Skocz do zawartości

zwrot łańcuszka + WERYFIKACJA


Lenka10

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko nakreślając sytuacje-W zeszły piątek kupiłam złoty łańcuszek który okazał się zdublowanym prezentem więc wczoraj chciałam go oddać z powrotem do sklepu oczywiście od Pani sprzedającej usłyszałam że nie ma takiej możliwości i zaproponowała mi jedynie wymianę na coś innego w tej samej cenie lub wyższej.Ponieważ łańcuszek kosztował ponad 1000 zł. mnie taka opcja w ogóle nie interesuje. Dziś jeszcze zadzwonię do biura sieci tych sklepów aby tam ewentualnie uzyskać pomoc w tej sprawie gdyż wiem że to czy mogę zwrócić ten łańcuszek i odzyskać pieniądze jest tylko i wyłącznie dobrą wolą sprzedającego. W związku z tą sytuacją zadałam kartom pytanie :

 

Jak zakończy się moja walka o zwrot łańcuszka do salonu jubilerskiego ?

 

 

rycerz denarów 6 denarów głupiec

 

wydaje mi się że jeśli przedstawię sytuację jasno i uwzględnię przy tym okres przedświąteczny to jest szansa na pozytywne załatwienie sprawy,tylko teraz nie wiem jak mam kartę głupca potraktować-czy jako pozytywny wynik moich oczekiwań czy raczej jako powrót do punktu wyjścia ?

 

będę bardzo wdzięczna za pomoc w interpretacji ,oczywiście weryfikacja dziś wieczorem .

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN

Ja nie widzę pozytywnego rozwiązania tej sprawy tu w kartach...ten Głupiec ~ uważam że nie będą podchodzić do sprawy zbyt poważnie, w sensie ze będą sie starali Cię zbyć...

Ale tak poza kartami ~ masz prawo zwrócić zakupiony towar, nie daj sie zbyć, upieraj się przy swoim...w najgorszym wypadku masz jeszcze kogoś takiego jak Rzecznik Praw Konsumenta - jest On w każdym większym mieście i to za darmo., jeśli sama sobie nie poradzisz, skorzystaj z tej pomocy...to że możesz zwrócić ten łańcuszek - to nie tylko dobra wola sprzedającego, ale masz to zagwarantowane prawnie...

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN

P.S.

Według przepisów masz 30 dni na to - aby w razie "czego" zwrócić zakupiony towar...i nie musisz nawet podawać przyczyny...towar możesz zwrócić- oczywiście pod warunkiem że nie będzie nosił śladów użytkowania, będzie posiadał metki etc.

Odnośnik do komentarza

Tak jeszcze poza kartami, to wydaje mi się, że zgodnie z prawem konsumenckim do iluś dni przysługuje zwrot towaru bez podania przyczyny...

 

A teraz wg kart...

rycerz denarów 6 denarów głupiec - Wg mnie ten zwrot jest możliwy, ale będziesz musiała umiejętnie podejść do sprawy: Głupiec pokazuje, że nie mamy jeszcze doświadczenia, więc może doinformuj się jak to wygląda w świetle prawa itp., żeby nie dać im żadnego argumentu... Ale ostatecznie jest zwrot: 6 Denarów pokazała moim zdaniem wymianę łańcuszka na pieniążki :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

dziękuję za pomoc.

 

łańcuszek nie został nawet wyjęty z pudełka ale Pani sprzedająca nie chciała nawet o tym ze mną rozmawiać,powiedziała że nie ma czegoś takiego jak zwrot i nigdy nie było po czym zakończyła temat .

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN
dziękuję za pomoc.

 

łańcuszek nie został nawet wyjęty z pudełka ale Pani sprzedająca nie chciała nawet o tym ze mną rozmawiać,powiedziała że nie ma czegoś takiego jak zwrot i nigdy nie było po czym zakończyła temat .

 

Słońce, Pani ta powiedziała Ci nieprawde, uwierz, po prostu Cię zbyła (no bo oddać zarobek niemały to wiesz jak to handlowcy)...jeśli nie ma w Twoim mieście Rzecznika, znajdź w internecie telefon i zadzwoń, bo wiadomo - możesz nie mieć zaufania np, do tego co piszę Ci ja, czy ktokolwiek..ale tam uzyskasz tę samą odpowiedź...

Odnośnik do komentarza

właśnie dzwoniłam i niestety usłyszałam że taki zwrot przysługiwałby tylko wtedy gdybym dokonała zakupu przez internet a w tej sytuacji dobra wola sprzedawcy jest jedyną możliwością bo on nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu towaru ,no ale za godzinę mam jeszcze zadzwonić po odpowiedź w tej sprawie do biura tego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN
właśnie dzwoniłam i niestety usłyszałam że taki zwrot przysługiwałby tylko wtedy gdybym dokonała zakupu przez internet a w tej sytuacji dobra wola sprzedawcy jest jedyną możliwością bo on nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu towaru ,no ale za godzinę mam jeszcze zadzwonić po odpowiedź w tej sprawie do biura tego sklepu.

