Skocz do zawartości

Rozkład na pytania zamknięte z kartą KOŁO


Gość PannaDorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PannaDorotka

Jeszcze przed atakiem pojawił się taki fajny sposób na zadawanie pytań zamkniętych kartom i możliwość uzyskania odpowiedzi TAK lub NIE.

Nie ma tego tematu już, a ja niestety nie pamiętam na czym konkretnie polegał.

 

Wiem, że ważną rolę odgrywała karta KOŁO + chyba 7 innych kart (część w pozycji pozytywnej i część odwrócona), ale mogłam coś pokręcić :D

 

Wie ktoś może o czym mówię? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pasqualina

Pamiętam.:hahahaha:

wyjmujesz koło z całej talii reszte kart tasujesz.

losujesz 7 kart, tasujesz. dokładasz koło, tasujesz całą 8 i po koeli układasz na 4 kupki. Odpowiedź jest tam gdzie masz koło. Pierwsza kupka - tak, druga- tak,ale..., trzecia - nie, czwarta- nie,ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Linkinia

Zauważyłam u siebie, że jeżeli nie podchodzę emocjonalnie do pytania, to się sprawdza. Wszystko zależy od mojego nastawienia, ale póki co sprawdzalność pół na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich pytań 'pewnych' . Kiedys znajoma stawiala tarota dla kolegi. To byla zabawa na pytania tak/nie gdzie kolega znal odpowiedzi i byl ich pewny..no wlasnie nie do konca. Zapytal kolezanki ( z uczelni sie znali, wiec tego nie wiedziala) czy ma inne rodzenstwo poza bratem. Mieszkal wtedy z tatą, mama i bratem. W kartach jej pokazalo, ze jest ktos jeszcze. Chlopak zasmial się, bo byl przekonany o swojej racji. Po dwoch latach okazalo sie, ze ma jeszcze siostre :DDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Postanowiłam sprawdzić ten rozkład, poprzednio miałam również taki zamiar jednak nie zdążyłam :) Dziękuję osobie, która ponownie poruszyła ten temat. Wracając do rozkładu to jestem mile zaskoczona, wszystko się sprawdziło jak do tej pory:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Pamiętam.:hahahaha:

wyjmujesz koło z całej talii reszte kart tasujesz.

losujesz 7 kart, tasujesz. dokładasz koło, tasujesz całą 8 i po koeli układasz na 4 kupki. Odpowiedź jest tam gdzie masz koło. Pierwsza kupka - tak, druga- tak,ale..., trzecia - nie, czwarta- nie,ale...

Nie znam tego rozkładu, czy ktos mógłby mi wyjaśnić jak to stosować , bo nie do końca zrozumiałam. Zadaje jedno pytanie i odkrywam wszystkie kupki i karta która jest w kupce z Kołem jest odpowiedzia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego rozkładu, czy ktos mógłby mi wyjaśnić jak to stosować , bo nie do końca zrozumiałam. Zadaje jedno pytanie i odkrywam wszystkie kupki i karta która jest w kupce z Kołem jest odpowiedzia??

Tam gdzie koło tam odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Aczkolwiek myślę, że to kwestia dogadania z kartami, bo kolejność możesz sobie zmienić, lub zadać nieco inne pytania - ale lepiej żebyś wtedy używała tego ustalonego z kartami rozkładu. Bynajmniej takie jest moje zdanie ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Mam pytania odnośnie tego rozkładu. Muszę powiedzieć, że faktycznie sprawdzalność jest niesamowita, jakieś 95% u mnie, jeszcze sobie to sprawdzam. Z drugiej strony chyba nie ma sensu sprawdzać niczego, do czego mamy emocjonalny stosunek, nawet jeśli znamy odpowiedź. Bo mi nawet na pytanie: czy mieszkałam w dzielnicy x z osobą y? pokazało "nie, ale...". Podejrzewam, że wpływ miał mój stosunek do samego faktu tego zamieszkiwania razem. Więc żadnego pytania o przyszłość nawet nie sprawdzałam.

I tak: jest sens prosić kogoś innego o zrobienie tego układu dla nas? Ja losuję karty, ktoś inny je tasuje i układa w stosiki?

I drugie: czy jeśli Koło pokazuje nam się na stosie "tak, ale" lub "nie, ale", czy to znaczy, że trzeba też zinterpretować tę drugą kartę, aby wiedzieć jakie to "ale" jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens, jeśli ta osoba ma "rękę do kart", jest obiektywna etc.

