Jump to content
Guest Daffne

DAMA TREFL - znaczenie

Recommended Posts

Guest Daffne

Dama Trefl

Ogólne znaczenie karty:

Karta samoświadomości, intuicji, matka percepcji, intuicja, wrażliwość umysłowa, służba, doradca lub nauczyciel, zdolności organizacyjne, kreatywna, pomysłowa, pracowita, niecierpliwa, nietolerancyjna.

Karta ta reprezentuje kobietę u władzy. Jest towarzyska, otwarta, przyjazna, czarująca, elegancka i pełna gracji. Bywa humorzasta i izolująca się.

 

Dama Trefl

Kobieta szczera i wesoła. Kocha życie więc podniesie cię na duchu. Możesz jej zaufać. Jej wpływ będzie korzystny na Ciebie. To również zaufana krewna, matka, starsza koleżanka. Opiekunka lub współpracownica.

 

Karta Roczna / Sezonowa / Dzienna:

Duża intuicja, pracowitość, zdolności organizacyjne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Q♣

 

Wiek 40-60 lat.

Matka, siostra, przyjaciółka.

Przełożona, partnerka w biznesie.

Wykształcona, życzliwa, lecz gadatliwa.

Praktyczna, inteligentna, pomysłowa.

Lubi pomagać innym.

Dodatkowa praca.

 

ODWRÓCONA.

 

Kłótliwa, zazdrosna i uparta.

Niesprawiedliwa przełożona.

Lubi plotkować i manipulować ludźmi.

Nie stroni od flirtów.

Nie można jej ufać.

Kłopoty lub utrata dodatkowej pracy.

 

 

Źródło : Książka H. ZUK -Karty klasyczne

  • Like 1
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciastko08

Postać, z którą jesteśmy związani poprzez pracę lub stosunkami pokrewieństwa. Jest kobietą w średnim wieku, macierzyńską, ciepłą, serdeczną, godną zaufania, troskliwą i pełną zrozumienia. Może być przyjaciółka od serca. Osoba ta dobrze nam życzy, przynosi ulgę w cierpieniu, służy poradą i wsparciem. Dla mężczyzny może symbolizować żonę lub zaufaną przyjaciółkę; w przypadku kobiety przedstawia zwykle jej matkę lub bliską krewną. W układach ma podobne znaczenie co król trefl.

 

 

Źródło : Wróżenie z kart klasycznych ze szczyptą zdrowego rozsądku - M. Piasecka

  • Like 1
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Dama trefl symbolizuje podążanie własną drogą, odwagę i niezależność od zewnętrznych źródeł wsparcia (w każdym znaczeniu, bez względu czy to będzie kariera zawodowa, własny biznes czy małżeństwo), poleganie na sobie, swoich kwalifikacjach, zdolnościach, bo teraz pytający ma to co potrzebne mu jest do rozwinięcia skrzydeł i / lub aktywnego i skutecznego działania w omawianej sferze życia.

Dama ta to także wolność, szczególnie wyboru: to możliwość podjęcia własnej, niezależnej decyzji, bez nacisków i uzależnienia od kogoś / czegoś/ sytuacji itp.

O ile stanie przy sytuacjach trudnych, wskazuje, że są one do pokonania.

Wskazuje, że osoba, która jest powiązana z daną sytuacją pytającego jest mu życzliwa, można jej zaufać (mimo iż jest nieco interesowna), lub ogólnie: że ma korzystny wpływ na lub dla pytającego, albo, jeśli ma to być jedynie sytuacja - to jest ona sprzyjająca: nie ma zagrożeń.

Jeśli dotyczy spraw zdrowia to trafność diagnozy, wyleczenie; jeśli spraw pracy, zleceń, doróbek, chałtury: one dobrze się ułożą.

Dobrze postawiona Dama (tak jak wszystkie figury jeśli mają dotyczyć tylko sytuacji) to po prostu odpowiedź na tak.

