Skocz do zawartości

"Koleżanka "


NarratorkaHorrorow

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z pewną koleżanką.Regularnie rozpuszcza plotki,iż sypiam z szefem.Jeśli coś pójdzie nie tak,to zawsze moja wina.Szale goryczy przelał fakt iż znajomy zwrócił mi uwage bym swojej kawy w pokoju nie zostawiała,"mądra koleżanka" planowała wraz z swoją watachą nasikać mi do kawy.Po co? Nie wiem.Rozmowa z nia nie skutkuje,a aktualnie nie chce zmieniać miejsca pracy

 

Dlaczego Pani X tak mnie nie cierpi ?

VI pałek

III pałek

V denarów

Nie podoba jej sie sposob w jaki pracuje,to ile w prace wkładam.Widać że denerwuje ją moje podejście do pracy.

Ma niskie o mnie mniemanie.

 

Co zrobić aby stosunki w pracy były normalne ?

Koło fortuny

IX Pałek

VIII kielichów

Poczekać,sytuacja powinna sie ustabilizować.Uciąć jakiekolwiek rozmowy,kontakt.Robić swoje.

Próbowałam być dla niej uprzejma,pomocna-jednak nie poskutkowało.

 

Co sądzicie?Może macie pomysł jak to przywrócić do normy ?

Odnośnik do komentarza

Koleżankę drażni to, że jesteś ambitną, pracowita i lubiana, że ze wszystkim sobie radzisz, nawet jak ci ktośrzuca kłody pod nogi.Najbardziej jądenerwuje to,że nie może cięzłamać

 

Najlepiej nie rób nic, zignoruj, a tej jędzy sięznudzi

Odnośnik do komentarza

Ona nie moze sobie poradzic z tym, ze Ty w zasadzie niewiele musisz robic, zeby bylo dobrze. Podejmujesz takie decyzje, dzialania, ktore niejako sama przez sie sie napedzaja i przynosza plony. To powoduje u niej takie poczucie niepewnosci. Ona czuje sie przy Tobie jak ta bedna marysia, co musi ciagle robic tyle a efektow niet...

 

 

Tzn. tak. Pytanie, czego Ty chcesz. Jak chcesz, zeby wygladala Wasza relacja. Zeby bylo znosnie, zeby bylo dobrze? Wazne, zebys Ty sie zastanowila, do czego darzysz. Co na te chwile... Na te chwile nic konkretnego. Niech sie dzieje, co sie dzieje. Ewentualnie, jak zdarzy sie cos, co bedzie wymagalo Twoich dzialan to wtedy dzialaj, ale z wyczuciem, ostroznie, zeby sobie nie naszkodzic.

Tu jest taka sytuacja, wiesz, ze zadna ze stron sobie zle nie zyczy tak naprawde. Ale zadna ze stron nie potrafi tego przerwac i wyjsc sobie na przeciw. 8 Kielichow mowi o tym, ze Tobie z tym zle, ale i jej niewygodnie.

Odnośnik do komentarza
  • Maestro

laczego Pani X tak mnie nie cierpi ?

VI pałek

III pałek

V denarów

 

bo wg niej jesteś pewna siebie, masz przed sobą perspektywy, a ona tak naprawdę ma niskie poczucie własnwj wartości, ma jakies wewnętrzne braki

 

Co zrobić aby stosunki w pracy były normalne ?

Koło fortuny

IX Pałek

VIII kielichów

 

zdystansowac się od niej,ochłodzić stosunki,pierwsza karta mówi też, że powinnas troche zdac się na okazje , które przynosi Ci los

 

Moja koleżanka z pracy też była dłuuuuuuugo wredna dla mnie (na numer z kawą co prawda by nie wpadła, to jednak wyższy poziom),ale od jakiegoś czasu,tzn.od 3 -4 miesięcy stała się wrecz przyjacielska dla mnie (ja, co prawda wewnętrznie jestem cholernie ostrożna, tzn. miło rozmawiam, ale się nie zwierzam).Przyczyna? Prozaiczna..W końcu ma seks i to ją wycisza..Paranoja...

Odnośnik do komentarza

Ja bez kart Ci odpowiem co robić aby stosunki były normalne. NIE MYŚL O TYM może sie to wydawać bardzo banalne i głupie ale przeze mnie sprawdzone... Czym promieniujemy to przycigamy. Jeśli ten problem będzie Ci zaprzątał głowę to będziesz się na nim skupiać ergo ładować energią a on będzie rosnąć. Ja wiem, ze jak sytuacja nieprzyjemna to łatwo powiedzieć nie myśli, olej i tak dalej ale jest to sposób najlepszy. Staraj się ładować koleżankę energetycznie pozytywnie - wyobraz sobie ja jako pewną siebie lub po porstu z tym co jej brakuje zobaczysz jak zacznie zmieniac do Ciebie stosunek. PO drugie znajdź sobie jakieś zajęcie cokolwiek co bedzie odciągało Twoje mysli od problemu... toleruj sytuację jest jak jest trudno ale nie ładuj problemu swoja energią bo go pogłębisz... Nie skupiaj sie na nim emocjonalnie, olewaj jak możesz ...

