Jump to content

wąż


bbn

Recommended Posts

Rzadko tak wyraźnie zapamiętuję sny jak teraz. Kiedyś byłem bardziej "uduchowiony" (medytacja, OOBE, LD), teraz staram się do tego wrócić, ale nie jest łatwo. Zaznaczę, że mimo okresu świątecznego nie spożywałem niczego z nadmiarem (ani jedzenia, ani alkoholu) przed spaniem, a spać poszedłem wyjątkowo wcześnie. Spać poszedłem z mocnym postanowieniem zapamiętania snów i LD. Przed snem - medytacja.

 

Niedawno poznałem fajną kobietę. Mam sporo rozterek odnośnie relacji z nią. Już miałem stawianego tarota (http://www.ezoforum.pl/interpetacje-rozkladow/64666-jak-potoczy-sie-relacja-z-nowo-poznana-osoba-w-najblizszych-6-miesiacach.html i http://www.ezoforum.pl/interpetacje-rozkladow/64707-relacja-z-nowo-poznana-osoba-c-d.html), więc możliwe iż sen jest tylko uzewnętrznieniem moich wewnętrznych rozterek. Jednak symbolika węża/żmiji jest w nim bardzo widoczna i nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek śnił mi się wąż.

 

Snów miałem kilka, z większości z nich pamiętam tylko urywki. Za każdym razem pojawiał mi się w nich na końcu wąż/żmija. Żmija ta była jaskrawo zielona, raczej zabawka, może nawet gumowa, a nie prawdziwy gad (nie była obślizła, nie chciała mnie ukąsić, nawet na mnie nie syczała). Uciekała przede mną, lub mnie gdzieś prowadziła. W każdym razie była cały czas jakieś 2 metry przede mną (i się poruszała). A, nie wiem czy to istotne. Żmija pokazywała koniec danego snu/danej scenki. Po chwili robiło się zupełnie ciemno i widziałem tylko gada, za którym podążałem; później następował kolejny sen (lub pobudka).

 

Urywki snów, które pamiętam dotyczyły nowo poznanej kobiety. W jednym z nich byliśmy na spacerze z małym dzieckiem (nie pamiętam czy moim czy jej... ale chyba jej). W innym miałem z nią poważną rozmowę o relacji. Chciała ślubu. Właściwie to stawiała wszystko na jedną kartę - albo ślub, albo koniec (nie wiem czemu, ale miałem wrażenie, że jest luty). Pamiętam mój logiczny, chłodny wywód myślowy, który skłonił mnie do zgody. Wydaje mi się też, że śnił mi się ślub z nią, ale nie w kościele, lecz w USC. We wszystkich snach Ona pojawiała się ubrana na biało, w suknie (nie jestem w stanie przypomnieć sobie, czy była to suknia ślubna czy nie).

 

Kilka razy w nocy się budziłem. Rano wstałem i byłem bardzo zaniepokojony. Tak jakby jakieś niebezpieczeństwo czyhało za rogiem. Ten niepokój towarzyszy mi już od kilku godzin...

Link to comment
Share on other sites

pierwszy urywek można przetłumaczyć tak

 

duży wąż - oszukują cię

mały wąż- przykrości

wijący się wąż- strata pieniężna

żmija - fałszywe towarzystwo

 

fałszywe towarzystwo przez które będziesz miał przykrości lub oszukają cię (to zależy od tego czy był mały czy duży), gad, czyli to towarzystwo wprowadzi cię w złe czasy, stracisz kasę (im mocniej się wił, tym więcej stracisz), jak nie będziesz miał niczego będziesz ślepo podążał za gadem

 

2 urywek może oznaczać to

 

spacer - radość i szczęście w małżeństwie.

mieć własne dziecko - szczęście i błogosławieństwo

 

czyli będzie spoko

 

3 urywek można przetłumaczyć tak

 

- w trakcie rozmowy o zaręczynach urośniesz w innych oczach.

- własny ślub oglądany we śnie wróży kłopoty

 

uważaj na otaczających cię ludzi. uważaj z kim się zadajesz, ten sen wg. mnie jest chyba przestroga przed tym

Link to comment
Share on other sites

Orangutanek, dzięki za pomoc. Nie jestem w stanie określić wielkości węża. Wydaje mi się, że raz był duży a raz mały. Czy to, że wąż był sztuczny coś zmienia?

