieta z rodziny ma romans, jest zakochana

Z 9 karo – kobieta z rodziny otrzyma prezent

Z 9 pik – spotkasz się z kobieta z rodziny

Z 9 trefl – kobieta ta ma małe kłopoty, nerwy

 

Źródło: Noweezo - Znaczenie Kart

 

z Waletem Kier: bliskiej Ci kobiecie, przeważnie z rodziny, udadzą się plany, spełnią marzenia; oznacza to również młodego człowieka przy kobiecie z rodziny lub jej dziecko.

z Waletem Karo: kobieta z rodziny ma przed sobą szanse.

z Waletem Pik: kobiecie z rodziny coś zagraża.

z Waletem Trefl: kobieta ta ma przed sobą świetne perspektywy na przyszłość.

z Dziesiatka Kier: kobieta z rodziny przeżyje radość, zakocha eis lub ma zamiary matrymonialne.

z Dziesiatka Karo: kobieta z rodziny otrzyma pieniądze.

z Dziesiatka Pik: kobieta z rodziny ma przed sobą podróż.

z Dziesiatka Trefl: kobieta z rodziny ma kłopoty lub choruje.

z Dziewiątką Kier: kobieta z rodziny ma romans, jest zakochana.

z Dziewiątką Karo: kobieta ta otrzyma prezent.

z Dziewiątką Pik: spotkasz się z kobieta z rodziny.

z Dziewiątką Trefl: kobieta ta ma małe kłopoty, nerwy.

 

 

Źródło – „ Kiedy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart” – Zuzanna Śliwa.

[wstawiła Rokka]

Edited by Daffne

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Q♣

 

Wiek 40-60 lat.

Matka, siostra, przyjaciółka.

Przełożona, partnerka w biznesie.

Wykształcona, życzliwa, lecz gadatliwa.

Praktyczna, inteligentna, pomysłowa.

Lubi pomagać innym.

Dodatkowa praca.

 

ODWRÓCONA.

 

Kłótliwa, zazdrosna i uparta.

Niesprawiedliwa przełożona.

Lubi plotkować i manipulować ludźmi.

Nie stroni od flirtów.

Nie można jej ufać.

Kłopoty lub utrata dodatkowej pracy.

 

 

Źródło : Książka H. ZUK -Karty klasyczne

Share this post


Link to post
Share on other sites
RoxanaKa

Dzisiaj na przystanku spojżałam w dół i znalazłam taką kartę pod nogami :) Można temu przypisać jakieś znaczenie symboliczne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciastko08

Postać, z którą jesteśmy związani poprzez pracę lub stosunkami pokrewieństwa. Jest kobietą w średnim wieku, macierzyńską, ciepłą, serdeczną, godną zaufania, troskliwą i pełną zrozumienia. Może być przyjaciółka od serca. Osoba ta dobrze nam życzy, przynosi ulgę w cierpieniu, służy poradą i wsparciem. Dla mężczyzny może symbolizować żonę lub zaufaną przyjaciółkę; w przypadku kobiety przedstawia zwykle jej matkę lub bliską krewną. W układach ma podobne znaczenie co król trefl.

 

 

Źródło : Wróżenie z kart klasycznych ze szczyptą zdrowego rozsądku - M. Piasecka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anhana

A jeżeli wypada na jakąś sytuację to co może oznaczać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Dama trefl symbolizuje podążanie własną drogą, odwagę i niezależność od zewnętrznych źródeł wsparcia (w każdym znaczeniu, bez względu czy to będzie kariera zawodowa, własny biznes czy małżeństwo), poleganie na sobie, swoich kwalifikacjach, zdolnościach, bo teraz pytający ma to co potrzebne mu jest do rozwinięcia skrzydeł i / lub aktywnego i skutecznego działania w omawianej sferze życia.

Dama ta to także wolność, szczególnie wyboru: to możliwość podjęcia własnej, niezależnej decyzji, bez nacisków i uzależnienia od kogoś / czegoś/ sytuacji itp.

O ile stanie przy sytuacjach trudnych, wskazuje, że są one do pokonania.

