Skocz do zawartości

Jak poprawić stan swoich czakr?


Asper

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z powtarzającymi się pytaniami w temacie http://www.ezoforum.pl/czakry/65633-zdiagnozuje-stan-czakr-12.html przedstawiam kilka sposobów na poprawienie ich stanu. OCZYWIŚCIE PODKREŚLAM, ŻE NIC NIE JEST TAK SKUTECZNE JAK ŚWIADOMA PRACA NAD WŁASNYMI NIEDOBORAMI NA PŁASZCZYŹNIE PSYCHICZNEJ I DUCHOWEJ, ORAZ ŚWIADOMA ZMIANA WSTRZYMUJĄCYCH NAS W ROZWOJU SYTUACJI I DZIAŁAŃ.

 

Jeśli któraś z czakr jest skurczona, najpierw zajmujemy się jej powiększeniem, dopiero potem ją energetyzujemy lub uziemiamy.

 

 

POWIĘKSZANIE SKURCZONEJ CZAKRY:

 

 

Usiądź wygodnie, wyprostuj plecy i rozluźnij ciało. Zamknij oczy i skup swoją uwagę na bezkształtnym strumieniu powietrza, który wchodzi i wychodzi przez nozdrza. Utrzymaj uwagę przez chwilę, rozluźniając swój umysł. Po chwili przytknij czubek języka do podniebienia zaraz za zębami. Następnie postaraj się wyczuć skurczoną czakrę najlepiej jak potrafisz. Powinna być o obwodzie mniejszym niż 8cm. Następnie za pomocą własnej siły woli, powiększ ją do jej naturalnego stanu, czyli wielkości między 8-12cm.

W kolejnym kroku zwizualizuj wszystkie czakry na raz. Zauważ, że idealnie do siebie pasują wielkością - jeśli nie są, to powtórz ćwiczenie.

Kiedy wszystkie czakry będą tej samej wielkości, wyobraź sobie, że wciągasz wraz z wdechem białą energię, która płynie prosto do czakry, którą powiększałeś (zapobiegnie to jej ponownemu skurczeniu się - zrób tak 3 oddechy).*

Na sam koniec powoli wstań i delikatnie strzepnij ciało, ze świadomością, że pozbywasz się nadmiaru energii.

 

NIEDOBÓR ENERGII W CZAKRACH:

 

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zadbaj o prosty kręgosłup. Zamknij oczy i skup swoją uwagę na bezkształtnym strumieniu powietrza, który wchodzi i wychodzi przez nozdrza. Utrzymaj uwagę przez chwilę, rozluźniając swój umysł. Po chwili przytknij czubek języka do podniebienia zaraz za zębami.

Następnie postaraj się wyczuć osłabione czakry jak najlepiej potrafisz. Możesz je odczuć jako mrowienie, ciepło, zimno, lekkie kłucie itp. Skoncentruj na nich swoją uwagę. Następnie wyobraź sobie, że z każdym wdechem wciągasz czyste białe światło, które wędruje prosto do osłabionych czakr, poprawiając ich stan, sprawiając, że stają się mocne i sprężyste. Kontynuuj, dopóki nie odczujesz, że wystarczy.

Na koniec medytacji wstań i energicznie wstrząśnij ciałem, będąc świadomym, że "strzepujesz" nadmiar pobranej energii. Medytację można powtarzać codziennie.

 

 

 

NADMIAR ENERGII W CZAKRACH:

 

Wybierz się w spokojne miejsce na spacer. Znajdź skrawek ziemi lub stań na trawniku. Rozluźnij ciało, umysł i oddech. Przyłącz język do podniebienia tuż przy zębach. Wyobraź sobie, że z czakr stóp zaczynają wyrastać korzenie, które wgryzają się coraz głębiej w ziemię, aż docierają do jej jądra.

Skoncentruj się na przeładowanych czakrach, postaraj się je wyczuć jak najlepiej potrafisz. Możesz je odczuć jako mrowienie, ciepło, zimno, lekkie kłucie itp. Następnie wyobraź sobie, że nadmiar energii z czakr zaczyna spływać poprzez twoje ciało prosto do twoich korzeni, a poprzez nie do jądra ziemi. Kontynuuj, dopóki nie odczujesz, że wystarczy.

