Jump to content

Lustro mistrza Twardowskiego


Villemo666H

Recommended Posts

Jak wiecie w węgrowskiej bazylice (na zakrystii) znajduję się lustro Jana Twardowskiego.

Muszę przyznać, iż jest to przedmiot bardzo fascynujący (miałam okazję widzieć go na własne oczy). Być może spowodowane to jest niesamowitą historią, która stała się jego udziałem (chyba każdy wie jaką?), a być może sprawia to jego wygląd (widać, że jest bardzo stare,i że wiele przeszło).

Istotne jest co innego: podobno ten kto w nie spojrzy zobaczy samego Szatana (pomijając fakt, iż obecnie jest tak zaśniedziałe i umiejscowione w takim miejscu, że przejrzenie się w nim graniczy z cudem).

Zastanawiam się czy zwykły przedmiot może mieć taką moc i właściwości...i oczywiście ubolewam nad faktem,że wisi w 'domu bożym'...

Link to comment
Share on other sites

Ja bym to przeniósł do działu Magii Ceremonialnej. Tutaj raczej pytasz się o narzędzie wykorzystywane do ewokacji, ew. wróżbiarstwa, dywinacji aniżeli samego w sobie "Szatana" i "szatana".

 

Co prawda nic nie wiem o samej legendzie o Mistrzu Twardowski, a jeśli wiedziałem to wywietrzało mi jednakże tak, można dojrzeć i "Szatana" i "szatana" i nie tylko z lustra w/w.

 

W moim odczuciu jest tutaj mowa o jednej z technik/możliwości jasnowidzenia, w omawianym temacie istot (jak to czasem określam) z drugiej strony lustra, czyli tamtego świata. Nie każdy ma ładnie rozwiniętą umiejętność jasnowidzenia bez wspomożenia siebie różnego rodzaju rytuałami, akcesoriami, i to właśnie powód ich wykorzystania (dla mnie zresztą zrozumiały). Samo w sobie patrzenie nic nie da, należy jeszcze wiedzieć jak to robić, i jak ew. dodatkowo stymulować swój umysł i inne zmysły by dojrzeć. Generalnie kwestia różnie omawiana.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, przeciętna osoba spoglądająca w to lustro na pewno nie dojrzy nic poza swoim odbiciem.

 

Jakiekolwiek lustra magiczne wiążą swoją "moc" z umiejętnościami maga. Tak samo podczas ewokacji można używać czarnego lustra, w którym można dostrzec np. przywoływanego ducha, ale nie może tego zrobić każdy.

 

Co prawda nic nie wiem o samej legendzie o Mistrzu Twardowski, a jeśli wiedziałem to wywietrzało mi jednakże tak, można dojrzeć i "Szatana" i "szatana" i nie tylko z lustra w/w.

 

eee.. no dobra, to teraz pytanie za sto punktów, od kiedy istnieje "Szatan" jako realna istota? i jaka jest różnica między pisaniem słowa "Szatan", z małej, a z wielkiej litery?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...