Jak jest jedyną kartą (np. ostateczną odpowiedzią, wynikiem końcowym w krótkich pytaniach i małych układach) to jeśli nie stosuje się odwrócenia, wskazane jest dodać jej "zakończenie" w postaci drugiej karty obok, która określi klimat tej Damy.

Oczywiście mówimy tylko o samej Damie, bo jeśli trąca ją jakaś niesprzyjająca karta, to im ona jest gorsza, tym sytuacja sygnalizowana przez Damę bardziej się komplikuje.

A mnie ta Dama kojarzy się z waderą :zeby_na:

 

Inne skojarzenia związane z Damą trefl: dziedziczenie, darowizna, dostatek, zmienny los, możliwe liczne podróże, kilka małżeństw, zahartowanie w bojach, deklaracja, narada (zebranie, konferencja, udane przemówienie, owocna dyskusja, rozmowa o konkretnych sprawach, które ułożą się po myśli pytającego), otwartość, bezstronność (sprawiedliwy osąd).

Jest pomyślna dla dzieci, tradycja mówi, że szczególnie dla dziewczynek, więc jeśli pytasz o sprawy związane z dzieckiem to Dama trefl sprzyja pomyślności czy szczęściu dla tego dziecka.

 

Dama odwrócona i / lub w niepomyślnym układzie to zaprzeczenie jej dobrego znaczenia, a ogólnie oznacza sytuację zależności, podporządkowania, uległości, godzenia się na stawiane warunki. Teraz musisz tańczyć jak ci ta baba - albo los - zagrają.

Czasami, z niekorzystnymi kartami oznacza wykorzystanie sytuacji przez pracodawcę (seksualne albo mniejsza płaca niż ktoś na równorzędnym stanowisku, niesprawiedliwego szefa, albo maksymalnie dojącego za minimalne wynagrodzenie).

Oznacza także złą radę, niekoniecznie wynikającą z czyjejś nieżyczliwości, tylko po prostu niedobrą, taką, która zamiast pomóc - zaszkodzi pytającemu, przyniesie stratę jeśli pójdzie on za tą radą - tak czyjąś jak za własnym mniemaniem (osądem).

Niewykwalifikowanie lub brak doświadczenia, które mogą być przyczyną porażki zawodowej, biznesowej lub w ogóle przedsięwzięcia.

Także plotki, pomówienia, podejrzenia, które poważnie szkodzą (np. reputacji, powodują kłopoty w pracy itp.), dotyczy to także flirtów i romansów z kolegami / koleżankami z pracy lub z przełożonymi, to sprowadza mniejsze lub większe kłopoty i nieprzyjemności.

Czcze obietnice, puste słowa - to co ci ktoś obieca nie zostanie dotrzymane, to wystawienie rufą do wiatru, wykiwanie, wykorzystanie i puszczenie w trąbę. Bo to nie dość, że damulka ta to sprytna manipulantka, to jeszcze osoba umiejętnie i koncertowo wyzyskująca innych.

Utrata czegoś, np. wsparcia finansowego, zasiłku chorobowego, sponsora: źródełko wyschło.

Zdrada małżeńska, niewierność partnera.

To także wskaźnik jakiejś nieprzyjaznej osoby lub grona osób w otoczeniu (koledzy, sąsiedzi, współpracownicy, szefostwo a nawet krewni) - mogą pytającego po prostu nie lubić, zazdrościć mu sukcesów, kwalifikacji, czy nawet osobistej pomyślności, nie zawsze są groźni, ale wskazana jest czujność, by ktoś jakiejś świni mu nie podłożył, szczególnie gdy Dama powiązana jest z fałszywymi pikami.

 

źródło: własne.

  • Super 1
  • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Dama Trefl to kobieta z rodziny: matka, siostra, kuzynka, a także szefowa w pracy, dobra znajoma albo osoba, z którą prowadzisz interesy, podejmujesz wspólne inwestycje.

Ta karta oznacza też tzw. małą pracę, czyli zajęcie dodatkowe, poza tym głównym. 

 

źródło: Z.Śliwa, talia 24 i 32 karty 

 

 

  • Like 1
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...