Skocz do zawartości

Pytanie o talię


Arek93

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaję sobie sprawę, że może to zabrzmieć dziwnie i wiem, jak małe prawdopodobieństwo jest, że będziecie znali odpowiedź na moje pytanie, ale zapytam i tak, ponieważ pewna sprawa bardzo mnie nurtuje.

 

Tarota odkryłem jako dziecko. Miałem sześć lat i w gazecie odkryliśmy z siostrą piękną talię. Wycięliśmy ją. Były to tylko Arkana Wielkie. Po latach, kiedy zacząłem zajmować się Tarotem na poważnie odnalazłem tę talię przypadkowo. Nazywa się Cosmic Tarot. Byłem przeszczęśliwy, bo tak bardzo ją uwielbiałem. No i od razu zakupiłem, ale musiałem czekać około roku aż będzie dostępna.

 

Moje pytanie dotyczy natomiast innej talii, a to wprowadzenie miało tylko na celu zaznaczenie tego, że "cuda się zdarzają" :D Otóż, po jakimś czasie, również jako dziecko, dostałem inną gazetę z inną talią kart. Również były to Arkana Wielkie. Nie były tak piękne jak Cosmic Tarot. Znajdowały się na nich po prostu postacie na białym tle, dosyć "śmiesznie" wyglądające, taki surrealistyczne. Nie pamiętam, co to była za gazeta. Wiem tylko tyle, że kart się nie wycinało, ale tak jakby wyrywało. Były wpięte w gazetę i należało je, że tak powiem, "wytargać" z tektury. Były raczej małych rozmiarów i tak jak mówię: może dla kogoś nie przedstawiałyby niczego ciekawego, ale jednak mam do nich sentyment. Problem w tym, że nie posiadam już tych kart.

 

Piszę, bo liczę, że ktoś z Was może będzie pamiętał tę gazetę i tę talię i podpowie mi, czy te karty można gdzieś dostać, czy były robione tylko na potrzeby tamtej gazety. Kurczę... to było z dziesięć lat temu i to wszystko, co mogę Wam powiedzieć, ale na pewno są tu osoby, które mają dłuższe doświadczenie z Tarotem niż ja i może pamiętają w jakich gazetach pojawiał się Tarot na przestrzeni lat.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heh, nie, gdyby to był Marsylski to bym wiedział na pewno. I na pewno bym nie chciał zakupić, bo estetyka tych kart mnie odrzuca.

Dziękuję za linki. Stronę Aeclectic znałem wcześniej, a tę drugą przeglądnąłem i również nie ma na niej tych kart. Może były po prostu stworzone od tak, dla gazety. I zresztą na takie właśnie wyglądały. Szkoda, bo choć nie były piękne, to mam do nich sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość PannaDorotka

Ponoć w Claudii w 1997 roku był jakiś tarot do wycinania... może to będzie jakiś trop ;)

Na okladce była Pani w kapeluszu w kropki i jakaś torba w gratisie do gazetki ;p

(tak, ja też się dziwię, że ktoś może mieć taką pamięć :D)

Edytowane przez PannaDorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...