Skocz do zawartości

Żyły wodne, a roślinność


Spiritus Infrenis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam jedno pytanko - Jak rozpoznać po roślinności, gdzie przebiega żyła wodna?

 

Ktoś mi kiedyś wspomniał o tym, że drzewa na to reagują, tylko nie wiem jakie gatunki konkretnie i w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Temat trochę przedawniony, ale może się komuś przydać.

Najlepiej na strefach geopatycznych rosną:

1. Pokrzywa.

2. Tasznik pospolity.

3. Babka lancetowata.

4. Bylica piołun.

5. Oset.

6. Jaskier.

7. Powój.

8. Ziemowit jesienny.

9. Naparstnica purpurowa.

10. Koniczyna.

Kzewy:

1.Wilcza jagoda.

2. Głóg.

3. Bez lilak.

4. Bez czarny.

Drzewa:

1. Dąb.

2. Wierzba.

3. Iwa.

4. Modrzew.

5. Klon.

6. Olcha, oraz pasożyt

- jemioła.

To najpospolitsze rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drzewa to pnie i gałęzie "pękają" jak pod drzewem płynie żyła wodna. Rosną wolniej niż inne drzewa, są bardziej karłowate. Chyba wszystkie gatunki drzew tak reagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drzewa to pnie i gałęzie "pękają" jak pod drzewem płynie żyła wodna. Rosną wolniej niż inne drzewa, są bardziej karłowate. Chyba wszystkie gatunki drzew tak reagują.

 

Nie wszystkim drzewom szkodzi promieniowanie cieków wodnych. Wymienłem je w poście #2. Dęby wręcz „pchają się” do promieniowań geopatycznych. Pozostałe drzewa reagują źle na owe promeniowania. Oprócz pęknięć tworzą się narośla w postaci guzów. W przypadku większości drzew owocowych, mimo istnienia kwiatów nie zawiązują się owoce. Z drzew owocowych najbardziej wrażliwa na promieniowanie geopatyczne jest brzoskwinia. Na zapromieniowanej strefie szybko usycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat trochę przedawniony, ale może się komuś przydać.

Najlepiej na strefach geopatycznych rosną:

1. Pokrzywa.

2. Tasznik pospolity.

3. Babka lancetowata.

4. Bylica piołun.

5. Oset.

6. Jaskier.

7. Powój.

Stwierdzenie, że rosną najlepiej nie pozwala dokładnie ocenić zajmowanego stanowiska. Większość z nich to pospolite chwasty na plantacjach rolnych. Łatwo rozsiewający się oset potrafi bardzo szybko opanować areał. Uciążliwy powój z swoimi rozłogami jest trudny do likwidacji. Tasznik ma chociaż płytki system korzeniowy. Ja spotykam je wszędzie ale nie potrafię na tej podstawie wydedukować położenie ewentualnej żyły. Obawiam się, że bez wahadła albo tresowanego kota ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, po roślinach zbadanie przebiegu żył wodnych nie będzie łatwe. Lepiej obserwować zwierzęta które są dużo bardziej wrażliwe. Wiadomo, że jak natrafisz na drzewa z powykrzywianymi gałęziami, hubami, jemiołą liczną - to jest to oznaka, że w zasięgu danego drzewa przebiegają żyły wodne.

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...