Skocz do zawartości

Czakra serca- i co dalej...?


Lost_in_Translation

Rekomendowane odpowiedzi

Co następuje po rozbudzeniu się czakry serca? Czy po niej zaczyna się budzić czakra gardła a potem następne? Ile mniej więcej to wszytko trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie obowiązuje jakaś kolejność. To nie jest zaliczanie klas, poziomów tylko ustawiczna praca.

Nie istnieje pojęcie czasu po którym będzie następna czakra dostrojona. Może być 1000 lat lub 1 dzień.

Czakry to jak soczewki w obiektywie aparatu fotograficznego. Muszą być wszystkie dokładnie dostrojone, wtedy cały obiektyw spełnia swoje znaczenie. Dostrojenie odbywa się powoli i dotyczy różnych czakr nie ma tu jakiejś kolejności. Mało tego ta misterna konstrukcja - twoja "świetlówka" - Sushumna wzdłuż kręgosłupa jest ciągle rozstrajana.

 

Wszystko dookoła ją rozstraja, w takim Świecie żyjesz Ty i ja. Nie ma czegoś takiego jak dostrojenie raz i na zawsze.

 

Co do czakry serca polecam te dźwięki kryształowych mis.

[video=youtube;XMWgmV-w6SE]

 

 

Słucham np kilka godzin, cichuteńko, na tle innych wykonywanych czynności - szumu dnia codziennego. Całe ciało zaczyna "wibrować". Mam czas wieczorem po

całodziennym zamęcie tuż przed zaśnięciem. Często mi w sypialni grają te dźwięki na minimum głośności. Chodzi tu o specyficzny moment na który mnisi godzinami mantrują, śpiewają to OM. Jest to chwila gdy uda Ci się (lub nie) przejść poza pustkę, wyjść poza własne ego.

U mnie to było z jednej strony wibrowanie tak silne, że obawiałem się że rozlecę się na kawałki, pojedyncze atomy, w ciemnym nieprzeniknionym "dymie" z równoczesnym uczuciem błogości płynącym z serca. Zależy od Ciebie w jakim kierunku się udasz, za wibracją Serca czy strachem (przed śmiercią).

Ten moment jest bardzo ważny, reszta powiem to "pryszcz". Dlatego nie dziwię się, że sporo różnych medytacji odbywa się w przy dźwiękach pobudzających czakrę serca tym OM. Jaki by był inny sens, że tak wielu ludzi godzinami siedzi i mamrota OM, OM... mantruje, czy słucha jednego dźwięku.

 

Dźwięki w tonacji F to są bluesy i nie tylko, np:

Sinead O'Connor - The House of the Rising Sun

czy śpiew

- bardzo precyzyjnie trafia w serce

lub inny bardziej "melodyjny" utwór: Tom Kenyon - The Boatman (Imaginarium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...