Jump to content
Guest Daffne

10 PIK - znaczenie

Recommended Posts

Guest Daffne

10 Pik

Mówi o sprawach zawodowych. Czasem także o potrzebie zachowania ostrożności.

Dziesiątka odwrócona sygnalizuje nieprzyjemne wydarzenia.

 

10 Pik

Czas (ok. 1 miesiąca), podróż (do 200km). Oddalenie, wyjazd, drobne sprawy do załatwienia. Punktualność, przewodnik, podróżnik.

 

Źródło: 10 Pik

Źródło - strona internetowa: Strona Domowa(by truskawka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
karolka365

10 pik

Symbolizuje blokadę lub ślepą uliczkę. Tradycyjnie uważa się ją za kartę rozczarowania. Oznacza, że coś, czym klient się zajmuje, nie może się już dalej rozwijać, dopóki nie podejmie decyzji o zmianie kierunku. Karta radzi, by uczynić krok wstecz, przystanąć, dokonać przewartościowania i postanowić od nowa, w jakim celu należy zmierzać. Kiedy tak się postąpi, można zacząć od początku i w ostatecznym rozrachunku osiągnąć sukces.

 

 

 

Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Dziesiątka pik – oznacza nieprzewidzialne czynniki, to co pojawia się nieoczekiwanie, nagle. To coś na co nie liczymy, nie czekamy, a nawet to, pojawienie się czego nie zauważamy. Dziesiątka pik nosi charakter tych niespodziewanych i niezwykłych momentów, którymi rządzi przypadek.

Obecność tej karty w rozkładzie wskazuje na pewne nietypowe, zaskakujące i prowadzące do zamieszania wydarzenie. Czasami karta ta wskazuje po prostu na porę doby – noc. Na przykład w talii Lenormand odnosi wprost do nocnej bogini, patronki złodziei, którzy działali w nocy, kryjąc się przed ludzkim wzrokiem. Ciemność towarzyszy także rannemu Templariuszowi, kiedy oszołomiony ciosem osuwa się w śmierć.

 

10 pik – informuje o dalekiej podróży, poważnych zmianach, ale i o rozłące spowodowanej

wyjazdem. Karta ta ma dodatkowe znaczenie związane z czasem, gdyż mówi, że coś się wydarzy

w ciągu 1-2 lat, czyli wskazuje na opóźnianie się pewnych zdarzeń.

 

10 pik + walet pik = próżne oczekiwania;

10 pik + walet trefl = daleka podróż lub długotrwały wyjazd.

 

Źródło : Książka -Vitalij Zajczenko "Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

10♠

 

Karta podróży, czasu, zmiany, odległości, początku i końca.

Karta cyklu przemian życiowych, wyroków losu.

To także wizyty, spotkania, narady, rozstania, tęsknoty, wyjazdy i powroty.

Wyjazd służbowy, urzędowy lub na sprawę sądową.

Odległość w granicach kraju. czas 3 – 6 miesięcy.

Przeciąganie w czasie, granie na zwłokę.

To może być karta drogi życiowej, rozwoju i zmian, kończenia jednych i zaczynania nowych zadań.

Ciągły rozwój dokonań życiowych i zawodowych.

Wyprowadzka, zmiana miejsca zamieszkania.

 

Odwrócona:

 

To karta zmroku i ciemności.

Zachowaj ostrożność wieczorami.

Strata, kradzież lub wypadek w drodze nocą.

Niepomyślna podróż – zachowaj ostrożność.

Niemiła wizyta lub spotkanie. Ta karta niweczy nadzieje sąsiednich, pomyślnych układów.

 

 

 

ŹRÓDŁO - Książka H.ZUK -Karty klasyczne

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gość5

10 pik jako karta dnia (sobota)- cały dzień szkoła- a w szkole -dwugodzinne wagary :)- wyszło niespodziewanie- przedłuzona długa przerwa, poza tym rozmowa ze znajoma z innej miejscowości, która chyba dzisiaj odwiedzi nas z całą rodzinką, do szkoły trzeba dojechac do innej miejscowosci- jakies 15-20 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

10 pik oznacza "daleko", w każdym sensie. Może to być daleka czy długa podróż, długa droga do osiągnięcia celu (ale warta włożonych w nią starań), oddalenie się od kogoś lub czegoś (w tym znaczeniu także od złych spraw czy wydarzeń - uniknięcie ich).

