Jump to content

Własna śmierć, powrót.


Persona

Recommended Posts

Witam

Śniłam o własnej śmierci. Nie o tym co do niej doprowadziło, po prostu wiedziałam że nie żyję. Dookoła mnie był półmrok, ale co dziwne czułam się tam naturalnie, można powiedzieć bezpiecznie, nie byłam przerażona ani zaskoczona.

I później słyszałam męskie głosy, nikogo nie widziałam, tylko głosy, powtarzające cały czas "musisz wrócić, bo nie żyłaś tak jak powinnaś żyć" (to zdanie zapamiętam chyba do końca życia). Pamiętam że byłam lekko zawiedziona tym, że każą mi odejść.

Później wsiadłam do pociągu. Był on taki stary ( bardziej retro) z czerwoną lokomotywą i pełno pary wokoło. I jadąc tym pociągiem miałam wrócić do świata żywych.

Dodam że nikt nie zmarł w ostatnim czasie wśród najbliższych, ani nigdzie nie podróżowałam daleko. Mam 22 lata.

Bardzo proszę o pomoc, czuję się bardzo dziwnie z tym snem.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

czy nie masz ostatnio wrażenia, żalu, że coś ci umknęło? Doprowadziłaś do jakiejś zmiany w swoim życiu i teraz tęsknisz za tym, co było. Masz wątpliwości, czy aby na pewno poszłaś we właściwym kierunku.

Rozmyślasz nad przeszłością.

Sen przypomina ci, że coś jest szansa na przywrócenie tamtego stanu rzeczy, to jednak warto się zastanowić, czy to, co jest teraz nie jest jednak lepsze. Czasem trudno nam się dostosować w początkowym etapie do zmian. Człowiek musi się zaklimatyzować. Ale zmiany, jeśli powodowane własnymi decyzjami - z reguły okazują się dobrymi. Trzeba tylko trochę poczekać...

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź. Przyznam ze nie patrzyłam tak na ten sen, dobrze usłyszeć inną opinię. I cóż, wątpliwości w życiu mam od groma, ale nie zamierzam wracać :)

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, ze najbardziej skupiłam się na tym co mówiły głosy. Interpretowałam je jako opinię/reakcję otoczenia wobec drogi jaką w życiu obrałam, wobec wartości którymi w życiu się kieruję. Że to co robię nie podoba się innym, nie jest tym czego ode mnie wymagają, choć mnie zapewnia szczęście.

Jedynie tego pociągu w tym śnie nie mogę zinterpretować.

Link to comment
Share on other sites

Hmm dla mnie głos znikąd jest tutaj bardziej twoim głosem wewnętrznym. Może być też tak, że te twoje obawy są związane z opinią innych, tym 'co ludzie powiedzą'.

Element pociągu wskazuje tutaj na trasę, którą obrałaś. Ma to też związek z tym, że podążasz za czyimiś ideałami. Jakby ktoś tobąkierował. No i cofasz się.

To rzeczywiście zastanawiające, a taki sen raczej nie przyśnił ci się bez przyczyny... Może musisz coś sobie uświadomić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...