Wskazuje, że osoba, która jest powiązana z daną sytuacją pytającego jest mu życzliwa, można jej zaufać (mimo iż jest nieco interesowna), lub ogólnie: że ma korzystny wpływ na lub dla pytającego, albo, jeśli ma to być jedynie sytuacja - to jest ona sprzyjająca: nie ma zagrożeń.

Jeśli dotyczy spraw zdrowia to trafność diagnozy, wyleczenie; jeśli spraw pracy, zleceń, doróbek, chałtury: one dobrze się ułożą.

Dobrze postawiona Dama (tak jak wszystkie figury jeśli mają dotyczyć tylko sytuacji) to po prostu odpowiedź na tak.

Jak jest jedyną kartą (np. ostateczną odpowiedzią, wynikiem końcowym w krótkich pytaniach i małych układach) to jeśli nie stosuje się odwrócenia, wskazane jest dodać jej "zakończenie" w postaci drugiej karty obok, która określi klimat tej Damy.

Oczywiście mówimy tylko o samej Damie, bo jeśli trąca ją jakaś niesprzyjająca karta, to im ona jest gorsza, tym sytuacja sygnalizowana przez Damę bardziej się komplikuje.

A mnie ta Dama kojarzy się z waderą :zeby_na:

 

Inne skojarzenia związane z Damą trefl: dziedziczenie, darowizna, dostatek, zmienny los, możliwe liczne podróże, kilka małżeństw, zahartowanie w bojach, deklaracja, narada (zebranie, konferencja, udane przemówienie, owocna dyskusja, rozmowa o konkretnych sprawach, które ułożą się po myśli pytającego), otwartość, bezstronność (sprawiedliwy osąd).

Jest pomyślna dla dzieci, tradycja mówi, że szczególnie dla dziewczynek, więc jeśli pytasz o sprawy związane z dzieckiem to Dama trefl sprzyja pomyślności czy szczęściu dla tego dziecka.

 

Dama odwrócona i / lub w niepomyślnym układzie to zaprzeczenie jej dobrego znaczenia, a ogólnie oznacza sytuację zależności, podporządkowania, uległości, godzenia się na stawiane warunki. Teraz musisz tańczyć jak ci ta baba - albo los - zagrają.

Czasami, z niekorzystnymi kartami oznacza wykorzystanie sytuacji przez pracodawcę (seksualne albo mniejsza płaca niż ktoś na równorzędnym stanowisku, niesprawiedliwego szefa, albo maksymalnie dojącego za minimalne wynagrodzenie).

Oznacza także złą radę, niekoniecznie wynikającą z czyjejś nieżyczliwości, tylko po prostu niedobrą, taką, która zamiast pomóc - zaszkodzi pytającemu, przyniesie stratę jeśli pójdzie on za tą radą - tak czyjąś jak za własnym mniemaniem (osądem).

Niewykwalifikowanie lub brak doświadczenia, które mogą być przyczyną porażki zawodowej, biznesowej lub w ogóle przedsięwzięcia.

Także plotki, pomówienia, podejrzenia, które poważnie szkodzą (np. reputacji, powodują kłopoty w pracy itp.), dotyczy to także flirtów i romansów z kolegami / koleżankami z pracy lub z przełożonymi, to sprowadza mniejsze lub większe kłopoty i nieprzyjemności.

Czcze obietnice, puste słowa - to co ci ktoś obieca nie zostanie dotrzymane, to wystawienie rufą do wiatru, wykiwanie, wykorzystanie i puszczenie w trąbę. Bo to nie dość, że damulka ta to sprytna manipulantka, to jeszcze osoba umiejętnie i koncertowo wyzyskująca innych.

Utrata czegoś, np. wsparcia finansowego, zasiłku chorobowego, sponsora: źródełko wyschło.

Zdrada małżeńska, niewierność partnera.

To także wskaźnik jakiejś nieprzyjaznej osoby (lub grona osóB) w otoczeniu (koledzy, sąsiedzi, współpracownicy, szefostwo a nawet krewni) - mogą pytającego po prostu nie lubić, zazdrościć mu sukcesów, kwalifikacji, czy nawet osobistej pomyślności, nie zawsze są groźni, ale wskazana jest czujność, by ktoś jakiejś świni mu nie podłożył, szczególnie gdy Dama powiązana jest z fałszywymi pikami.

 

źródło: własne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...