Skocz do zawartości

cieniste istoty


nirva2991

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiedziałam gdzie umieścić temat .

 

chciałabym się Was zapytać z jakich powodów pojawiają się "cieniste istoty " i skąd one w ogóle do nas przychodzą ? W jakim celu ?

Edytowane przez Daffne
krzaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to hologramy stworzone przez firmy testujące nową formę reklamy wizualnej. Kiedyś postacie z tektury, teraz cieniste istoty. Albo coś podobnego. Nie wiem. Nie jestem aż tak obeznany z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to hologramy stworzone przez firmy testujące nową formę reklamy wizualnej. Kiedyś postacie z tektury, teraz cieniste istoty. Albo coś podobnego. Nie wiem. Nie jestem aż tak obeznany z tematem.

 

Nie dziwię się, że ludzie odchodzą z tego forum biorąc pod uwagę poziom żartu i wypowiedzi użytkowników przy poważnym pytaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że ludzie odchodzą z tego forum biorąc pod uwagę poziom żartu i wypowiedzi użytkowników przy poważnym pytaniu. ;)

rzecz w tym, że to pytanie było zadane na tyle ogólnie, że w sumie można je różnie intepretować i nie wiem o jakie cienie chodzi ;) Żart, żartem, ale przyłączam się do pytania Zośki nirva w jakich sytuacjach pojawiają sie te cienie? Opisz dokładniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no tekturowe to nie było :D halucynacji nie dopuszczam , ponieważ wiem jak wygląda przewidziany obraz , a jak widziany naprawdę . chociaż widziałam to tylko ja , nie mam świadków :)

 

ogólnie to była po prostu czarna postać , baardzo mocno rozmyta , bez wyraźnych szczegółów . na internecie jest bardzo mało na ten temat , znalazłam tylko taki artykuł :

 

"Tak długo jak istnieją poszukiwania i zjawiska związane z duchami, tak długo pojawiają się także relacje o "cienistych ludziach". Owi cieniści ludzie są opisywani jako niewyraźni, podobni do cieni, a ich pojawieniu się towarzyszy dziwne uczucie. Prawie zawsze przybierają męskie kształty, są wysocy i posiadają obszerną sylwetkę, zaś być może najdziwniejszą ich cechą jest to, że prawie zawsze są widywani z kapeluszami na głowach. Niekiedy mają czerwone oczy, które wydają się przeszywać cię na wskroś.

 

Czy to są "zwykłe" duchy? Ludzie w większości odpowiadają przecząco. Cieniści ludzie zwykle wydają się nie mieć jakiegoś konkretnego celu swoich wizyt, nie emitują również negatywnych uczuć, wydaje się jednak, iż są oni na swój sposób nieżyczliwi. Ważnym elementem obserwacji cienistych ludzi jest to, że, inaczej niż w przypadku "konwencjonalnych" duchów, wydają się oni być świadomi naszej obecności. Często manifestacje odbywają się z udziałem bytów, które wydają się zajmować się swoimi codziennymi sprawami, rzadko bywają one zauważone, rzadko też próbują porozumieć się z ludźmi. Cieniści ludzie wydają się być świadomi naszej obecności i faktycznie wydaje się, że chcą abyśmy czuli do nich niechęć i strach.

Czy cieniści ludzie są źli? Ludzie(świadkowie) skłaniają się ku stwierdzeniu, że tak, szczególnie z powodu negatywnej atmosfery, jaką wokół siebie tworzą. Jednakże dokumentacja negatywnych zdarzeń wywołanych przez cienistych ludzi jest dość skromna. Tak naprawdę w większości przypadków nawiedzeń zjawy pojawiają się stopniowo lub znikają,gdy tylko zostaną zauważone. Cieniści ludzie wydają się nie wypowiadać żadnych słów ani też nie zbliżają się do świadka, za to stoją przy wejściach i kątach pomieszczeń.

Niektórzy mówią, że cieniści ludzie są obcymi lub istotami przemieszczającymi się w czasie. Jest to interesująca teoria, ponieważ sugeruje ona, że te byty nie tylko istnieją, ale też są częstymi gośćmi w naszym życiu.

Dlaczego tak bardzo się przy nas kręcą? Czy jesteśmy przez nich badani? Czy to dlatego tak dużo relacji o "uczuciu zła" pochodzącym od tych stworzeń?

Tym co czyni cienistych ludzi zjawiskiem interesującym, jest zgodność obserwacji. Obojętnie, czy obserwacji dokona starsza osoba czy dziecko, lub ktokolwiek inny, świadkowie zawsze widzą to samo. Relacje ludzi mieszkających na przeciwnych końcach świata i ich wspomnienia są do siebie uderzająco podobne. Jakkolwiek cieniści ludzie stanowią regularny element życia wielu osób. "

 

artykuł wzięty z zjawiskaparanormalne.pl

 

 

widziałam to kilka lat temu i teraz widząc podobny temat na forum , postanowiłam się zapytać :) było widziane tylko raz . później ktoś mi opowiadał podobną sytuację , ale nie wiem co o tym myśleć .

 

pomyślałam , że tutaj może ktoś więcej wiedzieć na ten temat . z innych źródeł wiem , że to bardzo często widzą dzieci, albo pojawia się przy(po) kogoś śmierci . jak znajomemu umarł ojciec też przez kilka dni widział właśnie "czarną postać" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas śmierci słyszałam, że pojawia się czasem ciemna postać...(osobiście ja nie widziałam - znam tych co widzieli), ale to bardziej coś w stylu Anioła Śmierci...który może pojawiać się przed zagrożeniem życia i/lub przed samą śmiercią.