 

Co do ślubu, to cały czas o tym myślę (ten urywek snu jest strasznie zamazany)...i w sumie coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to raczej nie był ślub, ale zaręczyny, albo jakaś inna forma formalizacji związku. Ale na pewno odczucie tej formalizacji jest silne...

 

Przestroga - tak, to na pewno. Takiego niepokoju nie czułem po śnie jeszcze nigdy...

Link to comment
Share on other sites

Hm... Ten wąż mi nie daje spokoju przez cały dzień. To nie ten wąż w śnie wzbudził we mnie niepokój, raczej (wymuszona) decyzja rzutująca na całe życie...i dynamizm zmian. Zacząłem szukać w internecie i sama symbolika zielonego węża nie jest zła (np. Green Snake Dream - Dream Interpretation & Symbols). Hm, zastanawiam się czy to nie może oznaczać, że pomimo różnych przeciwności losu, wszystko może pójść w kierunku uleczenia moich ran po poprzednim toksycznym małżeństwie (wąż mnie prowadził od scenki do scenki)... (mam nadzieję, że nie jest to tylko whishful thinking)

 

PS. Zresztą w tarocie wyszło mi, że się niepotrzebnie zamartwiamy i bijemy z własnymi myślami...

Edited by bbn
PS
Link to comment
Share on other sites

Witam!

A ja bym twojego węża umijescowił w symbolice inaczej. Zwróćmy uwagę że nie gryzie, nie kąsa a tylko zwraca uwagę. Jeżeli przyjmiemy symbolikę biblijną węża ktra w nas siedzi bardzo głęboko - lata indoktrynacji w kraju chrześcijańskim robią swoje to jest to symbol fallustyczny - seksualny w końcu to przez grzech Ewy wywalonao nas z raju. Jednym słowem ona strasznie przykuwa twoją uwagę i "rozbudza apetyty na konsumcję". Ita kbym podchodził do tej piewrwszej cześci snu. Kolor zielony węża wskazuje że jest to dla ciebie dość "nowe odczucie" takie odrobinę odświeżone - jeżeli narmalny zdrowy mężczyzna może wogóle zaponieć o kobiecych wdziękach albo może zaczyansz dostrzegać więcej "plusów dodatnich niż plusów ujemnych" kobiet.

Co do reszty snu - dziecko to symbol obowiązków lub zmiany sytuacji i tu obstawiam to drugie. Wiek dziecko w przybliżeniu wskazuje na to kiedy te realacje zaczęły się zminiać. To że jesteście na spacerze w parku wskazuje na to że zmiany dotyczą jakiegoś zewnętrznego postrzegania albo twojej osoby albo przez twoją osobę tu już sam musisz dopasować. Ślub to symbol jakiechś zamian i nie musi dotyczyć to toku rozumowania - twój chłodny wywód mysłowy. Biała suknia na twojej wybrance to symbol niewinności i jak powiążemy te dwa symbole ślub - suknia to ulegnie zmianie twoje postrzeganie jej osoby i przez to będziesz musiał przystąpić szybko do działania oczywiście poprzedzisz to chłodną retoryką z samym sobą.

Tak ja to widzę ale jak znam życie i sny prawda leży gdzieś pośrodku - prawdziwe zanczenie będziesz aznał tylko ty.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

dodałabym od siebie, że fakt iż wąż jest zabawką może sugerować, że usiłujesz zbagatelizować jego moc. Węże są stworzeniami nie tylko fallicznymi, ale też symbolami podziemi, mądrości i nieśmiertelności. Węże w snach są bardzo ważnym symbolem. Być może wskazuje ci on drogę w sytuacji kiedy emocje są bardzo trudne do opanowania. Sen o stawianiu wszystkiego na jedną kartę, ślub albo nic, biała suknia - może oznaczać, że któreś z was, niekoniecznie ona, dąży za wszelką cenę do stabilizacji. W jednym śnie z wężem, który jest ucieleśnieniem pierwotnych instynktów to może oznaczać spory wewnętrzny konflikt, gdzie jedna część, chce zaszaleć, a druga uporządkować świat. Stąd niepokój.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...