Tradycyjnie oznacza załatwianie spraw urzędowych lub dobre wiadomości z "domu urzędowego", oraz podróż na dalszą odległość (odbywaną w różnych sprawach, nie tylko w urzędowych czy służbowych), odwiedziny kogoś z daleka bądź twoją wizytę u kogoś daleko mieszkającego, wyprowadzkę, zmianę miejsca zamieszkania - przynajmniej poza dotychczasową miejscowość ale też i za granicę, czasami wskazuje na obieżyświata, włóczykija, kogoś, kto nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej, kogoś lub coś co określa się mianem "nie na stałe".

 

Kolejnym znaczeniem jest zmiana

Oznacza, że nie tędy droga: trzeba skorygować, zmienić kierunek (rodzaj) działań, przewartościować swój system, zmienić postępowanie lub ogólnie znaczy, że nadszedł czas na zmianę. Jeśli np. pojawi się przy pytaniu o związek może to oznaczać rozstanie.

Na ogół zmiany sygnalizowane przez 10 pik są duże i ważne w życiu, bywają zaskakujące, nagłe i często niezgodne z życzeniami (oczekiwaniami) pytającego, ale na ogół widać - po upływie jakiegoś czasu, w końcowym rozrachunku - że one wyszły mu na dobre.

 

W starych kabałach 10 pik oznaczała podarunek, korzyść, niekoniecznie materialną, gdyż mogła to być także niespodziewana pomoc.

Stąd dziś przyjęła znaczenie pomyślnego rozwiązania spraw problemowych, choć nie zawsze przychodzi to łatwo. Ale zdarza się "coś", co pozwala je dobrze lub w miarę dobrze skończyć.

 

Jak każdy pik i 10 radzi, by być ostrożnym czy też zachować odpowiedni dystans do spraw (nie ulegać nadmiernym emocjom) czy to przy podejmowaniu dużych przedsięwzięć czy do nowo poznanych osób - najpierw je dobrze poznaj a potem je realizuj (sprawy) czy obdarz zaufaniem (osoby) a nie odwrotnie!

 

Odwrócona lub źle otoczona 10 bardzo ogólnie: informuje o nieprzyjemnych zdarzeniach, doznanych przykrościach lub utracie czegoś / kogoś.

Podobnie jak w położeniu prostym oznacza długo lub daleko, ale w bardziej niekorzystnym aspekcie.

Może to być długi czas z czymś / kimś niekorzystnym, bez czegoś lub bez kogoś: np. bez pracy, bez pieniędzy, bez miłości, bez partnera, w samotności, bez wieści, bez wolności (ona oznacza także uwięzienie lub zniewolenie) itd. bo główną ideą 10 pik w tym wypadku jest długi czas: nieszczęścia, niepowodzenia czy smutku, zwłoka a także opóźnienie w czasie.

 

Tradycyjnie oznacza złą wiadomość, na ogół urzędową albo wiadomość fałszywą (wprowadzającą w błąd) oraz niepomyślną podróż, ew. niemiłe spotkanie lub groźne, tzn. mające złe skutki, może to być spotkanie z kimś z przeszłości, kto miał zły wpływ na pytającego i teraz chce to odnowić albo kogoś nowego, kto wciągnie go w jakieś brudne sprawy lub nałóg, albo wizyta windykatora długów itp.

 

Jest też 10 pik kartą dużej zazdrości, zawiści, zdrady lub obrazy tak wielkiej, że aż "nie do wybaczenia".

 

Czasami oznacza karę - to znaczy, że zaistniałe zdarzenia są skutkiem jakiegoś uczynku, o którym można już nawet nie pamiętać (lub nie chce się pamiętać) lub kara ta bywa dosłowna, bowiem 10 pik oznacza także więzienie, czyli pobyt w zakładzie karnym.

 

źródło: własne

  • Super 1
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Dziesiątka Pik to karta podroży, oddalenia, drogi, a także symbol znacznego przemieszczenia się w przestrzeni, np. znaczne oddalenie od sytuacji, osoby.
Droga, którą wskazuje ta Dziesiątka, jest dość odległa, ale zamyka się w granicach kraju.

 

[książki wydane były w latach '90, a źródła z których inspirację czerpała autorka są jeszcze starsze, bo przedwojenne - więc  droga zamykała się "w granicach kraju", lecz po wejściu Polski do UE może być to już droga w jej granicach] 

 

źródło: Z.Śliwa, talia 24 i 32 karty 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...