UWAGA - jeśli nie odczujesz żadnej różnicy, możliwe, że podeszwy obuwia stanowią izolację dla energii. Jeśli możesz ściągnij buty, lub jeśli nie możesz, dotknij ziemi palcami dłoni i powtórz medytację (korzenie wypuszczane są tym razem z dłoni).

Jeśli nie masz czasu na spacer, możesz wypróbować medytację w domu. Jeśli mieszkasz w bloku, postaraj się, aby korzenie przeszły po "strukturze" budynku i nie dotykały nikogo po drodze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie z tych ćwiczeń wymagają stosowania przez jakiś czas, w zależności od stanu czakry między kilka, a kilkanaście powtórzeń (czyli dni, jedna sesja medytacyjna na dzień).

Polecam również czakroterapię:

http://www.ezoforum.pl/czakry/50707-czakroterapia.html

oraz medytację na białym świetle:

http://www.ezoforum.pl/czakry/65782-medytacja-na-bialym-swietle.html#post503185

 

W razie problemów zapraszam na zabieg uzdrawiania pranicznego - możliwe przeprowadzenie zabiegu na odległość.

Edytowane przez Asper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wielkość czakry ma bardzo istotne znaczenie? Myślę, że to jest dobre pytanie dla początkującego. Czy wielka czakra (przykładowo) podstawy jest równoznaczna z większym czerpaniem korzyści z darów tej czakry?

Edytowane przez Kane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wielkość czakry ma bardzo istotne znaczenie? Myślę, że to jest dobre pytanie dla początkującego. Czy wielka czakra (przykładowo) podstawy jest równoznaczna z większym czerpaniem korzyści z darów tej czakry?

 

Jak najbardziej. Z tym, że powinno się dążyć do harmonijnego rozwijania wszystkich czakr inaczej można doprowadzić do przeładowań czakr pomijanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy Solfeggio-Frequency też można zastosować na poprawę stanu czakr?

 

Jak najbardziej, jeśli towarzyszy temu odpowiednia koncentracja na danej czakrze : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie rzucać pustymi słowami, 3 dni słuchałem tych częstotliwości ( wraz z jakimś tam dodatkiem muzycznym - sam dźwięk częstotliwości na dłuższą metę drażni) kilka razy dziennie ( przy nauce,przed snem itp.). Myślę, że mogę potwierdzić ich pozytywne działanie, nawet bez skupiania się na czakrach - ale oczywiście ze skupieniem efekt jest zwielokrotniony. Tylko proponuje nie słuchać ich zbyt głośno, bo głowa boli :P Oddziaływają pozytywnie zarówno na czakry jak i samopoczucie, poczucie spokoju, harmonii. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, jeśli towarzyszy temu odpowiednia koncentracja na danej czakrze : )

 

A jakie częstotliwości działają na poszczególne czakry?Bo nie wiem czy słucham odpowiednich.396,417,528,639,741,852,963 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie solfeggio też nie przemawiają. Ja używam tradycyjnych tonów, np. 256 Hz dla czakry podstawy. Jonathan Goldman robi dobrą muzyke do tego, ale wydaje mi się że o wiele silniejszy efekt pojawia się przy intonowaniu samemu pewnych głosek które wzbudzają wibracje w okreslonych partiach ciała. Np. dla czakry podstawy samogłoska "U" jak w gamie do re mi.. Uszkodzona czakra wówczas napina się, odzyskuje pierwotny kolor i zwiększa swoją rotacje.

Oprócz medytacji połączonej z wizualizacją, bardzo istotne są też ćwiczenia fizyczne które ktore udrażniają meridiany i ładują poszczególne warstwy aury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a powiedzcie mi do czego służa reszte częstotliwości nie wymienionych tutaj ? tutaj jest ze swiętej geometri wymienionuch jedynie sześc a jest ich 9 do czego słuzy reszta typu np 963HZ , 285HZ,, 174HZ ?? Bardzo proszę o odpowiedz bo jestem ciekawy bardzo Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...