Jump to content

obcy ludzie w snach


patrycja91

Recommended Posts

Nie rozumiem dlaczego w moich i pewnie nie tylko w moich snach pojawiają się ludzie, których znam tylko z widzenia, o których nie myślę, z którymi nie mam kontaktu, po prostu się nie znamy. Widziałam kogoś np 3 miesiące temu a przysnił mi się wczoraj... Nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, że często ludzie w naszych snach to my sami, ale detale są istotne tylko wtedy jeżeli typ jest wzrokowcem. Ja np nie mam bladego pojęcia jak wyglądają ludzie z moich snów, wiem, że są, często kim są ale nie wiem jak wyglądali. Poza tym sen czasami potrzebuje statystów, chce przekazać komunikat, ale nie może użyć znajomych postaci, żeby go nie zamącić emocjonalnym stosunkiem świadomości do nich i wtedy przydają się tacy statyści, osoby nieznane ale widziane kiedyś.

Link to comment
Share on other sites

W snach które mają nam cos wskazać często nie jest ważna osoba/osoby występujące, wiec odbieramy ją jako kogoś obcego, bo nie o nią chodzi, a o sam przekaz, ona jest jedynie narzędziem do przekazu. Bardzo często nawet nie pamiętamy po przebudzeniu się twarzy tych osób, za to wiemy na przykład o czym nam mówiły we śnie lub w co były ubrane, pamiętamy scenerię i t.p., bo to było akurat ważne. Więc w przypadku takich snów należy sobie przypomnieć całą tą "otoczkę", tu mogą być jakieś wskazówki dla nas.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi.Myślałam, że ludzie, którzy ukazują się nam w snach a których znamy tylko z widzenia czy np widzieliśmy ich dajmy na to na fejsbuku myślą o nas lub chcieli by nas poznać, coś powiedzieć.

Myślałam, ze to ma głębszy podtekst. No ale w sumie co chciałaby nam przekazać kobieta spotkana w autobusie... ? No właśnie. To chyba mózg zapamiętał twarz a w śnie przywołuje bo kogoś musi. :D

 

Chyba założę zeszyt, będę zapisywać co rano zapamiętane sny, pod tym zapisywać znaczenie poszczególnych rzeczy z sennika. Może też więcej zrozumiem.

Edited by Lilith
połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest ważne, każdy detal, każde słowo i uczucia jakie towarzyszyły Ci w czasie snu.

Bywa tak,że sen nic nie znaczy i nie zawiera żadnego przekazu i chyba tak jest w tym przypadku.

Sniłaś i nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

Nawet w snach proroczych, wiele elementów nie ma znaczenia. Uwagę na szczegóły zwraca się zwykle dopiero po zrozumieniu głównego wątku snu, jego przesłania.

Czasem takie rzeczy, jak np. pogoda, maja znaczenie - czasem nie. A czasem nawet, gdy jest sens tłumaczyć ten poboczny element (bo ma on jakieś znaczenie dla głównej interpretacji) - jego znaczenie jest tak nikłe, lub oczywiste dla sytuacji śniącego, że można go pominąć.

 

Trzeba zrobić dokładny przesiew, bo zbytnie skupianie się na tym, co 'stoi z boku', może zaburzyć właściwe zrozumienie snu.

 

Co do tych obcych ludzi - to już zależy.

Jeśli są to, jak już ich wyżej nazwała Bluebell - 'statyści', nie odgrywający żadnej roli we śnie, po prostu gdzieś tam sobie 'istniejący' - nie zwracałabym na nich uwagi.

Dopiero w momencie, gdzie ta konkretna, obca osoba ma jakieś naczenie dla głównego przesłania snu - wtedy bym się zastanowiła.

Ale raczej bez przesady z tym kolorem włosów i ubraniem... Istotne jest raczej zachowanie takiej osoby, to, co się wokół niej dzieje.

 

 

Nie zapominajcie też, że jest to czysto fizjologiczna sprawa, że nasz mózg 'zarejestruje' obraz - twarz osoby mijanej pospiesznie na ulicy. Właśnie te obrazy, których nie zarejestrowaliśmy świadomie - wnikają do naszej podświadomości, która to korzysta ze 'zmagazynowanych' obrazów i wpowadza je do naszych snów.

