Jump to content
blueeyes210

Ani to LD,ani zwykły sen...

Recommended Posts

blueeyes210

Cześć...

Dzisiaj przytrafiło mi się coś dziwnego.Próbowałam przed snem autohipnozy.Miała to być regresja,pierwszy raz sama,bez jakichkolwiek nagrań itp.Regresję wcześniej doradził mi tarocista,u którego byłam.Podobno jest mi potrzebna.Sama w myślach powtarzałam sobie pewne słowa.Nie powiem, żeby nic się nie udało,może za słabo byłam zrelaksowana.Jednak w czasie tej autohipnozy widziałam przed oczami drzewa.Tzn tak jakby od dołu,korony drzew.Obraz był dosyć słaby,ale nie pojawił się on po raz pierwszy.Towarzyszy mi od dawna,np hipnagogi ,ktróre miałam często w czasie medytacji również przedstawiały las,drzewa.

Przerwałam tą autohipnozę i poszłam spać.Jak zwykle zwątpiłam.

W skrócie opowiem ten sen...Był straszny.Śniło mi się, że mnie i jakieś inne dziewczynki ( dokładnie pamiętam ich twarze) ściga mężczyzna ze strzelbą.Chciał nas zabić.Chowałyśmy się w jakichś domkach,coś w stylu domków letniskowych,drewnianych.Gdy byłyśmy w jednym z nich,czekałam tylko aż pociągnie mnie za nogi, wyciągnie z tego domku i zabije.Zaczęłam szczypać się z rękę,aby w końcu przestać śnić.To dziwne do opisania ale wiedziałam ,że to jest sen ,jednak za cholerę nie panowałam nad tym.Tak jakbym była obok i tylko obserwowała.Szczypanie nic nie dało.Dalej tkwiłam tam z nimi.

W pewnym momencie znalazłyśmy się na zewnątrz domku i każda z dziewczyn ( w tym ja ) pobiegła w swoją stronę..w stronę lasu.Widziałam ten las,jednak sen skończył się zanim do niego weszłam.

Dodam, że w czasie trwania tego snu czułam, że skądś to znam.Jednak byłam pewna, że miałam już kiedyś taki sen.Teraz nie przypominam sobie aby kiedyś coś takiego mi się śniło.

Było to dla mnie dziwne,tym bardziej, że miałam słabą pamięć do snów,a po tej "regresji" ( piszę w cudzysłowie,gdyż nie do końca ona była udana) pamiętałam wszystkie sny tej nocy i to bardzo wyraźnie.

Coś mi mówi, że to ma z tym związek.Tylko dlaczego nie mogłm przerwać snu,kiedy tego chciałam? Wiem, ze nie było to LD,po prostu śniłam o tym, że mam LD.

Może macie jakieś swoje sposoby i doświadczenia z tą regresją,czy warto robić to samemu ?

 

Czuję, że powinnam to kontynuować i wiem, że prędzej czy później,znajdę źródło moich problemów,właśnie tam.Jeżeli jednak znajdzie się tu ktoś, kto ma większą wiedzę i mógłby mi cokolwiek doradzić ( lub odradzić) to byłabym wdzięczna..

 

Pozdrawiam

Edited by blueeyes210

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mefi

może postaraj się dokończyć sen. Autohipnoza pokazuję ci drzewa a twój sen kończy się zanim wbiegasz do lasu. Może to ma i jakiś związek. Albo sen był tylko wytworem starającym się jakoś połączyć elementy. Jak ci się sen powtórzy to nie uciekaj od niego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
blueeyes210

Dzisiaj spróbuję autohipnozy ponownie,tylko nie wiem właśnie czy robić to tak jak wczoraj,czyli sama ,bez żadnych nagrań,czy wspomóc się czymś.Ściągnęłam autohipnozę A. Kaczorowskiego,może ona to wszystko "wydobędzie"..jak uważasz?

I masz jakies sposoby na dokończenie snów? Nigdy wcześniej tego nie próbowałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mefi

Jeżeli sen powraca to sama w końcu dojdziesz do tego jak się skończy. Być może za każdym razem dowiesz się czegoś więcej. Ale za pewne musisz przestać poddawać się tym negatywnym emocją, które powodują twój strach w śnie.

 

Jeżeli ci zależy na tym, a i sen miał jakieś znaczenie i to sam powróci. Jednak nie musisz się nastawiać na to, że uda ci się wszystko rozwiązać w ciągu paru dni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
blueeyes210

Nie,niee..na to nawet nie liczę ;) Chociaż z tym strachem ,uwazam trochę inaczej.Jeśli sen rzeczywiście pokazuje to,co było, to ukazuje również moje emocje,które wtedy mi towarzyszyły.Oczywiście zakładając, że nie był to zwykły sen.Więc bezsensowne byłoby niwelowanie tego strachu,bo on tak czy inaczej zostanie..No ale to zbyt wczesnie aby oceniać.Dzięki za wskazówkę,postaram się doprowadzić to do końca.Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mefi

na strach zareaguję również twoje ciało i umysł i spowoduje to wybudzenie więc lepiej niwelować te odczucia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...