Skocz do zawartości

Ręka,nos i oko prawde Ci powie ?


patrycja91

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zauważyliście ale sporo ludzi widzi sens w ''swędzeniu'' danej części ciała.

Podaje przykłady podsłuchane od starszych ludzi :

1. Swędzi Cię prawa ręka = Ktoś Cię odwiedzi, dostaniesz telefon lub smsa, mejla tego samego dnia

2. Swędzi Cię lewa ręka = Ktoś odda Ci pieniądze, znajdziesz tego dnia pieniądze

3. Swędzi Cię prawe oko = Czeka Cię płacz tego dnia

4. Swędzi Cię lewe oko = Będziesz się tego dnia intensywnie z czegoś śmiał

5. Swędzi Cię prawa dziurka nosa = Będziesz tego dnia zły lub zapowiada to kłótnie

6. Swędzi Cię środek nosa = Ktoś Cię odwiedzi

7. Swędzi Cię lewa dziurka nosa = Miłość, sex , kontakt z ukochaną/ym tego dnia

 

Wiem, że to dość zabawne i absurdalne ale może komuś z Was coś się sprawdza na codzień ?

 

To samo tyczy się sztućców, które spadną na podłogę... nóż to wróg, łyżeczka odwiedziny kobiety itd

 

Kolejna sprawa związana z przepowiedniami i ciałem to palce u stopy. Ponoć jeśli drugi palec jest dłuższy od największego to kobieta zostanie wdową a mężczyzna wdowcem w swoim życiu.

 

To wszystko podsłuchane od matek,babek,cioć itd :) dość chyba wesoły wątek a mniej magiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Botis

Coś w tym prawdy jest pewnie niektórzy ludzie są bardziej uwrażliwieni na takie bodźce i stąd takie powiedzenia, które przechodzą z babki na babkę ;)

 

Sam sprawdzałem niedawno i muszę powiedzieć, że sprawdziło się w 90% więc więcej niż karty i wróżby ;)

Więc jest to nie jaki sposób dla kogoś kto takie sygnały ma nie mylić oczywiście, gdy kogoś nos swędzi bo jest chory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sznuflina napisałam o tym w swoim poście. ;) u mnie się nie sprawdza to z oczami. ale z nosem , że będę zła tak. prawa ręka jak swędzi to smsa dostaję w przeciągu dwóch godzin. ;)

 

i koleżanka opowiadała, że już dwie ciotki które miały dłuższy paluszek u stopy drugi od największego straciły mężów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość madzia_k6

prawe - lzawe.. lewe - smiewe.. to u mnie sie zawsze sprawdza.

 

Z nosem różnie bywa. Prawa strona jak mnie swędzi to na złość, kłótnie, sprzeczkę itp. czubek nosa (i tu występuje zupełnie inne swędzenie takie dziwne jak bym cos miała na nosie a nie mam nic) to taki porządny nerw. Lewa podobnie jak oko zabawnie, wesoło itp. Poobserwować muszę z wiadomościami i telefonami.

O palcach nie słyszałam :)

 

A jak spotykam zakonnicę na drodze, to zawsze spotykam kogoś znajomego. Ksiądz również spotykam, ale osoby których spotkać nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...