Odnośnik do komentarza
Gość gość5

Od jakiegoś czasu mam problem z pewną koleżanką.Regularnie rozpuszcza plotki,iż sypiam z szefem.Jeśli coś pójdzie nie tak,to zawsze moja wina.Szale goryczy przelał fakt iż znajomy zwrócił mi uwage bym swojej kawy w pokoju nie zostawiała,"mądra koleżanka" planowała wraz z swoją watachą nasikać mi do kawy.Po co? Nie wiem.Rozmowa z nia nie skutkuje,a aktualnie nie chce zmieniać miejsca pracy

 

Dlaczego Pani X tak mnie nie cierpi ?

VI pałek

III pałek

V denarów

 

po prostu jest z złośliwa- całkiem nieźle się bawi Twoim kosztem - lubi upokarzać ....

 

Co zrobić aby stosunki w pracy były normalne ?

Koło fortuny

IX Pałek

VIII kielichów

mysle za nie bedziesz miala na to wiekszego wplywu- albo ty odejdziesz albo ona, poza tym tak dla satysfakcji sypnęłabym jej laksygenu, żeby na zakretach nie wyrobiła...

Odnośnik do komentarza

Tacy ludzie, którzy nękają innych sami czują się beznadziejnie. Dajesz innym to, co masz w sobie. Ona czuje się psychicznie źle, więc szuka ofiar, które nęka by poczuć się na chwilę lepiej. Może sprawiać wrażenie pewniej siebie i przebojowej, ale to tylko pozory. W rzeczywistości ona czuje się bardzo niepewnie i ma niskie poczucie własnej wartości, ale nauczyła się je maskować odpowiednim zachowaniem. To niesamowici manipulatorzy i kłamcy, oszukują nawet samych siebie budując swój sztuczny obraz. Mogą mieć też magnetyczną osobowość i zwracać na siebie uwagę otoczenia.

Takie wampiry szukają ludzi z (również) niskim poczuciem własnej wartości, którzy nie podejmą konfrontacji. Mają "szósty zmysł" w wyszukiwaniu ofiar. Im bardziej jesteś miła i wycofana, tym bardziej ją prowokujesz. Tacy ludzie "szanują" (czytaj: boją się) ludzi na stanowiskach, którzy coś tam osiągnęli. Szanują tylko tych, przy których sami czują się gorsi - takim się podlizują. Takie to są robale: atakują słabszych i nadskakują silniejszym.

Co zrobić aby stosunki w pracy były normalne ?

 

Koło fortuny, IX Pałek, VIII kielichów = DIABEŁ

Normalne nie będą, ale karty mówią wyraźnie żebyś odwróciła obecne postępowanie. Przestań się wycofywać i uciekać, być miła i pomocna. Jak wcześniej napisałam, takie postępowanie tylko ją prowokuje. Uwolnij w sobie Diabła. Nic nie tracisz, a nauczysz się walczyć o swoje i wyrobisz sobie pewność siebie. Nie jesteś od niej gorsza. Powodzenia. ;)

Edytowane przez Ewitta
Odnośnik do komentarza

Dziekuje za spostrzezenia.Niewiem czy otwarta wojna z nia coś poza zszarganymi nerwami mi przyniesie.Ciężko z nią normalnie porozmawiać.

Hm,w jaki sposób z nią postępować ?

Odnośnik do komentarza
Gość SooYoung

Prosto z mostu, bo w tej sytuacji ani uprzejmość ani dyplomacja nie pomoże. Żadne rozmowy, skoro rozpuszcza takie plotki, to widać że chce Cie zniszczyć,:/

A jak tak to -> "Jak Kuba bogu...", zastosuj jej metody. Żadne pozytywne energie i dobroć nie wpłynie na taką osobę, za to dobrze jest konkretnie określić swoje granice. Ten typ ludzi liczy się tylko z osobami które mają władzę, albo silna osobowość, za to po osobach słabszych będzie jeździć bez oporów, po to tylko żeby sobie poprawić samopoczucie :(

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza

Arachnea,dziekuje;)

Niepotrzebnie ignorowałam ją,chciałam załatwić sprawę dyplomatycznie i z klasą.Wprawdzie nie wyobrażam sobie zachowywać się jak ona,ponieważ jej zagrywki są prymitywne.Odgryzam się stale,przy każdym jej przytyku ale najwyraźniej nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...