To czy Ty wyjmujesz/układasz/osujesz karty czy osoba, to już sprawa między Wami, jak byłam u wróżki, to ona tasowała, a mnie kazała wyciągać, a ja z kolei wolę wyciągać za innych, żeby mi nie babrali moich kart :P

Tak, wówczas ta druga karta jest odpowiedzią co "ale". Czyli np na pytanie, Czy on zadzwoni pierwszy po kłótni:

Koło + Wisielec w kupce "tak, ale" = tak, ale później niż tego oczekujesz

Koło + Wisielec w kupce "nie, ale" = nie, ale przemyśli sobie co mu powiedziałaś

 

W pozostałych dwóch przypadkach (samo "tak"/"nie") nie bieżemy kart dodatkowych pod uwagę. Chyba, że tak się 'dogadasz' z nimi, że będą dla Ciebie pewną podpowiedzią (ja np. nie umiem "nie zwracać uwagi" na tę drugą kartę), dlaczego tak, a nie inaczej, czyli na to samo pytanie, byłoby to np:

Koło + Wisielec w kupce "tak" = tak, bo przemyśli sobie co mu powiedziałaś i spojrzy na to inaczej

Koło + Wisielec w kupce "nie" = nie, bo wisi mu to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Maestro
A jeżeli na pytanie : Czy dojdzie do 2 spotkania z Panem K?

Wyjdzie: Koło + Świat w kupce tak,ale...

Jak to rozumieć?

 

Tak, ale poza miejscem zamieszkania, w innej miejscowości, albo w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale poza miejscem zamieszkania, w innej miejscowości, albo w internecie.

 

w internecie?..hmmm ciekawe, nigdy ta karta nie pokazała mi kontaktu internetowego.

No ale jestem początkująca i dopiero się uczę,wiec wszystko przede mną :)

Dziękuje bardzo za tak szybką odpowiedź:icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też spróbowałam, i na każde moje pytanie karty odpowiadają TAK...

Tak się zastanawiam , czy można to interpretować w pytaniach "czy coś się wydarzy" lub "czy powinnam", jeśli Koło jest w pierwszej kupce, że wydarzy się to szybciej lub jest silniejsze od tego w drugiej i tak samo z NIE, czy jeśli jest w trzeciej kupce to jest silniejsze od tego w czwartej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ooooOj ja również pamiętam tan układ. Losowało się 7 kart + koło fortuny. Następnie wylosowane karty układało się w pozycji:

1 - 2 TAK

3 _ 4 TAK ALE...

5 _ 6 NIE ALE...

7 _ 8 Nie

W zależności w którym rzędzie wypadło koło fortuny - karta obok dawała odpowiedź. Karty pod i nad Kołem fortuny wyjaśniały okoliczności.Czyli odpowiadały dlaczego? ( interpretuje się karty - obok , nad i pod Kołem Fortuny)

Edytowane przez tatiana_74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, dopiero zaczynam poznawać tarota, ale postanowiłam wypróbować powyższy rozkład. I niestety nie wiem o co chodzi, ale odpowiedzi są błędne.

Zadałam kartom 4 pytania i na wszystkie odpowiedziały Odwrotnie. Na pytanie czy mam mężą odpowiedziały zdecydowanie "nie", a mam. Na pytanie czy mam rodzeństwo odpowiedziały "nie" , a mam. Na pytanie czy chodziłam do szkoły muzycznej odpowiedziały "nie, ale...", a chodziłam. Na pytanie, czy latałam kiedyś samolotem odpowiedziały "tak, ale...", a ja nie latałam. O co chodzi? Czy karty nie chcą ze mną rozmawiać, czy ja nie potrafię ich interpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Nie zniechęcaj się tymi błędnymi odpowiedziami. Też próbowałam tego rozkładu i również miałam prawie same błędne odpowiedzi. :) A to wcale nie znaczy, że karty nie chcą z Tobą rozmawiać, więc nie zniechęcaj się i nie rezygnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 26.11.2012 o 01:03, Gość Pasqualina napisał:

Pamiętam.:hahahaha:

wyjmujesz koło z całej talii reszte kart tasujesz.

losujesz 7 kart, tasujesz. dokładasz koło, tasujesz całą 8 i po koeli układasz na 4 kupki. Odpowiedź jest tam gdzie masz koło. Pierwsza kupka - tak, druga- tak,ale..., trzecia - nie, czwarta- nie,ale...

Co jeśli trafia mi się koło w opcji z "ale" czy druga karta występująca daje podpowiedź czy trzeba jakiś inny rozkład aby poznać to ale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...