Przecież to nie jest tak, że mózg wymyśla sobie twarze, które ukazują się we śnie. Człowiek nie jest w stanie 'uwidzieć' czegoś, czego nigdy nie widział. Nowe obrazy stwarza poprzez łączenie pierwiastków, które istnieją w jego pamięci.

 

PS. Przenoszę wątek do innego działu, bo to chyba oczywiste, że to nie jest prośba o interpretację snu...

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie widział, czy nie przeżył ? to jest ogromna róznica.

Przecież widzieć można np. wojnę oglądając film, a faktycznie, nie przeżyło sie wojny.

To samo dotyczy twarzy, miejsc, czy innych sytuacji.

Powyższy opis, niczego nie opisuje konkretnie. Jest tylko stwierdzeniem i zapytaniem. Nie ma się nad czym rozwodzić.

Może opiszesz jeden ze swoich snów, wtedy bedzie można wysnuć jakieś wnioski.

Link to comment
Share on other sites

Widziałam w śnie chłopaka, którego widziałam jedynie na imprezie. Przyśnił mi się po kilku miesiącach w opuszczonym domu bez okien, pijany, siedzący przy stole i patrzący na mnie. To taki przykład. Chodzi mi o fakt, że go nie znam, nigd\y nie rozmawialiśmy itd.

 

Wybaczcie, że tu ten wątek rozpoczęłam, nie wiedziałam gdzie go wtrynić :* i dziękuje za poświęcenie czasu na odpowiedzi.

Może to rzeczywiście statyści w snach, którzy nic nie mają nam do przekazania a mózg po prostu zapamiętał twarze tych ludzi i w snach je ''przykleja''.

Link to comment
Share on other sites

Trudno nazwać ten sen proroczym. Raczej coś w rodzaju przestrogi, przekazu..

Myślę że powyższy sen ostrzegał Cię; jeżeli czekasz na wiadomość, to będzie niezbyt przyjemna. Jeżeli na zwrot długu, to nie doczekasz się.

To by było wszystko z mojej strony.

Edited by Elie-1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W snach widzisz twarze wszystkich ludzi jakich minąłeś na ulicy czy gdziekolwiek. Twój umysł nigdy nie wygeneruje twarzy, wyciąga egzemplarz z podświadomości.

Aż dziw, że nikt tego nie napisał.

Link to comment
Share on other sites

W snach widzisz twarze wszystkich ludzi jakich minąłeś na ulicy czy gdziekolwiek. Twój umysł nigdy nie wygeneruje twarzy, wyciąga egzemplarz z podświadomości.

Aż dziw, że nikt tego nie napisał.

 

Ja napisałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

No to co gdy w śnie podchodzi do ciebie mężczyzna średniego wzrostu o szczupłej sylwetce ale nie za szczupły , o czarniawy włosach takich dłuższych za ucho i niebiesko szarych oczach twarz owalna, w eleganckim ubraniu i w grafitowej pelerynie obejmuje mnie i mówi wszędzie cię szukałem, wkrótce się spotkamy.

Osoby tej nie znam nigdy nikogo nawet podobnego nie widziałam , i historyjka mojej znajomej że poznam chłopaka nie przejdzie bo mam chłopaka od paru lat. Więc co o tym powiecie , jak to mam rozumieć, że niby co , o co chodzi ?

Inny sen też mężczyzna ale inny ten podobna budowa ale włosy krótkie ciemny blond, oczy podobny kolor niebiesko szare, twarz owalna, pokazuje mi w domu przez okno ulice standard domki chodnik to jest jakby dzień ale tak pod wieczór i mówi muszę iść bo zaczną mnie szukać,chcę go odprowadzić do bramy i otwieram furtkę, ale on mówi nie wychodź bo oni cie nie znają, i uśmiecha się do mnie i obejmuje i mówi ale niedługo będziesz jedną z nas. Jak to mam zrozumieć co jest przekazem jaka wiadomość?

Po snach zawsze coś się dzieje czy coś , zawsze jakoś można dojść o co chodzi, a tu nie. Tej drugiej osoby też nie znam i nie mam pojęcia kim są. Co chcą mi przekazać , o co chodzi ?

Edited by Yoko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...