Skocz do zawartości

Jak się uwolnić od dziwnych myśli?


Quei

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami mam dziwne myśli dotyczące świata i ludzi. Ostatnio wyjątkowo uciążliwa jest myśl o tym, czy inni ludzie naprawdę istnieją i mają świadomość czy są to tylko np. bardzo inteligentne roboty. Ta druga możliwość wydaje mi się bez sensu, wiem że ludzie najprawdopodobniej istnieją, ale nie mogę przestać o tym myśleć... Na co dzień mam dużo zajęć a mimo to te myśli się pojawiają i są męczące. To znacznie nasiliło się od czasu przeczytania artykułu w internecie "Naukowcy sprawdzą, czy żyjemy w matrixie". Jak można zapomnieć o tych myślach? PS Jestem zdrowy psychicznie, może tylko za bardzo nerwowy i lękliwy. :z_jezorem_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znieś te myśli na drugi plan. Wcale nie jest powiedziane, że to o czym myślisz, nie jest prawdą.

Ja od zawsze żyję ze świadomością że WSZYSTKO jest możliwe i po prostu żyję jakoś specjalnie się nad tym nie rozwodząc, gdyż opcji "prawdy" jest nieskończenie wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wierzysz w boga, ktory dał ci duszę i wolną wolę, byś mógł przeczytać artykuł o tym ze możesz nie być człowiekiem, a robotem działającym schematycznie?

 

Uwierz niema to żadnego znaczenia czy masz wolną wolę. Nawet niema co się martwić, jeżeli zdasz sobie sprawę jakimś dziwacznym sposobem, że jej nie masz.

W końcu nigdy jej nie miałeś.

 

Już prędzej uwierzę, że wszystko na pewnej najgłębszej strukturze jest jednością, niż wierzyć w to ,że te odrębne złożone cząstki, jedne mogą mieć wole, inne nie.

Edytowane przez metalage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego moja wiara w Boga? I skąd wiesz, że nigdy nie miałem wolnej woli? Chodzi mi tylko o to, żeby zapomnieć o tych dziwnych myślach, bez zastanawiania się nad jakimikolwiek ideologiami, których są miliony i można dojść co najwyżej do wniosku, że po myśleniu o nich rozbolała nas głowa... Wydaje mi się też, że mnie źle zrozumiałeś, chodziło mi o ideę mówiącą o tym, że na świecie świadomość mam tylko ja a inni ludzie z jakiegoś powodu są sztuczni i nie mają świadomości. PS zgadzam się z tym, że w pewnym sensie wszyscy możemy być jedną świadomością, ale każdy człowiek czuje oddzielnie.

Edytowane przez Quei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię zapewnić ze swej strony, że nie jestem sztuczna, jeśli Cię to uspokoi;)

Ja bym jej nie ufał, to może być ten jeden botów forowych co mają podbijać ilość postów ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię zapewnić ze swej strony, że nie jestem sztuczna, jeśli Cię to uspokoi;)

 

Niestety nie uspokoiło mnie to, bo bot też byłby w stanie zapewnić mnie o swojej prawdziwości :P Musze raczej sam siebie przekonać do tej teoretycznie oczywistej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio wyjątkowo uciążliwa jest myśl o tym, czy inni ludzie naprawdę istnieją i mają świadomość czy są to tylko np. bardzo inteligentne roboty. (...)

PS Jestem zdrowy psychicznie, może tylko za bardzo nerwowy i lękliwy.

pisz książki science-fiction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w dzieciństwie... może to coś nerwicowego? Ale tak czy siak... co to za różnica kim są inni ludzie? :D a niech sobie nawet są tymi robotami - w moim życiu nic to nie zmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...