Skocz do zawartości

sen o śmierci


szyszaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy to dobrze tu umieściłem nowy jestem ale od kilku lat mam taki problem mianowicie potrafię kontrolować sen ,pamiętam każdy sen do tygodnia lub czasami dłużej znam każda postać ze snu,wiem kto w nim jest o co w nim chodzi każdy szczegół pamiętam ale dzisiaj zdarzyło mi się że podczas snu widziałem swoją śmierć dosłownie to zabrzmi głupio ale zostałem przygnieciony we snie belką podczas ratowania swiata, widziałem jak umieram,co trzymałem w ręce, kartkę w której spisałem całe dotychczasowe życie pamiętam teraz jeszcze kartke a na niej litery ale porozwalane nie poukładane w słowa i tak jakby gdy umierałem widziałem białą poświatę prawdopodobnie duszę odlatująca gdzieś w jakieś miejsce gdzie są lasy zielone jednocześnie straszne i radosne,piękne i przerażające a następnie tak jak by drugą wersje snu tego samego w którym tym razem nie umieram... zaraz po przebudzeniu widziałem dziwne obrazy białe kolory głosy jak by nie wiadomo skąd napierające ze wszystkich stron i rozglądając sie widziałem swój pokój i także te obrazy jak by w formie przezroczystej na noszącej sie na nasz wymiar,swiat.. to tak trwało z 5-10 minut... proszę udzielcie mi ktoś odpowiedzi bo teraz to się nawet przestraszyłem dość tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jeszcze dokładniej? Jak wyglądał świat, w którym zginąłeś? Tak jak ten dzisiejszy? A te dziwne przezroczyste obrazy i głosy, opisz je najdokładniej jak potrafisz.

Mam kilka teorii więc czekam na odpowiedź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu pisać swiat wyglądał jak nasz tylko w przyszłości wysokie budynki futurystycznie ogólnie + kilka budynków które często odwiedzam gdy jestem na miescie to normalne, głosy postacie niskie to napewno coś tak jakby kombinowali cos robili,tworzyli tak jak by było ich 2 lub 3 a i też dosc ważne o czym zapomniałem ratowałem swiat za pomocą maszyny czasu którą już kiedys uzywałem w parunastu snach tym razem ulepszona była dokończona to jest dziwne że idzie sobie z innych snów brac rzeczy projekty tak jakby i je tworzy,budować od podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lilith

szyszaa, sprecyzuj, jakiej pomocy oczekujesz.

I edytuj swoje posty, zastosuj akapity i spacje po przecinkach, popraw swój pierwszy post, bo nie da się go czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprecyzuje czy normalne jest pamiętać każdy sen przez długi czas,czy normalne jest to że sie wpełni kontroluje każdy sen i co najważniejsze czemu po przebudzeniu widziałem i słyszałem dziwne rzeczy,i co wpływa na to że widziałem własna smierc a po przebudzeniu czułem ból i do teraz śmierć pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lilith
czy normalne jest pamiętać każdy sen przez długi czas,

 

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

 

czy normalne jest to że sie wpełni kontroluje każdy sen

To też u wielu ludzi jest normalne.

 

czemu po przebudzeniu widziałem i słyszałem dziwne rzeczy

Zakładam, że dlatego, że masz oczy i uszy...

 

co wpływa na to że widziałem własna smierc a po przebudzeniu czułem ból i do teraz śmierć pamiętam.

 

Generalnie sny o śmierci własnej przygotowują człowieka do wielkiej zmiany życiowej, mówią o jego gotowości do tej zmiany, itp.

W połączeniu z odczuwalnym bólem fizycznym, to jest najczęściej tak, że odczuwamy ten ból w rzeczywistości (coś nas zwyczajnie boli, dolega), jednak przez to, że śnimy - nie mamy świadomości, że coś nas faktycznie boli, więc we śnie ten ból przekłada się na obrazy senne.

Dlatego, np. kiedy faktycznie boli nas brzuch - śni nam się, że ktoś nas uderzył w brzuch, albo coś nam się w ten brzuch stało... Czasem to samo dzieje się, kiedy łapie nas skurcz, lub po prostu źle się ułożymy i plecy nie wytrzymają...

 

Fakt, że ta śmierć zapadła ci w pamięć, świadczy najpewniej, że ten obraz był po prostu znaczący dla ciebie, przeraził cię. Tutaj też nie ma niczego dziwnego i każdy by takie coś długo pamiętał...

 

Generalnie dosłowne sny prorocze raczej nie zdarzają się ludziom na początkowym etapie, więc jeśli nie jesteś czynnym jasnowidzem, jeśli nie pracujesz ze snami proroczymi od lat, to raczej nie powinieneś się obawiać, że wyśniłeś własną śmierć.

 

Śmierć jest takim samym symbolem, jak każdy inny obraz senny. I naprawdę często śni się ludziom...

Edytowane przez Lilith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do snu może mieć rację Lilith, a mógł to być na prawdę jeden z obrazów Twojego życia. I tu znów opcje się rozgałęziają - albo obraz dosłowny (co jest mniej prawdopodobne, ale jest!) lub symboliczny. Symbolika zależy indywidualnie od życia każdego człowieka.

Ale widzisz pisałam żebyś sprecyzował. Chodziło mi bardziej o te obrazy, które widziałeś po przebudzeniu. Poczytaj o hipnagogach, jeśli to nie będzie pasowało to opisz dokładniej to co widziałeś, wtedy będzie można szukać gdzie indziej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzować to ciężko ale powiem ci że napisałem kolejny temat co możesz sprawdzić i odpisac na pw np bo kontrola każdego snu koszmar czy nie to czasami nie przyjemne jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sen to nic innego jak pierwotne, instynkty. Zauważ że w śnie nie myślisz praktycznie. Robisz bo robisz co twój instynkt, pragnienia czy sumienie lub na odwrót ci każą. A że to kontrolujesz to nawet dobrze tylko nie staraj się robić czegoś innego co sen ci każę tylko podaj się temu i obserwuj a jeśli uważasz że coś w śnie oddziały wuje na twój świat fizyczny to napraw to wtedy. A jak dobrze pójdzie doznasz w śnie ukojenia czy jak tam wolisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...