Jump to content

moja technika LD


nirva2991

Recommended Posts

świadome sny zawsze miałam spontanicznie .... potem zawsze wiedziałam , że jak jestem we śnie to jest to sen, a potem nauczyłam się kontrolować sytuację .

 

Ogólnie to teraz już nie lubię świadomych snów(w sensie spełniana marzeń) , ale powiem jak moja psychika , podświadomość potrafi mnie na taki nakierować .

 

 

Otóż , najłatwiejszą metodą według mnie , jest wskakiwanie w coś . np w przepaść czy z dachu . ja często wskakiwałam po prostu w ziemie i wtedy uzyskiwałam pełną kontrolę nad tym co ma być dalej , co ma być dalej .

 

Druga metoda wydaje mi się być trudniejsza bo wymaga już "opanowanej świadomości " . Czyli , że we śnie potrafię tak jakby zatrzymać wszystko , powiedzieć , że chce widzieć co innego , czuć co innego i nagle jestem w takim scenariuszu jakim chce .

 

Do świadomych snów doszłam poprzez moje ogólne problemy ze snem ... często samoistnie wybudzałam, a potem nie mogłam dalej spać .Potem po ponownym zaśnięciu mogłam bez problemów kontynuować mój poprzedni sen jeśli tak chciałam lub zacząć inny. Pamięć snów po przyszła bardzo szybko , chociaż na początku to ćwiczyłam (ćwiczenie polegała na tym , że zaraz po wybudzeniu nie zrywam się od razu , lecz leżę z zamkniętymi oczami i przypominam sobie wszystkie sny ). potem już w trakcie dna mogłam sobie spokojnie wszytko przypomnieć . Do tego bardzo zwracałam uwagę na odczucia w snach .. po nich też sobie łatwo sen przypomnieć .

 

 

no i ostatnia rzecz . zastanówcie się po co Wam są świadome sny ...

Można się od nich uzależnić , i popaść w depresję (ponieważ , we śnie możemy czuć się spełnieni , być z kimś z kim nie mamy szansy być w rzeczywistości ) po wybudzeniu natomiast wracamy do rzeczywistości i może być to bardzo przytłaczające ... dlatego uważam , że raz na jakiś czas jest to fajne , odprężające . ale sen jako zamiennik nie jest dobry . trzeba być naprawdę ustabilizowanym psychicznie i emocjonalnie by bawić się z LD bo inaczej dużo krzywdy można sobie zrobić .

 

Dobrym sposobem wykorzystywania LD jest dla mnie sposób "naprawiania się " zamiast spełniać swoje marzenia w snach.

Chodzi o to , że można się nauczyć pewnych uczuć które powinniśmy czuć , a niektórzy nie czują . Np. poczucie bezpieczeństwa możemy sobie wypracować poprzez sny tak , że będziemy mogli się nauczyć odczuwać je w rzeczywistym świecie . Po prostu poprzez sen otwieramy dostęp do pewnych uczuć , właściwości psychiki ...

 

 

I jeszcze raz powiem , że spełnianie we śnie swoich marzeń (których nie możemy spełnić w rzeczywistości ) nie prowadzi do niczego dobrego . więc zastanówcie się , czy chcecie się czuć jeszcze gorzej .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
że spełnianie we śnie swoich marzeń (których nie możemy spełnić w rzeczywistości ) nie prowadzi do niczego dobrego

 

Z tym sie zgodze, ale to wszystko zależy od stanu emocjonalnego jednostki. Jeden będzie chciał pozostać w śnie, a codzienność będzie mu szarzeć, a drugiemu posłuży jako skuteczna i mocna afirmacja.

 

 

najłatwiejszą metodą według mnie , jest wskakiwanie w coś . np w przepaść czy z dachu . ja często wskakiwałam po prostu w ziemie

 

tej techniki bym się obawiał. W niektórych przypadkach, sporadycznie może człowiek stracić (nawet na ułamek sekundy) poczucie że jest na jawie i może być problem.

Link to comment
Share on other sites

Z tym sie zgodze, ale to wszystko zależy od stanu emocjonalnego jednostki. Jeden będzie chciał pozostać w śnie, a codzienność będzie mu szarzeć, a drugiemu posłuży jako skuteczna i mocna afirmacja.

 

dokładnie , napisałam coś podobnego trochę później :))

 

 

 

 

tej techniki bym się obawiał. W niektórych przypadkach, sporadycznie może człowiek stracić (nawet na ułamek sekundy) poczucie że jest na jawie i może być problem.

 

 

dlatego napisałam , że to moja technika wywoływania LD . Ogólnie nigdy nie budziłam się z koszmaru, nawet gdy go miałam , albo potrafiłam wyłączyć uczucia (nie wiem czemu tak się działo i nie wiem jak ) albo po prostu zmieniałam sen ( to już sama świadomie )

 

ale ostatnio wole dopuszczać do głosu moją podświadomość i nie chce tym świadomie sterować ;))

 

lubię w ten sposób rozwiązywać jakiś problem po prostu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A mi często świadomy sen się urywa. Jest taka sytuacja, że czuję - mam to i nagle zapominam, zapominam, zapominam. Nie jest na tyle mocny, żebym mógł nad nim panować. Np gdy chcę coś zrobić, to ogranicza mnie fizyka, nie zawsze mogę uczynić cokolwiek bym chciał.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo ciekawe wypowiedzi.Postaram się ćwiczyć świadome śnienie i myślę że powinno mi to pomagać w rzucaniu palenia jeżeli dobrze zrozumiałam LD.Zobaczę jak mi będzie

szło.Jeżeli doprowadzę do tego że w życiu realnym także przestanę palić to opiszę jak to zrobiłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

A do czego konkretnie prowadzą te techniki? Czy one maj jakiś konkretny cel? Innymi słowy: po co robione są te techniki? Co ma się osiągnąć robiąc je?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...