 

Kochana ~ Ty do Rzecznika Praw Konsumenta zadzwoń, z Nimi tak będzie - no powiem wprost po tym Głupcu z kart ~ będą z Ciebie robli "głupka", sorki, ale Kochanie ja tak to widziałam i widzę z tego co piszesz, że właśnie tak robią...

Odnośnik do komentarza
Kochana ~ Ty do Rzecznika Praw Konsumenta zadzwoń, z Nimi tak będzie - no powiem wprost po tym Głupcu z kart ~ będą z Ciebie robli "głupka", sorki, ale Kochanie ja tak to widziałam i widzę z tego co piszesz, że właśnie tak robią...

 

Popieram Mysterious Woman :ok: Tak to dzisiaj wygląda... Przygotuj się, zdobądź odpowiednie informacje, najlepiej od rzecznika - sprawę masz wygraną, jeśli zwrócisz się do niego. W Rycerzu Denarów widać, że będzie się ciągnąć (jak to w urzędach), ale ja nadal podtrzymuję, że w tej 6 Denarów jest szansa na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Gość Pasqualina

Wiesz, w najlepszym wypadku to będziesz mogła to wymienić na coś innego, nic innego chyba nie ugrasz...;/ ale rób tak jak dziewczyny mówią...Rzecznik Praw Konsumenta potrafi zdziałać cuda :)

Odnośnik do komentarza
6 denarów i Głupiec - to wymiana na coś innego, nowego.

 

czyli to co zaproponowały mi pracownice z tym że mnie takie rozwiązanie w ogóle nie zadowala...ostatnia nadzieja w tej rozmowie z kierownikiem :/

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN
dziś niestety nie udało mi się nic zdziałać ale jutro jadę na rozmowę z kierownikiem salonu ,możliwe że coś to pomoże >

 

3mam mooocnooo kciuki za pomyślne załatwienie sprawy.:)

Odnośnik do komentarza
Podałam akurat TEN artykuł bo w nim jest najwięcej wyjaśnione..każda inna stronka (czyt. nowsza) mówi to samo

 

Kiedy decydujemy się za zakup ubrania... - Video Dzień Dobry TVN

filmik w którym prawnik się wypowiada z września br.

 

O właśnie. Byłam dwa dni temu u jubilera. Pan kupował prezent ale wahał się czy żonie się spodoba. Sprzedawca bardzo ładnie wyjaśnił Panu, że ma tylko możliwość wymiany w ciągu 7 dni w kwocie tego zakupu lub wyższej.

Odnośnik do komentarza

no dokładnie...a też niektóre sklepy proponują takie talony albo jednorazowe karty kredytowe...kupuje się za jakąś kwotę...a potem osoba która go dostała idzie z tym do sklepu i sobie coś bierze za tą kwotę...też fajna forma prezentu jak się nie chce dawać pieniędzy a nie wiadomo co tej osobie się spodoba;)

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN
O właśnie. Byłam dwa dni temu u jubilera. Pan kupował prezent ale wahał się czy żonie się spodoba. Sprzedawca bardzo ładnie wyjaśnił Panu, że ma tylko możliwość wymiany w ciągu 7 dni w kwocie tego zakupu lub wyższej.

 

Terminy są różne, ja ostatnio czy w Camaieu, CCC, Diverse, Reserved etc, dostaje za każdym razem info. że na zwrot mam 30 dni.;)

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN
No i super! ja zakupiłam w takim CCC - franczyza- że o zwrocie mowy nie było. Oparło się na grupowej sprawie Sądowej.

 

Dziwne, wiem na 100 % że w CCC jest 30 dni n zwrot towaru, nie mylić z miesiącem - bo jeśli przyjdziemy w dniu 31 jest po sprawie, wtedy już nie ma możliwości zwrotu...

Vivere, i co z tą sprawą ? Jak sie potoczyła ? Pytam bo moja siostra jest kierownikiem regionalnym w CCC, i to co teraz napisałaś bardzo mnie zaciekawiło...

