Jump to content
Guest Daffne

9 PIK - znaczenie

Recommended Posts

Guest Daffne

 

9 Pik

To karta łez, stresu i strachu, depresji i koszmarów nocnych. Pojawią się problemy, ale nie poddawaj się weź się w garść a odzyskasz równowagę. Unikaj kłótni. Przestroga przed komplikacjami, smutkiem. Wieszczy zły obrót. W połączeniu z asem pik i trefl informuje o najczarniejszych wydarzeniach w życiu.

 

9 Pik

Mała droga, krótki czas. Spotkanie, zaproszenie, wizyta u kogoś, alkohol, nałogi. Lekkomyślność, działanie pod wpływem impulsu, niesłowność, niepunktualność, kłótliwość.

Odwrócona - Kłopoty w podróży. Złe towarzystwo, rękoczyny, świat przestępczy. Brak etyki, uleganie złym wpływom, brak zasad moralnych.

 

9 Pik Zamieszanie
To najbardziej wieloznaczna karta w talii, zapowiada niedalekie podróże oraz spotkania.
Pokazuje także działania podświadome, irracjonalne, które niepokoją. 
Karta sygnalizuje pojawienie się zazdrości, która potrafi zniszczyć najbardziej zażyłe przyjaźnie, rozbić dobre małżeństwa. 
Dawnymi czasy wróżki, gdy koło kobiety stanęła 9 pik przepowiadały jej ogromne kłopoty. Wyemancypowane i samodzielne finansowo panie już nie boją się zamieszania, jakie sygnalizuje ta karta. 
9 pik symbolizuje mężczyznę zazdrosnego, który jest mistrzem w budowaniu wokół siebie napięcia psychicznego. Potrafi terroryzować całe otoczenie. Najgorszy z możliwych kandydatów na życiowego partnera. 
Oznacza takie miejsca, jak dworce, koszary, laboratoria.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
karolka365

9 pik

Wskazuje zmianę wywołaną nieoczekiwanymi okolicznościami lub środkami. Może to być zmiana fizyczna, ale także zmiana sposobu myślenia, zmiana poglądu na życie. Zmiany przynoszone przez tę kartę są nieuniknione i zwykle mają głęboki wpływ na przyszłe życie klienta. Sprawiają, że zaczyna bardziej troszczyć się o innych, a także często stwarzają miejsce dla nowych możliwości.

 

 

 

Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

Dziewiątka pik – ta karta pogłębia zgubny wpływ ósemki i oznacza uderzenie szabli, które nie rani, lecz zabija. Mówi ona o tym, że wszystko, co stanie na jej drodze musi być zmiecione z powierzchni ziemi. W tym sensie jest to fatalna i złowieszcza karta. I jeśli 9 karo uściśla czas, to 9 pik symbolizuje koniec czasu, czyli śmierć. Kontrast tych dwóch kart oparty jest o przeciwstawienie młodego Saturna symbolizującego czas w procesie rozwoju (9 karo) i starego

Saturna pożerającego swoich synów, symbolizującego koniec, zatrzymanie się czasu (9 pik). Koniec opisywany przez 9 pik może być dosłowny: wycofanie się z życia lub śmierć w na skutek przyczyn naturalnych lub nieszczęśliwego wypadku, ale na szczęście takie wskazania zdarzają się rzadko. W wyjątkowych przypadkach karta ta może wskazywać na coś, co leży poza granicami życia – kontakty ze zmarłymi, wyjście poza ramy czasu i przestrzeni, dar przewidywania

przyszłości lub inne paranormalne zdolności. Najczęściej jednak jej znaczenie przyjmuje wymiar symboliczny i oznacza rozstanie, rozwód, załamanie lub głęboki kryzys emocjonalny, załamanie się jakiegoś przedsięwzięcia, zakończenie pewnej działalności, ostateczne zarzucenie jakiegoś projektu, zerwanie stosunków z kimś lub kontaktów. Astrologicznie karta ta wiąże się z VIII domem i znakiem Skorpiona oraz z XII domem i znakiem Ryb, co symbolicznie oznacza transformację i stratę.