 

A odnośnie Cienistych Istot to o taką Ci chodzi?

Link: Wyjaśnić niewyjaśnione - ludzie cieniści - Paranormalne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś umówiłam się z koleżanką, że przy zasypianiu będziemy sobie wizualizować to, że odwiedzam ją podczas snu w mieszkaniu. Nie znałam rozkładu pomieszczeń w mieszkaniu ale chyba udało mi się jakby przedostać bo następnego dnia zszokowana koleżanka potwierdziła rozkład pomieszczeń. ale najgorsze jest to, że teraz ja jestem w wielki szoku bo podczas tego pół snu czy jak to nazwać ... kiedy wchodziłam do pokoju gdzie spała ta koleżanka, widziałam normalnie jak śpi ... zaskoczyła mnie własnie postać mężczyzny w kapeluszu,która leciała wprost na mnie, żebym nie weszła do tego pokoju.I jestem w szoku bo powyżej Nirva napisała o mężczyznach w kapeluszach... szok szok szok. W każdym razie doszłyśmy do wniosku, że to ''coś'' chroni moją koleżankę skoro wygoniło mnie z pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być myślokształty albo porzucone servitorki które zatraciły część mocy.

Znam człowieka który tworzy takie cienie dla zabawy bo jest egocentrykiem, uważa się za Boga i robi sobie z nich armię.

Tak, wiem. Jak dla mnie idiota.

Ale to zwykłe konstrukty. Im mniej wyrazista istota (charakter), tym mniej potężna, więc... Nie wiem czym się przejmować. To jak rozstrząsanie czym są te małe pędraczki na ziemi, no są, jak wiele istot wokół. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez je widuje, tak naprawde odkad pamietam, z jedna mala roznica. Jesli widze te postac w domu to zawsze w postaci jakby kota, zawsze tylko w moim pokoju, kiedy go dostrzege przebiega od jednego kata pokoju do drugiego, dokladnie po skosie i w tym rogu znika. Jesli zdarza sie to na zewnatrz, jest to postac wlasnie zblizona do wysokiego mezczyzny w kapeluszu, odchodzaca zawsze gdy go spostrzegne. W latach szkolnych zdazalo mi sie go widywac przynajmniej raz dziennie. Co mnie zdziwilo przestal sie pojawiac, w momencie kiedy dostalam kota ( czarnego). Potem pojawil sie ponownie, kiedy wyjechalam na studia a kot zostal w domu. Nie pojawial sie juz taka czestotliwoscia, ale jednak. Rowniez do momentu w którym dostalam psa, od tamtej pory nie przypominam sobie zebym go widziala.

Jesli chodzi o atmosfere i strach, to z racji tego ze widze go odkad pamietam, nie specjalnie sie go boje. Jeszcze jak bylam mala i nie dokonca wiedzialam o co chodzi bylam nieco wystraszona. Pozniej mialam jakby wrazenie, ze on mnie po prostu pilnuje, chroni, zazwyczaj pojawial sie w sytuacjach kiedy bylam tylko sama, zdazalo sie jednak ze pojawial sie jak bylam z kims, jednak byly to pojedyncze osoby ( z tego co sobie przypominam) i nigdy nie patrzace w jego strone, odwrocone tylem, lub bokiem, skupiajace sie zupelnie na czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wy widzicie te postacie w życiu realnym tak ?

No a ja przy zasypianiu, kiedy wyobrażałam sobie, że chodzę po domu tej koleżanki, tam mnie zaskoczył Pan w kapeluszu gdy chciałam wejść do pokoju w którym koleżanka spała w tym pół śnie.

A tak w życiu realnym po pogrzebie mojej cioci, której ja jako jedyna nie widziałam w kaplicy... widziałam na podłodze postać jakby cioci leżącej na podłodze ze złożonymi rekoma. Byłam wtedy mała, mój pokój miał uchylone drzwi, wołałam mame a ona nie słyszała !!!! Byłam przerażona, odebrałam to jako ducha a do tej pory nie wiem co to naprawdę było. Bp nie wiem czy duch może mieć czarną postać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to hologramy stworzone przez firmy testujące nową formę reklamy wizualnej. Kiedyś postacie z tektury, teraz cieniste istoty. Albo coś podobnego. Nie wiem. Nie jestem aż tak obeznany z tematem.

 

- hmm... wiesz LM, myślę że niewątpliwie zapewne ponownie powinieneś zostać Ekspertem, w "nie wiedzy" tym razem :))^

 

przesadzacie :D ja sie uśmiałam troszke :D

 

- śmiać sie jest zdrowo, ale z siebie... a nie z innych moja Panno... :P^

 

 

 

---pozdrawiam... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam niedawno cos bardzo podobnego. Nie widzialam jednak zadnej postaci a cien jak mi przelatuje i widze go tylko katem oka. Nawet siedzac przed komputerem, w pokoju i bedac sama w mieszkaniu tez to mialam. Wtedy tez wyostrzyly mi sie zmysly i zdolnosc co do wahadelka sie polepszyla. Uznalam jednak, ze nie ma nic za darmo i to cos upomni sie o zaplate za jakis czas, dlatego kazalam jej odejsc. Od tego czasu nie widze juz zadnych cieni katem oka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...