Odnośnik do komentarza

Franczyzobiorca (CCC) nie przyjmował zwrotów, nie reagował na reklamacje. Mój towar miał ukrytą wadę. Zaproponowano mi wymianę. Nie było mojego rozmiaru w tym fasonie co chciałam. Zmuszano mnie do zamiany na zupełnie inny towar. Innego obuwia nie chciałam. Zgłosiłam to do UOKiK. Okazało się, że nie jestem jedyna. W ten sposób poszkodowani wnieśli grupowy pozew do sądu. Oczywiście z pozytywnym dla nas skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN
Franczyzobiorca (CCC) nie przyjmował zwrotów, nie reagował na reklamacje. Mój towar miał ukrytą wadę. Zaproponowano mi wymianę. Nie było mojego rozmiaru w tym fasonie co chciałam. Zmuszano mnie do zamiany na zupełnie inny towar. Innego obuwia nie chciałam. Zgłosiłam to do UOKiK. Okazało się, że nie jestem jedyna. W ten sposób poszkodowani wnieśli grupowy pozew do sądu. Oczywiście z pozytywnym dla nas skutkiem.

 

Ale z tego co rozumiem w Twoim przypadku Kochanie chodziło o reklamację, a to już inna sprawa. Hmm, jestem pewna że przyjmuja zwroty, bo sama zwracałam np, buty kupione dla syna...zwroty 100% wartościowego towaru.

Odnośnik do komentarza

Ale ja wyraźnie piszę, że to była czy może nadal jest franczyza! Jeśli kupię w "oryginalnym" CCC towar np w Krakowie to mogę go oddać w CCC w Warszawie pod warunkiem,że to nie jest sklep FRANCZYZA -"system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami.

 

Dlatego warto zwrócić uwagę gdzie, co i kiedy kupujemy. Znajomy szyld a usługi różne bywają.

O wadzie nawet nie chcieli sluchać wiec chciałam oddać.

Odnośnik do komentarza
Gość MyStErIoUs_WoMaN
Ale ja wyraźnie piszę, że to była czy może nadal jest franczyza! Jeśli kupię w "oryginalnym" CCC towar np w Krakowie to mogę go oddać w CCC w Warszawie pod warunkiem,że to nie jest sklep FRANCZYZA -"system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami.

 

Dlatego warto zwrócić uwagę gdzie, co i kiedy kupujemy. Znajomy szyld a usługi różne bywają.

O wadzie nawet nie chcieli sluchać wiec chciałam oddać.

 

Nie krzycz :boisie:....

Odnośnik do komentarza
Gość SooYoung
Jak zakończy się moja walka o zwrot łańcuszka do salonu jubilerskiego ?

 

rycerz denarów 6 denarów głupiec

 

Widać upór sprzedawcy - Ryc den i ciągłe proponowanie Ci wymiany - 6 den, na coś innego/nowego - Głupiec .

Nie będą chcieli rozstać się z kasą i zwrócić Ci pieniędzy, a ryc den uparty jest jak beton i ta karta na początku rozkładu pokazuje blokadę sytuacji -> jak dla mnie oznacza upór :/

Odnośnik do komentarza
a mojej kuzyce nie uwzględnili reklamacji stwierdzając że buty były źle użytkowane bo chodziła po wilgotnym (jesienią)

i z czymś taki rzecznik praw konsumenta sobie radzi doskonale miałam podobny przypadek po pismie od rzecznika reklamacje uwzględnili kasę oddali

 

 

tu co do kart to z głupcem raczej sie nie uda to czego ty sie spodziewasz

 

a faktycznie towaru oddać ot tak sobie nie można jeśli nie było o tym mowy a jeszcze lepiej umowy ze sprzedawcą

Odnośnik do komentarza
Gość Linkinia

Jak zakończy się moja walka o zwrot łańcuszka?

Rycerz denarów, 6 denarów, Głupiec

W Rycerzy denarów upatrywałabym zapowiedź zdarzeń związanych ze sprawami materialnymi, ale też urzędnika, dla którego bardziej liczy się pieniądz, niż klienci. Instytucja narzucająca swoją wolę, uparta.

6 denarów to rozmowy, a także udzielanie pomocy.

Według mnie nawet mimo zasięgania pomocy i wyjaśniania, proszenia, nie uda się zwrócić łańcuszka (Głupiec).

Odnośnik do komentarza

witam.

 

niestety nie udało się zwrócić łańcuszka ,jedyna możliwością była właśnie wymiana na coś innego w tej samej lub wyższej cenie.

 

trudno się mówi ,następnym razem będę uważała na takie sytuacje ;)

 

dziękuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

zgłaszam się z ponowną weryfikacją bo to chyba dość istotne jako zakończenie całej sprawy:)

 

ponieważ w czwartek nie byłam zdecydowana na co ten łańcuszek chciałabym wymienić to odłożyłam to na wczoraj....i dobrze zrobiłam,bo do tego czasu znalazłam osobę która miała w planie sobie kupić coś u jubilera więc wymieniłam swój łańcuszek na 2 inne rzeczy ( jedną dla siebie + druga dla tego kogoś ) i w ten sposób odzyskałam większą połowę pieniędzy :))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...