 

9 pik – to mroczna karta, która mówi o bezpodstawnej, niczym nieuzasadnionej zazdrości lub niechęci ze strony człowieka ukazanego przez figurę leżącą obok w rozkładzie.

 

9 pik + dama karo = nienawiść ze strony szefowej lub żony szefa;

9 pik + król kier = mąż chorobliwie zazdrosny lub nienawiść ze strony ukochanego człowieka.

 

 

Źródło : Książka -Vitalij Zajczenko " Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
nalka47

9♠

 

Mała droga, krótki czas.

Podróże w granicach miejsca zamieszkania.

Wizyty. Spotkania rodzinne, towarzyskie lub służbowe.

Czas 1-7 dni. Drobne sprawy urzędowe lub zawodowe.

 

ODWRÓCONA.

 

Kłopoty z zaległymi sprawami.

Złe towarzystwo.

Nadużywanie alkoholu, awantury. Kłopoty w podróży.

Uzależnienia, sekty, nałogi. Niechciana wizyta.

Złe spotkanie.

Plotki, oszczerstwa.

Zerwanie znajomości.

 

 

ŹRÓDŁO - Książka H.ZUK -Karty klasyczne

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciastko08

Jest to jedna z mniej pomyślnych kart. Ostrzega przed rozczarowaniem, a nawet stratą. Przypomina, że niektóre sytuacje wymykają się spod kontroli niezależnie od naszych życzeń. Zarazem doradza, by pogodzić się z przykrymi faktami, skoro i tak nie mamy na nie wpływu. Należy obiektywnie przyjrzeć się faktom, zaakceptować je i ułożyć nowe plany na przyszłość. Dziewiątka pik przestrzega przed zbytnią beztroską albo przed zbędnym tłumieniem jakiegoś problemu. Przy karcie osobowej mówi, że dama osoba jest nierzetelna, niesumienna, strachliwa i niezdecydowana, a ponadto zamknięta w sobie.

 

9 pik i 10 karo lub 9 karo - kłopoty finansowe, ewentualnie złe wieści.

9 pik i inne piki - zapowiada kłopoty zdrowotne, urzędowe lub niebezpieczeństwo w podróży.

9 pik i trefle - sygnalizuje straty materialne, kłopoty zawodowe i trudny kontakt z otoczeniem.

 

 

 

Źródło : Wróżenie z kart klasycznych ze szczyptą zdrowego rozsądku - M. Piasecka

Edited by Ciastko08
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Dziewiątka Pik jest bodaj najbardziej wieloznaczna.
Stojąc w normalnej pozycji może symbolizować krótką podroż, niedaleką odległość (np. z Asem Karo oznacza wiadomość, list z niedaleka, nawet z tego samego miasta lub z pobliskiej miejscowości).
Ta sama Dziewiątka symbolizuje tez zaproszenie na spotkanie towarzyskie, rodzinne, służbowe lub inne.
Dziewiątka Pik odwrócona zapowiada, ze zaprosisz kogoś do domu, do kawiarni, do pracy. Często wiąże się to z piciem alkoholu.

 

Ważne w interpretacji jest połączenie dwóch dziewiątek: pikowej i treflowej

9 Pik i 9 Trefl (obie w normalnej pozycji): oznacza to pechowe życie, pecha do różnych spraw, niefart, rzucanie kłód pod nogi.
Jeżeli obie te Dziewiątki odwracają się, równocześnie odwraca się ów pech i niefart.
Gdy 9 trefl stoi normalnie, a odwraca się 9 pik przybliża to wyjście z pecha, jego odwracanie się.
Podobnie jest, gdy normalnie stoi Dziewiątka Pik, zaś Treflowa jest odwrócona.
Obie te pozycje, gdy raz odwraca się jedna, raz druga, zapowiadają, że możesz mieć nadzieję na wyprostowanie się dróg życiowych.

 

źródło: Z.Śliwa, talia 24 i 32 karty 

  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...