Jump to content

9 PIK - znaczenie


Guest Daffne

Recommended Posts

 

9 Pik

To karta łez, stresu i strachu, depresji i koszmarów nocnych. Pojawią się problemy, ale nie poddawaj się weź się w garść a odzyskasz równowagę. Unikaj kłótni. Przestroga przed komplikacjami, smutkiem. Wieszczy zły obrót. W połączeniu z asem pik i trefl informuje o najczarniejszych wydarzeniach w życiu.

 

9 Pik

Mała droga, krótki czas. Spotkanie, zaproszenie, wizyta u kogoś, alkohol, nałogi. Lekkomyślność, działanie pod wpływem impulsu, niesłowność, niepunktualność, kłótliwość.

Odwrócona - Kłopoty w podróży. Złe towarzystwo, rękoczyny, świat przestępczy. Brak etyki, uleganie złym wpływom, brak zasad moralnych.

 

9 Pik Zamieszanie
To najbardziej wieloznaczna karta w talii, zapowiada niedalekie podróże oraz spotkania.
Pokazuje także działania podświadome, irracjonalne, które niepokoją. 
Karta sygnalizuje pojawienie się zazdrości, która potrafi zniszczyć najbardziej zażyłe przyjaźnie, rozbić dobre małżeństwa. 
Dawnymi czasy wróżki, gdy koło kobiety stanęła 9 pik przepowiadały jej ogromne kłopoty. Wyemancypowane i samodzielne finansowo panie już nie boją się zamieszania, jakie sygnalizuje ta karta. 
9 pik symbolizuje mężczyznę zazdrosnego, który jest mistrzem w budowaniu wokół siebie napięcia psychicznego. Potrafi terroryzować całe otoczenie. Najgorszy z możliwych kandydatów na życiowego partnera. 
Oznacza takie miejsca, jak dworce, koszary, laboratoria.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

9 pik

Wskazuje zmianę wywołaną nieoczekiwanymi okolicznościami lub środkami. Może to być zmiana fizyczna, ale także zmiana sposobu myślenia, zmiana poglądu na życie. Zmiany przynoszone przez tę kartę są nieuniknione i zwykle mają głęboki wpływ na przyszłe życie klienta. Sprawiają, że zaczyna bardziej troszczyć się o innych, a także często stwarzają miejsce dla nowych możliwości.

 

 

 

Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziewiątka pik – ta karta pogłębia zgubny wpływ ósemki i oznacza uderzenie szabli, które nie rani, lecz zabija. Mówi ona o tym, że wszystko, co stanie na jej drodze musi być zmiecione z powierzchni ziemi. W tym sensie jest to fatalna i złowieszcza karta. I jeśli 9 karo uściśla czas, to 9 pik symbolizuje koniec czasu, czyli śmierć. Kontrast tych dwóch kart oparty jest o przeciwstawienie młodego Saturna symbolizującego czas w procesie rozwoju (9 karo) i starego

Saturna pożerającego swoich synów, symbolizującego koniec, zatrzymanie się czasu (9 pik). Koniec opisywany przez 9 pik może być dosłowny: wycofanie się z życia lub śmierć w na skutek przyczyn naturalnych lub nieszczęśliwego wypadku, ale na szczęście takie wskazania zdarzają się rzadko. W wyjątkowych przypadkach karta ta może wskazywać na coś, co leży poza granicami życia – kontakty ze zmarłymi, wyjście poza ramy czasu i przestrzeni, dar przewidywania

przyszłości lub inne paranormalne zdolności. Najczęściej jednak jej znaczenie przyjmuje wymiar symboliczny i oznacza rozstanie, rozwód, załamanie lub głęboki kryzys emocjonalny, załamanie się jakiegoś przedsięwzięcia, zakończenie pewnej działalności, ostateczne zarzucenie jakiegoś projektu, zerwanie stosunków z kimś lub kontaktów. Astrologicznie karta ta wiąże się z VIII domem i znakiem Skorpiona oraz z XII domem i znakiem Ryb, co symbolicznie oznacza transformację i stratę.

 

9 pik – to mroczna karta, która mówi o bezpodstawnej, niczym nieuzasadnionej zazdrości lub niechęci ze strony człowieka ukazanego przez figurę leżącą obok w rozkładzie.

 

9 pik + dama karo = nienawiść ze strony szefowej lub żony szefa;

9 pik + król kier = mąż chorobliwie zazdrosny lub nienawiść ze strony ukochanego człowieka.

 

 

Źródło : Książka -Vitalij Zajczenko " Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9♠

 

Mała droga, krótki czas.

Podróże w granicach miejsca zamieszkania.

Wizyty. Spotkania rodzinne, towarzyskie lub służbowe.

Czas 1-7 dni. Drobne sprawy urzędowe lub zawodowe.

 

ODWRÓCONA.

 

Kłopoty z zaległymi sprawami.

Złe towarzystwo.

Nadużywanie alkoholu, awantury. Kłopoty w podróży.

Uzależnienia, sekty, nałogi. Niechciana wizyta.

Złe spotkanie.

Plotki, oszczerstwa.

Zerwanie znajomości.

 

 

ŹRÓDŁO - Książka H.ZUK -Karty klasyczne

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jest to jedna z mniej pomyślnych kart. Ostrzega przed rozczarowaniem, a nawet stratą. Przypomina, że niektóre sytuacje wymykają się spod kontroli niezależnie od naszych życzeń. Zarazem doradza, by pogodzić się z przykrymi faktami, skoro i tak nie mamy na nie wpływu. Należy obiektywnie przyjrzeć się faktom, zaakceptować je i ułożyć nowe plany na przyszłość. Dziewiątka pik przestrzega przed zbytnią beztroską albo przed zbędnym tłumieniem jakiegoś problemu. Przy karcie osobowej mówi, że dama osoba jest nierzetelna, niesumienna, strachliwa i niezdecydowana, a ponadto zamknięta w sobie.

 

9 pik i 10 karo lub 9 karo - kłopoty finansowe, ewentualnie złe wieści.

9 pik i inne piki - zapowiada kłopoty zdrowotne, urzędowe lub niebezpieczeństwo w podróży.

9 pik i trefle - sygnalizuje straty materialne, kłopoty zawodowe i trudny kontakt z otoczeniem.

 

 

 

Źródło : Wróżenie z kart klasycznych ze szczyptą zdrowego rozsądku - M. Piasecka

Edited by Ciastko08
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...